Utkání vyšších soutěží(divize,obl.př.,1.A.sk.B 1.B sk.C) hrané 15.-16.6.

D I V I Z E

TŘEBOŇ -  KLATOVY     2 : 1  ( 2 : 0 )
Hosté přijeli do  Třeboně s minimálním počtem hráčů. Proti očekávání ještě nestihl odjezd Krška a při rozcvičování se ještě zranil a do zápasu tudíž nenastoupil Běloušek.  Přesto byli v Třeboni celý zápas aktivnějším a lepším mužstvem . V koncovce ale byli nedůrazní , když zejména  sólové nájezdy Posledního, Vítovce a Hrubce volaly po gólu.Úspěchu se dočkali domácí po jednom z ojedinělých  protiútoků ve 43.minutě, když Hebnár prohrál hlavičkový souboj s Kupcem a bylo to 1:0. Po rozehrání následovala ztráta míče Vítovcem a domácí z brejku opět Kupcem  trestali ve 45.minutě podruhé. Po změně stran zlikvidoval Havlíček příležitost domácího Procházky a pak již měli šance jenom hosté. Janek, Hebnár a další jejich spoluhráči ale navázali na nulovou produktivitu z první půle. Lekci  jim dal brankář Rybár, kterého trenér Mysliveček poslal na hřiště v 70.minutě a potom litoval, že tak neučinil ještě dříve. Rybár se mu odvděčil po deseti minutách svého pobytu na hřišti, kdy snížil na 2:1. Závěrečná snaha o vyrovnání již branku nepřinesla.
Branky : Kubec 2 - Rybár
Sestava Klatov :  Havlíček, Bušta, Poslední, Dolejš, Janek70.Rybár), Varga(46.Gajdůšek), Hebnár, Brabec, Brejcha(46.Kotáb), Hrubec a Vítovec.

==================================================================
      1 Příbram B        29    21     4     4    68: 17    67   (  25)
      2 Vejprnice        28    17     7     4    67: 33    58   (  19)
      3 Sezim. Ústí      29    15     8     6    44: 29    53   (  11)
      4 Rokycany         28    12    12     4    50: 20    48   (   3)
      5 US Praha         29    12     7    10    40: 42    43   (   1)
      6 Třeboň           29    10    12     7    30: 32    42   (  -3)
      7 Kaplice          29    12     5    12    42: 49    41   (  -1)
      8 Klatovy          29    11     6    12    39: 42    39   (  -3)
      9 Motorlet         29    10     8    11    48: 40    38   (  -7)
     10 Tábor            29    11     5    13    43: 52    38   (  -7)
     11 Přeštice         29     9    10    10    41: 44    37   (  -5)
     12 Písek            29     9     7    13    29: 43    34   ( -11)
     13 Milevsko         29     8     7    14    37: 47    31   ( -11)
     14 Strakonice       29     8     5    16    32: 49    29   ( -16)
     15 Tachov           29     6     5    18    35: 71    23   ( -22)
     16 Chlumčany        29     2     8    19    26: 61    14   ( -31)

O B L A S T N Í   P Ř E B O R

1.FC PLZEŇ - NÝRSKO     6 : 2 (2 : 1)
    Do Plzně odjeli hráči z Nýrska již jako jasně sestupující tým a myšlenkami již na fotbalovou přestávku, kde se bude muset dát mužstvo opět dohromady, aby mohlo důstojně nastoupit do nové soutěže. Domácí začali zápas v pohodě a již v 5. minutě šli brankou Dleska do vedení. Většinu času v prvním poločase měli míč na svých kopačkách hráči Plzně, ale v 37. minutě udeřilo na druhé straně. Před pokutovým územím domácích si narazili míč Šteiner se Souškem a první jmenovaný tvrdou střelou překonal domácího brankáře. Hráči Plzně však za tři minuty dokázali opět odpovědět a z přímého volného kopu se trefil Zámeček podruhé do branky Nýrska. Je nutno dodat, že na této brance se podepsal hostující gólman.
    I nástup do druhé půle vyšel domácím na 100% , když hned ve 49. minutě svou druhou brankou zvýšil Zámeček na 3:1. V 52. minutě mohl hned snížit hostující Huc po nádherné přihrávce Kajínka, ale v tváři tvář proti domácímu brankáři souboj prohrál. V 56. minutě zahrála Okula špatně ofsajd systém a naopak domácí Görner ukázal všem jak se brankově řeší samostatný nájezd na gólmana. Nýrsko stačilo sice hned minutu nato Souškem ještě odpovědět, když také proměnil samostatný nájezd na domácí branku a upravil na 4:2, ale to již bylo ze strany hostů definitivně poslední slovo. Domácí naopak  ještě dvěma brankami, a to v 67. minutě svou druhou brankou Görner a v 70. minutě Kokrda , stanovili konečný stav zápasu na 6:2 v prospěch domácích.
    Branky:Zámeček 2x, Görner 2x, Dlesk, Kokrda – Šteiner, Soušek Jan.
    Sestava Nýrska: Loskot – Hvězda ml., Hvězda st., Valenta – Polák, Šteiner(57’Hájek) – Soušek Jan, Kajínek Presl K. – Huc(67’Hladík), Vacovský.
    Žluté karty: 2:2 Valenta, Hájek
    Rozhodčí: Rauch – Paták, Damková

KARLOVY VARY B - CHANOVICE  1 : 5
    Podrobnosti nedošly

POBĚŽOVICE - SUŠICE      2 : 1 (2 : 1)
    Trenér Jaroslav Staněk : “Vzhledem k předcházejícím neúspěšným výsledkům a hráčům, které jsem měl k tomuto zápasu k dispozici jsem provedl změnu v organizaci hry s tím, že  jsme nastoupili se třemi hráči v obraně. Začali jsme aktivně a po akci V.Staňka jsme měli první velkou příležitost, když jeho střela z otočky skončila na tyči Huttovy branky. Po chybné rozehráním Jarolíma jsme dali šanci domácím a od deváté minuty jsme prohrávali 1:0.  O dvě minuty později došlo k další změně skóre náš neprospěch po zbytečně ztrátě míče. Nic naplat, tyto dvě chyby v první čtvrthodině zápasu prakticky rozhodly o výsledku celého zápasu “.
    Sušice v další části zápasu byla aktivnější, dobře kombinovala  a přinutila domácí stále více se věnovat obranné hře a hrozit pouze s ojedinělých protiútoků . S převahou hostů přišly i šance, ale dobře chytající Hutta všechny situace před svojí brankou s  přehledem vyřešil. Byl úspěšný proti střelám Sládka, Hubáčka Staňka. Po rychlé kombinační akci  a finální přihrávce od Václava Staňka se v pokutovém území dobře zorientovat Sládek a vstřelil svůj první letošní gól. .
    Ve druhém poločase měl velkou příležitost  vyrovnat  Slivoň, také jeho Hutta vychytal. Hosté i nadále dobře kombinovali, dobře se pohybovali a nechybělo i potřebné nasazení, ale když další šance Slivoně , Kočího  a Brabce nepřinesly zasloužené vyrovnání odešli i tentokráte sušičští hráči ze hřiště v roli poraženého týmu.
    K tomu trenér Sušice dodal : “ Stále se nám nedaří hrát dobře směrem do zadu  a zbytečnými chybami v obranné činnosti , kde hrajeme až příliš bezstarostně  inkasujeme. Když k tomu přidáme nedůrazné zakončení nic  platná je  nám  kvalitní kombinační mezihra. Mrzí nás série neúspěchů, ale na druhé straně již výsledkům nevěnujeme prvořadý význam. V minulém týdnu jsme již zahájili prakticky další přípravu na nový soutěžní ročník ve kterém chceme být daleko úspěšnější než v průběhu letošního jara“.
    Sestava TJ Sušice : Jarolím – Marek, Votava, Kodýdek, Brabec, Hrach, Slivoň, Hubáček, Pavlík, Staněk(65.Kočí), Sládek.

Tabulka oblastního přeboru po 29.kole :

1 Doubravka        29    25     2     2    74: 11    77   (  35)
      2 Union Cheb       29    21     6     2    92: 27    69   (  27)
      3 SUŠICE           29    14     7     8    56: 34    49   (   7)
      4 Přimda           29    11     8    10    60: 51    41   (  -1)
      5 CHANOVICE        29    11     7    11    49: 42    40   (  -2)
      6 Domažlice        29    10     8    11    33: 52    38   (  -7)
      7 1.FC Plzeň       29     9    10    10    52: 39    37   (  -8)
      8 Poběžovice       29    11     4    14    44: 52    37   (  -8)
      9 Bolevec          29     8    11    10    45: 49    35   ( -10)
     10 Blovice          29     8     9    12    34: 43    33   ( -12)
     11 K.Vary B         29     9     6    14    44: 58    33   ( -12)
     12 Staňkov          29     9     6    14    34: 56    33   ( -12)
     13 Malesice         29     9     6    14    44: 72    33   ( -12)
     14 Toužim           29     9     5    15    48: 67    32   ( -10)
     15 Nepomuk          29     8     6    15    50: 72    30   ( -12)
     16 NÝRSKO           29     5     9    15    49: 83    24   ( -18)

1. A  T Ř Í D A – S K U P I N A  B

ŠVIHOV ROZHODFNE O SVÉM OSUDU  V MLADOTICÍCH

Jediné dilema před posledním kolem je, kdo nakonec doprovodí trojici sestupujících Hrádek u Rokycan, Plzeň Letnou a Zruč do 1.B třídy rozhodne ža závěrečný duel v Mladoticích. Variant je několik, ale nejpravděpodobnější je ta, že pokud se chce Svihov zachránit, musí v Mladiticích v přímém souboji s domácím týmem zvítězit ! Další varianty uvádíme v části těchto webových stránek  PŘEČTETE SI.

HRÁDEK - STRÁŽOV    3 : 0 (1 : 0)
    Hosté v silně kombinované sestavě s dorostencem Sádlíkem v brance měli na hřišti v Hrádku těžkou úlohu uspět. Domácí se s účinkováním v 1.A třídě chtěli rozloučit vítězstvím a to se jim nakonec podařilo. Od úvodních minut byli lepší a svůj nápor korunovali v 17.minutě vedoucí brankou, která padla po rozehraném rohovém kopu. Hostům se podařilo v druhé části I.poločasu z tlaku vymanit, ale vážněji branku Hrádku neohrozili. Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Mayera  dorostenec Radek Beneš a v 50. kapituloval brankář Sádlík střelou z blízka podruhé. V 62.minutě musel po třetí obdržené brance dokonce svojí svatyni z důvodu zranění opustit a jeho místo v brance zaujal do konce zápasu hráč z pole Janka. Na posledních 30.minut musel na hřiště trenér hostů Langmajer st.(42 let),ale stav zápasu se v poklidném závěru již nezměnil.  Šanci na zkorigování měl R.Beneš, ale ten se sólového nájezdu na domácí branku zalekl a v rozhodující chvíli nastřelil míč přímo do domácího gólmana.
    Sestava hostů : Sádlík (62.Lagmajer) st.), Helm, P.Presl, Š.Presl, Růžek, Z.Vítovec, Janka, Mayer(46.R.Beneš), O.Vítovec, Langmajer, Binia

ŠVIHOV - ÚNĚŠOV     2 : 2 (1 : 1)
    První velkou  příležitost měl domácí Radosta ve 20.minutě, ale mířil vedle. O deset minut později již byla hlavička úněšovského Bohuně přesnější a hosté se ujali vedení. Ve 41. se  po přihrávce od Šüsse  podařilo Biedermannovi vyrovnat a tentýž hráč mohl ještě v závěru poločasu  dal druhou branku Biedermann, ale míč skončil vedle. V 53. dokázal zužitkovat přihrávku  od Hajšmana Špatenka a dal vedoucí branku domácích. Poslední slovo ve vývoji skóre měl hostující Doležal, který  využil chyby v obraně Švihova a do prázdné branky vyrovnal.
    Branky :Biedermann, Špatenka – Bohuň, Doležal.
    Sestava Švihova : Tráva, Süss, Homr, Toman, Kudjak, Havlíček, Hajšman, Radosta, Špatenka, Kvě+toň a Biedermann, 100 diváků.

LUBY - KLENČÍ       0 : 0
    V posledním vystoupení domácích v 1.A třídě se domácí příznivci branek nedočkali.

===================================================================
      1 Rapid Plzeň      33    21     5     7    68: 39    68   (  20)
      2 Horní Bříza      33    20     7     6    67: 30    67   (  16)
      3 Luby             33    20     6     7    60: 40    66   (  15)
      4 Stod             33    19     7     7    83: 42    64   (  13)
      5 Úněšov           33    18    10     5    68: 39    64   (  16)
      6 SK ZČE Plzeň     33    17     8     8    67: 41    59   (   8)
      7 Chlumčany B      33    18     4    11    62: 51    58   (  10)
      8 St. Plzenec      33    16     6    11    68: 55    54   (   6)
      9 Křimice          33    12     9    12    52: 45    45   (  -3)
     10 Tlučná           33    12     4    17    64: 66    40   ( -11)
     11 Klenčí           33     9    11    13    44: 53    38   ( -10)
     12 Strážov          33     9     9    15    45: 62    36   ( -12)
     13 Mladotice        33     8    10    15    49: 60    34   ( -14)
     14 Kaznějov         33     9     5    19    47: 76    32   ( -19)
     15 Švihov           33     9     5    19    52: 88    32   ( -19)
     16 Hrádek           33     7     8    18    43: 71    29   ( -22)
     17 Plzeň-Letná      33     7     4    22    39: 73    25   ( -23)
     18 Zruč             33     4     6    23    29: 76    18   ( -33)

1.B T Ř Í D A  -  S K U P I N A  C

MĚČÍN POTŘEBUJE V POSLEDNÍM KOLE  ZÍSKAT TŘI BODY

V posledním kole se bude rozhodovat o tom, kdo společně se Sokolem Lužany, Duklou Janovice a  SRK Ž.Rudou sestoupí do okresního přeboru . Nejvážnějším kandidátem na čtvrté sestupové místo jsou Dobřany. Ty ale mají teoretickou šanci se zachránit za předpokladu, že by zvítězily v posledním zápase na hřišti v Mochtíně s místním Sokolem a to za předpokladu, že by Sokol Měčín v domácím duelu s týmem z Horažďovic nevyhrál. Remíza by v případě vítězství Dobřan nebyla  Měčínu nic platná, neboť při rovnosti bodů mají Dobřany o branku lepší bilanci  ze vzájemných zápasů, když v Měčíně prohrály 2:0, ale doma zvítězily 4:1 .

LUŽANY – ŽELEZNÁ RUDA      4 : 3 1 : 1)
    Domácí se na svém hřišti loučili s účastí v 1.B třídě ze které sestupují.Zápas něl klidný průběh. Diváci viděli sedm branek z toho za hosty se na nich podílel dvakrát Loos a jednu dal Lehečka.
    Branky :Loos 2, Lehečka

LOSINÁ – JANOVICE          5 : 1 (3 : 0)
    Vojáci ani v posledním svém zápase na hřišti soupeře neuspěli, když nastoupili v silně kombinované sestavě.
    Branky :za Duklu Kopecký

HORAŽĎOVICE – HOLÝŠOV      2 : 2 (1 : 1)
    Hosté přijeli bojovat alespoň o uchování teoretické naděje na postup a domácí už byli zbaveni existenčních starostí, takže se dal očekávat hezký zápas , což se v první půli potvrdilo. Hrálo se před oběma brankami, více šancí na vstřelení gólu však měli fotbalisté z Holýšova. První gól  vstřelil domácí J.Turek  po pěkné kombinační akci. Hosté pak po chybě obrany vyrovnali a najednou se dostávali více do šancí než horažďovičtí.
    První poločas však nakonec skončil smírně. Do druhého poločasu domácí nastoupili s hráčem v bráně, protože brankář se jim v první půli po jednom  ze soubojů zranil, ale hosté toho  vůbec nedokázali nevyužít, naopak svoji hrou v druhém poločase velice zklamali, na domácí bránu vystřelili pouze 3x. Domácí vedení strhli vedení na svou stranu velice kuriozním gólem.  L.Peterka, stojící na velkém vápně zády k bráně, po souboji s brankářem a obráncem Holýšova,  poslal míč patou do prázdné brány. Ke gólu úspěšný  střelec domácích později po utkání dodal: " Už  se v tom horku nechtělo běžet"! Domácí pak nevyužili několika příležitostí a hosté nakonec se štěstím srovnali na konečnou remízu.
     Branky : Turek J. , Peterka L.  – Stökl, Steinbach.

PŘEŠTICE B – MĚČÍN    3 : 2 (1 : 2)
        Utkání ve kterém  všichni čekali  jasnou výhru domácích bylo zajímavé do poslední minuty.Přeštice nenechávali nic náhodě,posílené o divizní hráče na čele s kapitánem Silovským začali útočně.Jejich otevřená obrana však už v 5.minutě nestačila na únik Tykala z poloviny hřiště po přihrávce Kodýtka.Další chybu domácí obrany potrestal ve 12.minutě Jar.Krotký"angličanem do šibenice" a hosté se s přehledem bránili útokům domácích.Do poločasu se přece jenom domácím podařilo snížit,když ve 42.minutě neuhlídal  v rohu hřiště Votípka Silovského a z jeho centru snížil domácí Lecjaks na 1-2.
        Po změně stran si hosté tradičně vybrali slabší chvilku a někdy nevěděli kam dřív skočit.Několik šancí domácí zahodili,ale v 55.minutě po centru Lišky vyrovnal Rada.Měčín se postupně vyrovnal domácím a z brejkových akcí mohl  3x rozhodnout Kodýtek.V závěru hostující obrana nestačila na průnik Krýsmana s Lecjaksem a ten v 86.minutě zařídil vítězství domácích.V poslední minutě mohl pojistit výhru domácích Silovský,obešel i brankáře Šimka ,ale z úhlu nastřelil jen tyč.
    Hosté tak musí bojovat o udržení I.B.třídy jěště v posledním kole proti Horažďovicím.
    Sestava:
    Šimek - Mastný,Němec,Král,Vizingr,- Veselý/od.46.minuty Korčík,Kodýtek,Votípka,Krotký J., - Tykal,Kroupa
    Rozhodčí : Pecka z Berouna,ŽK 2-1

DOBŘANY – DLOUHÁ VES       2 : 1 (1 : 0)
    Vyrovnané  utkání, když na obou stranách nastoupila mužstva v kombinovaných sestavách.Zapas začal  svižně,především domácí hráči předváděli pěkné akce,ovšem koncovka byla žalostná.Hosté předváděli jak se jednoduše dostat k brance protivníka a zde nebezpečnými a tvrdými střelami prověřovali kvality domácího brankáře.
    První branka padla již v 8.minutě z pokutového kopu za hraní rukou v pokutovém území.PK proměnil bezpečně Blecha.Druhou branku domácí vstřelili v 51.minutě,když Plincelner vybojoval míč na velkém vápně,přihrál na úplně volného Eismana a ten střílel do prázdné branky.V 54.minutě snížili hosté po rychlé kombinaci,tvrdou střelou Richarda Rovňana k pravé tyči na konečných 2:1.Obě mužstva měla další ložené šance.Hosté nastřelili obránce když už střela směrovala do branky a další perfektní střelu do pravého růžku bravurně vytáhl brankář Hůrka.Domácí hráči Eisman a Blecha, kteří šli sami na brankáře doslova nepochopitelně nedali.Utkání s přehledem řídil rozhodčí Velíšek.Domácí si vítězstvím ještě uchovali jistou šanci na udržení se v této soutěži.
    Branky :Blecha, Eisman – Rovňan R.
    ŽK 2:3, 100 diváků.

ŽINKOVY – KLATOVY B    1 : 7(1 : 4)
    Výsledek zapasu odpovídá oslabené sestavě domácích a "divizní" sestavě hostů.
    rozhodčí: Marx
    ŽK: 4:3

HRADEŠICE – MOCHTÍN    4 : 1 (2 : 1)
    Zasloužené vítězství domácích se rodilo již v úvodu zápasu ve kterém se domácí brankami v 8. a 11.minutě  které dali V.Hlaváč a Chmelík získali dvoubrankové vedení. Po nedorozumění domácí obrany s brankářem, snížil za hosty do poločasu Švátora.  Ve druhém poločase po pěkné akci M. Hlaváče zvýšil Karel Pivnička na 3:1 a tentýž kanonýr domácích byl autorem také poslední branky tohoto okresního derby. To do konce nedohrál hostující Švátora, který musel pro dvě žluté karty a následnou ČK opustit předčasně hřiště. Přihlíželo 150 diváků.
    Branky : Pivnička 2, V.Hglaváč, Chmelík - Švátora

MERKLÍN – ČERNICE     3 : 2
    Branky : za hosty Davídek a Laibl