VÝSLEDKY UTKÁNÍ HRANÉ 8.- 9.5. 2002 (1.A třída sk.B 34.kolo + předehrávka IV.tř.sk.A)

1. A třída – skupina B  - vložené 34. kolo

SK STRÁŽOV – START VD LUBY   0 : 0
Oba týmy začaly toto derby opatrně . Dříve se osmělili  hosté  a po trestném kopu přizvedl míč hlavou Mareš, ale domácí gólman Marek byl na místě.  V končící desáté minutě vytěsnil překvapivou střelou Bešty z dálky Marek jeho střelu na roh.. V zápětí po spolupráci s Fričem se dostal k míči Bešta a jeho střelu domácí brankář vyrazit a před dobíhajícím Marešem  ukopl míč Janka na roh. V 17.minutě zahrozili z ojedinělého protiútoku domácí a pronikajícímu Kreibichovi podél brankové čáry Kalaš v poslední chvíli vyrazil na rohový kop.  Následující sprinterský souboj Š.Presl  s Fričem vyhrál domácí obránce a vypíchl míč do bezpečí. Z rozehraného rohu se dostal do šance Mareš, ale jeho hlavička minula těsně levou tyč domácí branky. Ve 23.minutě poprvé domácí vystřelili na branku, ale Žákově střele chybělo hodně k přesnosti, aby mířilo do branky hostů.  V 31,minutě střelou z otočky Sýkory poslal míč přesně do náručí Marka
 Na začátku druhé části zápasu vyzkoušel pozornost Kalaše  Žák, ale jeho střelu z dálky tečoval jeden z obránců na rohový kop. V zápětí  musel  likvidovat  Marek  střelecký pokus Mareše a gólman domácích si  poradil i s průnikem hřištěm Sýkory  , kterou zakončil  střelou po zemi. V 56.minutě  měl velkou šanci Frič, který dostal pěkný míč do pokutového území za obranu domácích, ale místo zpracování  ukvapeně  nepřesně vystřelil.  V následujících minutách zahrávali  hosté sérii šesti rohových kopů a po každém jejich  rozehrání to před brankou domácí zásluhou po hlavičkách  Mareše ,Sýkor a Bešty hořelo.  Největší příležitost v tomto zápase měly Luby  v 65. minutě , když po  Bešotvě střele z otočky se dostal  odražený míč  k Fričovi  a ten ze dvou metrů Marka nepřekonal. V zápětí se jiskřilo před lubskou brankou po hlavičce Petrželky se kterou si ale Kalaš opět poradil a potvrdil, že je svému týmu skutečnou oporou.  V další části zápasu  se hra  stále více začala přelévat od jedné branky k druhé, neboť obě mužstva hru otevřela ve snaze vstřelit rozhodující gól. Do šance se dostal v 78.minutě Karel Kreibich, kterému na poslední chvíli ukopl míč na roh stejně zkušený Křížek.  V 87.minutě  měli domácí opět příležitost ohrozit soupeřovu branku, ale Smolík v pádu  usměrnil míč, který skončil vedle levé tyče Kalašovy svatyně.  Zápas na šance vyhráli hosté, ale  po závěrečném hvizdu rozhodčího Křena  zůstalo svítit bezbrankové skóre a to je určitě úspěch pro domácí silně kombinovaný celek.
Sestavy :
Strážov : Marek, Š.Presl, Žák, Janka, Helm, Petrželka, Majer(Mikyna), Vítovec Z., Kreibich(Binia), Smolík R., Langmajer .
Luby : Kalaš, Podraský J., Bouberle, Křížek, P.Podraský, Sýkora, Smolík P., Smolík V.,Bešta, Mareš, Frič(Šůs)
Trenér domácích Vladimír Langmajer : „ Věděli jsem, že nás čeká v derby silný soupeře . Stejně tak jsme si uvědomovali , že to bude zápas  hodně nervosní, plný osobních soubojů  s hráči, kteří vynikají hrou hlavou. Myslím si, že v zápase dominovala obranná řada  na čele s brankářem Markem a útočníkem Jankou na postu stopera. Ostatní hráči dobře mužstvo doplnili a za bojovnost a přístup k utkání jim patří velké uznání. V neděli zakončíme  náročný program vložených kol  zápasem s se Sokolem Mladotice. Pokud dokážeme dotáhnout tento souboj do vítězného konce, pak by jsme  byli na jaře z nejhoršího venku“.

CHLUMČANY B – ŠVIHOV    2 : 1 ( 1 : 1 )
Hosté zajížděli do Chlumčan s velkými obavami, neboť měli velké problémy se sestavou , který vyvrcholila ve druhém poločase, když musel do hry se zapojit i náhradní brankář Tráva. Úvod zápasu nezačal pro Švihov vůbec dobře a  v šesté minutě prohrával 1:0. Ve 22.minutě mohlo být srovnáno, ale Špatenka své sólo na brankáře nedokázal přesně zakončit. Ve 36.minutě to již vyšlo jeho spoluhráči Biedermanovi, který prokázal, že má výbornou střeleckou formu a jeho vyrovnávající branka byla již jedenáctou, kterou dal na jaře!  Tento hráč mohl poslat hosty ve 40.minutě do vedení, ale přestřelil. Ve 49. měl opět gólovku Biedermann,ale gólmana domácích neprostřelil. 61.minutě  přišel smolný okamžik pro hosty, když  po Chánovu střelu nešťastně tečoval Toman a míč skončil za zády gólmana Valenty. V další části zápasu domácí drželi  svého soupeře na distanc, a když v 80.minutě pálil Biederman těsně vedle stav zápasu již zůstal nezměněn.
Sestava  Švihova : Valenta – Volf(46.Tráva), Toman, Radosta, Süss, Havlíček, Homr. Hajšman, Špatenka, Kadlec a Z.Biedermann.
Sekretář Švihova  Jan Staněk : Měli jsme velké problémy se sestavou a tři hráči Špatenka, Hajšman a Havlíček ještě nastupovali k utkání se sebezapřením, neboť měli zvýšenou teplotu. Nemohli jsme si vypomoci ani jediným dorostencem, neboť  celé mužstvo provázely po dopoledním zápase z neznámých důvodů střevní potíže“

==================================================================
  1 Úněšov           27    16     8     3    58: 30    56   (  17)
  2 Luby             27    17     4     6    51: 35    55   (  13)
  3 Horní Bříza      27    16     6     5    50: 24    54   (  12)
  4 Rapid Plzeň      27    17     3     7    56: 35    54   (  15)
  5 Chlumčany B      27    16     4     7    52: 33    52   (  10)
  6 Stod             27    14     7     6    62: 34    49   (   7)
  7 St. Plzenec      27    14     6     7    53: 43    48   (   9)
  8 SK ZČE Plzeň     27    14     5     8    52: 36    47   (   5)
  9 Křimice          27     8     8    11    41: 39    32   (  -7)
 10 Tlučná           27     9     4    14    54: 56    31   (  -8)
 11 Mladotice        27     7    10    10    42: 50    31   ( -11)
 12 Strážov          27     7     9    11    39: 47    30   (  -9)
 13 Klenčí           27     6     9    12    33: 44    27   ( -15)
 14 Švihov           27     8     3    16    41: 71    27   ( -15)
 15 Kaznějov         27     7     5    15    39: 61    26   ( -16)
 16 Plzeň-Letná      27     6     3    18    33: 57    21   ( -18)
 17 Hrádek           27     5     6    16    35: 61    21   ( -18)
 18 Zruč             27     3     6    18    24: 59    15   ( -24)
 ===========================================================

IV. třída mužů – skupina A
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Předehrávka  21.kola :
BOLEŠINY – ZAVLEKOV    3 : 4  ( 0 : 3 )
Průběh zápasu ovlivnil výrazně silný vítr. V prvním poločase byl výhodou na straně hostů, které domácí v této části jasně přehráli a zajistili si tříbrankový náskok. Domácí po změně stran dotáhli náskok hostů na rozdíl jediné branky, ale nejlepší střelec soutěže Marklík zajistil znovu Zavlekovu dvoubrankový náskok. Za Bolešiny dal kontaktový gól  Trojan, ale na vyrovnání chyběla domácím již nezbyl čas.
Branky : Novák J., Hladík P. Trojan – Makrlík 2, Křesák a Mašek.

starší :    8  :  1 ( 4  :  1)
Domácí byli autory všech branek, neboť si dali i vlastní gól.

Okresní přebor dorostu
~~~~~~~~~~~~~~~~
Dohrávka 13.kola :
NEZAMYSLICE – HRADEŠICE   0 : 5 ( 0 : 2)
Utkání ve kterém hosté potvrdili, že právem patří mezi nejlepší a  jejich třetí místo  se tímto  výsledkem ještě upevnilo.
Branky : Jedlička A. 2, Junek L. 2, Fořt 1
Rozhodčí Jáno,(delegovaný rozhodčí se nedostavil)

Okresní přebor dorostu    po 15.kole ==================================================================
  1 Žichovice        15    12     2     1    49: 15    38   (  17)
  2 Chanovice        15    10     4     1    52: 21    34   (  13)
  3 Hradešice        15    10     2     3    69: 22    32   (  11)
  4 Bezděkov         15     9     1     5    55: 24    28   (   4)
  5 Běšiny           15     8     3     4    27: 20    27   (   6)
  6 Strážov          15     7     3     5    32: 25    24   (   3)
  7 Dlouhá Ves       15     7     2     6    36: 28    23   (  -1)
  8 Hrádek           15     6     2     7    47: 26    20   (  -4)
  9 Hartmanice       15     3     2    10    36: 44    11   ( -13)
 10 Plánice          15     3     1    11    26: 91    10   ( -14)
 11 Nezamyslice      15     2     2    11    24: 61     8   ( -13)
 12 Kolinec          15     1     0    14    13: 89     3   ( -21)

(předehrávka 16. kola)
TJ  Sušice  -  ARBO  Velhartice  7  :  0 ( 3  :  0)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Hrádek   -    Sušice     1 : 1 ( 1 : 0 )
V dohrávce 12.kola sice lídr tabulky prohrával, ale brankou Uldrycha stačil ve druhé čísti utkání zachránit cenný bod.
Branky : Jech – Uldrych.
Rozhodčí Kurc.

OP minižáků - skupina B  po 13.kole
  1 Sušice A         13    11     2     0    86: 10    35   (  17)
  2 Pačejov          13    10     2     1    53: 10    32   (  11)
  3 Chanovice        13    10     0     3    47: 33    30   (   9)
  4 Hrádek           13     5     5     3    27: 23    20   (   2)
  5 Svéradice        13     6     1     6    57: 32    19   (   1)
  6 Sušice B         13     5     3     5    20: 29    18   (  -3)
  7 Horažďovice      13     4     1     8    22: 26    13   (  -8)
  8 Kašperské Hory   13     3     1     9    16: 36    10   (  -8)
  9 Dlouhá Ves       13     2     1    10    12: 86     7   ( -14)
 10 Nalžovské Hory   13     1     0    12    14: 69     3   ( -15)

Okresní přebor mladších minižáků
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
(předehrávka  6,kola)
TJ SOKOL KOLINEC - TJ SUŠICE  0  :  5   (0 : 3 )
Domácí nastoupili do zápasu s respektem a se zajištěnou obranou. V úvodu zápasu měli dva úniky, ale nedokázali slibné akce zakončit. Hosté se ujali vedení spornou penaltou, kdy údajně stoper Kolince při odkopu kopl protihráče a po té míč. S tímto domácí fanoušci a rodiče nesouhlasili. V závěru poločasu brankář domácích jan Franěk dvakrát podběhl balon. V druhém poločase se hra vyrovnala a domácí spálili několik vyložených šancí. Hosté přidali dva góly.
Branky: Chudý 2 ,  Toner,   Kalný, Beránek
Rozhodčí laik ze Sušice Skuhra, který podal dobrý výkon .

Oblastní soutěž dorostu
(dohrávka 13.kola )
ŠVIHOV  -  HOLÝŠOV   1 : 1 ( 0 : 1 )
Vyrovnávající branku dal za domácí Valečka. Ziskem bodu se Švihov odpoutal z posledního místa v tabulce.

Oblastní soutěž dorostu-skupina B   po 19.kole ==================================================================
  1 Klatovy          19    17     2     0    90: 16    53   (  26)
  2 Domažlice        19    11     3     5    59: 33    36   (   6)
  3 Staňkov          19    11     3     5    55: 35    36   (   6)
  4 Nepomuk          19     9     3     7    35: 31    30   (   0)
  5 Štěnovice        19     9     3     7    44: 40    30   (   0)
  6 Nýrsko           19     9     1     9    36: 52    28   (   1)
  7 Kdyně            19     8     3     8    39: 42    27   (  -3)
  8 Holýšov          19     7     5     7    51: 42    26   (  -1)
  9 Bělá n.R.        19     8     2     9    57: 57    26   (  -4)
 10 Horš. Týn        19     7     3     9    38: 49    24   (  -3)