Utkání vyšších soutěží(divize,obl.př.,1.A.sk.B 1.B sk.C) hrané 22.-23.6.

D I V I Z E

KLATOVY SKONČILY NA VÝBORNÉM ŠESTÉM MÍSTĚ

Čtyři kuby nebudou v příštím ročníku úspěšnému týmu TJ Klatovy v divizi. Béčko Přibrami postupuje do ČFL a  jižní soused Strakonice společně s dvěma týmy z našeho kraje Tachovem a Chlumčany soutěž z důvodu sestupu opouští. Výborné šesté místo je pro Klatovy vedené od jara zkušeným trenérem Myslivečkem a asistentem Jánem Gašparem velkým úspěchem!

===================================================================
      1 Příbram B        30    22     4     4    72: 18    70   (  25)
      2 Vejprnice        30    18     8     4    73: 35    62   (  17)
      3 Sezim. Ústí      30    16     8     6    49: 30    56   (  11)
      4 Rokycany         30    12    14     4    54: 24    50   (   5)
      5 US Praha         30    13     7    10    41: 42    46   (   1)
      6 Klatovy          30    12     6    12    40: 42    42   (  -3)
      7 Třeboň           30    10    12     8    31: 36    42   (  -3)
      8 Kaplice          30    12     6    12    45: 52    42   (  -3)
      9 Přeštice         30    10    10    10    45: 45    40   (  -5)
     10 Motorlet         30    10     8    12    49: 45    38   (  -7)
     11 Tábor            30    11     5    14    43: 53    38   (  -7)
     12 Milevsko         30     9     7    14    45: 48    34   ( -11)
     13 Písek            30     9     7    14    29: 44    34   ( -11)
     14 Strakonice       30     8     5    17    33: 53    29   ( -16)
     15 Tachov           30     6     5    19    36: 76    23   ( -22)
     16 Chlumčany        30     2     8    20    27: 69    14   ( -31)

O B L A S T N Í   P Ř E B O R

ČERNÝ PETR NAKONEC PRO  BLOVICE A MALESICE

Poslední 30.kolo rozhodlo o tom, kdo doprovodí Okulu Nýrsku sestupem do 1.A třídy. Dramatickou koncovku nakonec rozluštilo tajenku utkání v Nepomuku, které vyhráli domácí nad Blovicemi 1:0 a tato branka rozhodla o jejich záchraně. Při stejném počtu bodů rozhoduje při určení  pořadí lepší brankový rozdíl ze vzájemných utkání. Nepomuk  má toto skóre  9:7, Malesice 6:6 a Blovice  4:6. Z toho vyplývá, že se zachránil Nepomuk, sestupují Blovice a Malesice.

CHANOVICE  - 1.FC PLZEŇ  1 : 1 (1 : 1)
    Ve vyrovnaném zápase si oba týmy vytvořily celou  řadu gólových příležitostí. Do vedení šli v 35.minutě překvapivě hosté, když nepozornosti brankáře Kaliny využil Zámeček. Za domácí vyrovnal jejich nejlepší hráč Racek o dvě minuty později a proměnil tak jednu ze svých čtyřech výborných gólových příležitostí v jednobodový zisk.
    Branky :Racek – Zámeček.
    Velmi dobře řídil rozhodčí  Kožár z Tachova, 150 diváků..

NYRSKO - STAŇKOV   2 : 3 (1 : 1)
    V posledním domácím zápase se loučili hráči Nýrska s oblastním přeborem. Zápas dostal nádech důležitosti, neboť hosté ze Staňkova potřebovali zvítězit, aby si ještě měli  naději na udržen, neboť si uvědomovali,že i v případě vítězství jim to nemusí stačit. Domácí naopak hráli, jen o výsledek. Zápas začal v sobotním vedru vcelku pokojným tempem. Domácí útočník Vacovský se dostal do první šance utkání v 5. minutě utkání, ale přestřelil hostující branku. Hned z protiútoku ,když se nedomluvila domácí obrana s brankářem se míče zmocnil hostující Hujsa a nezaváhal 0:1. Domácí po této brance přidali a snažili se co nejdříve vyrovnat. Kajínkovu střelu stačil hostující brankář ještě vyrazit na rohový kop, ale přišla 15. minuta Polák si na velkém vápně hostů narazil míč s Hladíkem a umístěnou střelou vyrovnal na 1:1. Ve 44. minutě se zranil po souboji domácí Hladík a toho v útoku nahradil Kadlec.
                  Druhý poločas začali domácí lépe a ve 48. minutě se  Soušek  uvolnil přes dva hráče hostů, zpětnou přihrávkou našel Vacovského na malém vápně ,ale ten nedal. Přišla 50. minuta zápasu a pískal se první pokutový kop pro hosty. Hostující Brož, se štěstím, neboť domácí brankář Loskot vystihnul směr a na míč si sáhl, dostal hosty opět do vedení o jednu branku 1:2. Domácí se do soupeře opět zakousli a začali si vypracovávat další gólové šance. Vacovský ze šestnáctky trefuje břevno. Po chybě hostující obrany tentýž hráč postupuje sám na brankáře, ale i tentokrát bez úspěchu. Skóre se mění v 71. minutě utkání ,kdy z 19. metrů se do míče opřel Lukáš Presl a nechytatelnou střelou k tyči srovnává skóre zápasu. Hned v 73. minutě se domácí mohli radovat po třetí v tomto zápase. Opět to byl hráč Vacovský, který využil zaváhání hostující obrany a ocitl se zcela sám před brankářem bohužel však ani tuto šanci nedokázal proměnit v branku. V 79. minutě odpískal rozhodčí druhou penaltu proti domácím a hosté šli opět do vedení. Proti Trhlíkově střele neměl tentokrát domácí brankář nejmenší šanci. Hosté po tomto gólu začali hru kouskovat ,aby se domácí nemohli ještě jednou dostat do tempa a nejtěsnější výsledek dokázali udržet. Ten jak se pak později ukázalo k záchraně stačil.
     “V tomto zápase jsme prokázali jisté herní zlepšení. Určitě jsme byli po celý zápas lepším mužstvem, ale bohužel jsme se opět nevyvarovali hrubých chyb v obraně po kterých dostáváme hrozně laciné branky. Na druhé straně neproměňujeme ani ty nejvyloženější šance“ si povzdechl při hodnocení tohoto posledního zápasu v oblastním přeboru sekretář a předseda klubu  Vondra Jiří.
    Sestava Nýrska: Loskot – Hvězda st., Polák, Malý, Valenta(58’Presl L.) – Soušek Jan, Šteiner(76’Huc Fr.), Kajínek, Presl K., - Hladík(44’Kadlec), Vacovský.
    Branky: 6‘ 0:1 Hujsa, 15‘ 1:1 Polák, 50‘ 1:2 p.k. Brož, 71‘ 2:2 Presl L., 79‘ 2:3 p.k. Trhlík.
    Rozhodčí: Hodač .

SUŠICE     - K.VARY B  2 : 0 (0 : 0)
    Zápas ve kterém nešlo ani jednomu týmu o nic se hrál na těžkých klimatických podmínek. Domácí se snažili po celé utkání o svojí nátlakovou hru a na rozdíl od předcházejících utkání se jim ale podařilo prosadit i střelecky.
    Branky padaly až po změně stran. V 50. dal vedoucí úspěch domácích Hubáček a v 78.zvýšil Ritter na konečných 2:0.Vítězství Sušice ne naprosto zasloužené.
    Branky :Hubáček, Ritter
    Sestava Sušice : Kindelman(46.Jarolím), Kodýdek(68.Šimáček), Marek, Ritter, Slivoň, Brabec, Pavlík, Hrach, Holeček(46.Hočí), Votava a Hubáček,

Tabulka oblastního přeboru po 30.kole :

1 Doubravka        30    26     2     2    77: 13    80   (  35)
      2 Union Cheb       30    22     6     2    95: 29    72   (  27)
      3 SUŠICE           30    15     7     8    58: 34    52   (   7)
      4 Přimda           30    12     8    10    64: 52    44   (  -1)
      5 CHANOVICE        30    11     8    11    50: 43    41   (  -4)
      6 1.FC Plzeň       30     9    11    10    53: 40    38   (  -7)
      7 Domažlice        30    10     8    12    35: 55    38   (  -7)
      8 Poběžovice       30    11     4    15    46: 55    37   (  -8)
      9 Staňkov          30    10     6    14    37: 58    36   (  -9)
     10 Bolevec          30     8    11    11    47: 52    35   ( -10)
     11 Toužim           30    10     5    15    51: 69    35   ( -10)
     12 K.Vary B         30     9     6    15    44: 60    33   ( -12)
     13 Nepomuk          30     9     6    15    52: 73    33   ( -12)
    14 Malesice         30     9     6    15    45: 76    33   ( -12)
     15 Blovice          30     8     9    13    35: 45    33   ( -12)
     16 NÝRSKO           30     5     9    16    51: 86    24   ( -21)

=================================================================
    Sestupují : Malesice, Blovice, Nýrsko

1. A  T Ř Í D A – S K U P I N A  B

ŠVIHOV PROHRÁL EXISTENČNÍ ZÁPAS V MLADITICÍCH A SESTUPUJE

Po maratónu 34.soutěžních kol dospěla do konce i 1.A třída. Poslední kolo muselo rozhodnout o tom kdo z trojice kandidátů na sestup bude muset z kola ven a uvolnit svoje místo sestupujícím z oblastního přeboru. Nejtěžší úkol měl Švihov, bojoval srdnatě, ale nakonec odešel z malesického hřiště poražen  a sestupuje do 1.B třídy. Druhý duel v Klenčí podle očekávání skončil pro Kaznějov, neboť domácí si mohli dovolit prohrát a to se také stalo…

MLADOTICE  - ŠVIHOV  3 : 2 (0 : 1)
    Hosté vedli  od 30.minuty brankou Špatenky. V závěru I.poločasu dali hosté po hlavičce Brože regulérní branku, ale rozhodčí Křen pro údajný faul tuto branku neuznal.Druhý poločas začali domácí náporem který jim přinesl v 52. vyrovnat. V  75.minutě se jim podařilo dát vedoucí branku a v 83.zvýšili na  3:1. V závěrečném náporu již nejúspěšnější střelec jarní části soutěže Biederman stačil snížit na 3:2,ale domácí již svoje vedení a tím i záchranu v soutěži uhájili. Hosté naopak se tímto výsledkem s 1.A třídou loučí a sestupují do 1.B třídy.
    Branky za Švihov : Špatenka, Biedermann
    Sestava Švihova : Tráva – Süss, Homr, Toman, Kudjak, Havlíček, Hajšman, Špatenka, Maršálek, Brož(46.Schejbal), Biedermann.

CHLUMČANY B - LUBY  1 : 2 (0 : 2)
    Hosté v silně kombinované sestavě uspěli I v posledním zápase v Chlumčanech a zajistilo si tím v tabulce výborné 2. místo.
    O dvoubrankovém náskoku se postarali v prvním poločase V.Smolík z pokutového kopu a po pěkné akci rozvlnil síť domácích také dorostenec Šůs.
    Branky za Luby : V.Smolík,Šůs

STRÁŽOV - STOD      2 : 1 ((2 : 0)
    Domácí nového účastníka přeboru kraje zaskočili  vedoucí brankou, kterou dal v 16.minutě Štěpán Presl. Byla to branka krásná, když střela z trestného kopu z 25 metrů vymetla pavučinky v horním růžku stodské branky. Ve 35. minutě unikl po pravé straně Janka, na hranici pokutového území našla jeho přihrávka nekrytého Žáka a ten  střelou k tyči rozradostnil 180 přítomných diváků po druhé. Vrásky domácím přidělal v 55.minutě hostující Fischer, který překonal domácího gólmana přízemní střelou a snížil na 2:1. V závěrečné části poslal domácí trenér Langmajer , který se tímto zápasem loučil s mužstvem domácích po ročním působení ve funkci trenéra na hřiště místo dorostence Oskara Vítovce Radka Beneše, ale na výsledku se již nic nezměnilo. Dobře řídil zápas rozhodčí Ulrych z Domažlic který ukázal domácím čtyři a hostů tři ŽK.
    Branky :Š.Presl, Žák – Fischer V.
    Sestava Strážova : Nový – Presl P., Žák, Š.Presl, Helm, Vítovec O(74.Beneš R.)., Vítovec Z., Smolík R., Petrželka, Langmajer ml. A Janka.

Tabulka 1.A  třídy  sk. B po 34. kole

1 Rapid Plzeň      34    22     5     7    75: 40    71   (  20)
      2 Luby             34    21     6     7    62: 41    69   (  18)
      3 Horní Bříza      34    20     8     6    70: 33    68   (  17)
      4 Úněšov           34    18    11     5    71: 42    65   (  14)
      5 Stod             34    19     7     8    84: 44    64   (  13)
      6 SK ZČE Plzeň     34    17     8     9    68: 44    59   (   8)
      7 Chlumčany B      34    18     4    12    63: 53    58   (   7)
      8 St. Plzenec      34    17     6    11    71: 56    57   (   6)
      9 Křimice          34    13     9    12    57: 46    48   (  -3)
     10 Tlučná           34    12     4    18    65: 69    40   ( -11)
     11 Strážov          34    10     9    15    47: 63    39   ( -12)
     12 Klenčí           34     9    11    14    44: 55    38   ( -13)
     13 Mladotice        34     9    10    15    52: 62    37   ( -14)
     14 Kaznějov         34    10     5    19    49: 76    35   ( -16)
     15 Švihov           34     9     5    20    54: 91    32   ( -19)
     16 Hrádek           34     7     8    19    44: 76    29   ( -22)
     17 Plzeň-Letná      34     8     4    22    42: 74    28   ( -23)
     18 Zruč             34     4     6    24    30: 83    18   ( -33)

1.B T Ř Í D A  -  S K U P I N A  C

O POSTUPU SE ROZHODOVALO POD HŮRKOU O SESTUPU V MOCHTÍNĚ

Pozoruhodný organizační šotek se stal řídící komisi v Plzni, která přehlédla, že v 1.B třídě vrcholí boj o postup a místo toho aby nařídila utkání Holýšov-Losiná a Klatovy B –Přeštice B na jednotný začátek a den, dovolila Holýšovu dokonce  toto utkání přeložit z neděle na sobotu !  Jelikož v sobotu Holýšov zvítězil nad Losinou 7:1 : Na tahu byly v neděli v Klatovech Přeštice B . S rolí favorita se „vypořádaly“ dobře  vítězstvím si zajistily postup do 1.A třídy.
    Sestupovou rošádu vyřešil

ČERNICE - HRADEŠICE   0 : 3 (0 : 1)
    Domácí začali příliš sebevědomě a když v 5.minutě zahodili lehkovážně vyloženou brankovou příležitost  s postupem času začali přebírat taktovku hry hosté. Dařila se jim kombinace, byli pohyblivější a prakticky domácí se ze hřiště vytratili a bylo jen otázkou času kolik branek do domácí sítě padne. Tu první dal Karel Pivnička  po spolupráci s Kodýdkem. V 61.minutě zatáhl míč po pravé straně vtipně se vyhnul střetu s vybíhajícími obránci  a přihrál ideálně na zcela volného Floriána a ten  zvýšil na 0:2. Pak přišla velká chvíle brankáře Ryby, který dokázal perfektně vyrazit míč k kopačky Davídka mířící pod břevno .V 72.minutě uklidnil své spoluhráče  Karel Pivnička, který unikl po pravé straně , podél brankové čáry zatáhl míč do pokutového území domácích, vtipně přeloboval vybíhajícího brankáře a  zcela nekrytý František Šašek usměrnil míč po třetí do domácí svatyně.
    Branky :K.Pivnička, Florián a Šašek
    Trenér Hradešic František Melka: „ Byli jsme si vědomi síly soupeře, který na svém hřišti body neztrácí. My jsme ho ale překvapili aktivní hrou založenou na dobrém pohybu a kvalitní kombinaci a dařilo se nám i střelecky“.
    Sestava Hradešic : Ryba – Vaněček, Hlaváč M., Kodýdek P., Písečný , Heimlich, Hlaváč V.(60.Junek),Florián, Šašek, Stulík a Pivnička.

DLOUHÁ VES - ŽINKOVY  6 : 1 (3 : 0)
    Hoste začali lepe byli aktivněji a před domácí brankou to prvních 15minut hořelo.Postupem času se,ale hra vyrovnala a byli to domácí kteří se ujali vedeni po důrazném sledováni míče Kolaříkem. Následně  se z blízka trefil Šebelík a zvýšil na 2:0. Do poločasu přidal po hezké přihrávce od Beranka Kolařík  svůj druhý   gól v tomto zápase. Za stavu 3:0 odcházeli mužstva do kabin. Po přestávce začali hosté náporem a po standardní situaci z rozehraného rohového kopu  využil zaváhání domácího gólmana Bělík a snížil na 3:1.Domácí  přidali a po  úspěšných brankových trefách  Šebelíka, Hubeného a Krůse  nenechali nikoho na pochybách, že jarní  neporazitelnost na přetrvala i v tomto duelu . Hosté v závěru  zcela rezignovali a mohou být nakonec rádi, že v Dlouhé Vsi  nedostali větší výprask.
    Branky :Šebelík 2. Kolařík 2, Krůs a Hubený.

KLATOVY B  - PŘEŠTICE B 2 : 3 (1 : 2)
    Hosté potřebovali v tomto zápase získat bod a nakonec si z z hřiště pod Hůrkou odváží body tři a postupují do 1.A třídy. Po nervozním  začátku ve kterém hosté nasadili těžkých klimatických podmínkách velké tempo a ujali se  v 15.minutě vedení brankou Feita. V závěru první púlhodinovky zápasu dal krásnou branku z trestného kopu domácí Bušta , ale do kabin odcházeli spokojenější hosté, když ve 42.minutě po faulu brankáře Havlíčka proměnil pokutový kop Mrázek. V 52.minutě zvýšil Feit na 1:3  a tři minuty na to prošel obranou hostů jako nůž máslem Brecha a snížil na konečných 2:3, neboť další příležitosti Kršky, Křivánka , které volaly po brance nebyly využity.
    Branky :

MOCHTÍN - DOBŘANY 1 : 0 (0 : 0)
    Utkání mělo dobré tempo  na které doplatili hosté, kteří ve snaze rozhodnout pro ně existenční zápas ve  svůj prospěch se vydali v jejím průběhu ze všech sil. Šance byly na obou stranách ,ale brankou žádná z nich neskončila. V závěru měli příležitost skórovat domácí, ale  Švátora,Lorenc ani Hebnár nebyli v koncovce úspěšní. Vítěznou branku dal až střídající Bláha v 89.minutě , 150 diváků .
    Branky :Bláha

MĚČÍN - HORAŽĎOVICE  4 : 1 (0 : 0)
    Vypjatá atmosféra v táboře domácích provázela poslední utkání ve kterém mohlo jít o setrvání v krajské soutěži.Problémy se sestavou,ve které opět chyběl Havlík,nenastoupil ani Mastný,potrestaný Krotký a dispozici pouze 2 hráči na střídání.Hráči kteří nastoupil ,však již v zápase proti Přešticím předvedli výkon na hranici svých možností a tentokráte to bylo za hranici jejich možností.
          Již první poločas měl Měčín více ze hry,Krotký nastřelil z trestného kopu břevno a umístěnou střelu Votípky vyrazil hostující brankář Lavička ze "šibenice".Jinak se hrál fotbal s velkým nasazením ve kterém si však hosté vytvořili pouze jednu šanci po chybě brankáře domácích Šimka.
          Nástup do druhého poločasu  vyšel domácím.V 57.minutě unikal hostující obraně Kodýtek,po faulu na něj střílel Krotký z trestného kopu přesně do šibenice 1-0.Po dalších  šesti minutách utekl po levé straně domácí Tykal a zvýšil přízemní střelou na 2-0. V 71.minutě po závaru před Horažďovickou brankou pálil pod břevno Král a jeho střelu zastavili hostující obránci jen rukou.Z nařízené penalty zvýšil Němec bezpečně na 3-0.Dál se hrál pohledný ,rychlý fotbal , v 83.minutě prošel obranou domácích Šimanovský a bombou pod břevno snížil na 3-1.V závěru se dostal k odraženému míči střídající Kroupa a v 90.minutě upravil na konečných 4-1.
        Utkání velmi dobré úrovně řídila ke spokojenosti obou stran trojice rozhodčích HR Cupl,AHR Balák,Lehečka.ŽK 2-3.
     Sestava:Šimek - Veselý/od 89.minuty Břach/,Němec,Votípka,Vizinge - Krotký,Král,Korčík,Kadlec/od 80.minuty Kroupa/,-Kodýtek,Tykal

JANOVICE - LUŽANY  3 : 4  (1 : 1)
    V souboji dvou k sestupu odsouzených týmů se hrál pěkný, otevřený fotbal. Vojáci třikrát vedli, ale vítězství jim ani v posledním zápase nebylo souzeno. Vedoucí branku dal Jarabica, na 2:1 dával Kulich a 3:2 Brož. Tři další gólovky spálil Jarabica a úspěšný nebyl ani Kopecký. Hosté dali vítěznou branku v poslední minutě tohoto duelu.
    Branky :Jarabica, Kulich, Brož

ŽELEZNÁ RUDA - MERKLÍN  5 : 2 (1 : 1)
    Domácí se chtěli důstojně rozloučit s účastí v 1.B třídě a to se jim nakonec po dobrém kolektivním výkonu, který dokázali okořenit také pěknými brankami podařilo. Vedli od 3.minuty Hachem. Hosté ještě v první půli stačili vyrovnat, ale vedení domácím opět vrátil v úvodu druhého poločasu  znovu Hach. Na 3:1 zvýšil Jakub Lehečka, načež hosté ještě stačili odpovědět střelou z PK na 3:2:závěr zápasu již byl v režii Ž.Rudy za kterou ještě skórovali Tomáš Lehečka a Andrejčík .
    Branky :Hach 2, Lehečka T., Lehečka J. a Andrejčík

HOLÝŠOV - LOSINÁ   7 : 1 (4 : 0)
    Branky :Steinbach 3, Panuška 2, Stökl, Kaliský - Novotný

Tabulka 1.B třídy – skupina C po 30 . kole

1 Přeštice B       30    21     0     9    69: 45    63   (  18)
      2 Holýšov          30    19     3     8    86: 39    60   (  15)
      3 KLATOVY B        30    14     7     9    62: 45    49   (   4)
      4 DLOUHÁ VES       30    14     7     9    63: 46    49   (   4)
      5 Žinkovy          30    14     6    10    51: 54    48   (   0)
      6 Losiná           30    13     8     9    56: 44    47   (   2)
      7 HRADEŠICE        30    13     6    11    54: 39    45   (   0)
      8 Černice          30    14     3    13    60: 53    45   (   0)
      9 MOCHTÍN          30    14     2    14    45: 49    44   (  -1)
     10 HORAŽĎOVICE      30    12     6    12    62: 56    42   (  -3)
     11 MĚČÍN            30    11     8    11    50: 55    41   (  -4)
     12 Merklín          30    11     8    11    48: 61    41   (  -4)
     13 Dobřany          30    10     6    14    38: 45    36   (  -9)
     14 Lužany           30     9     5    16    53: 75    32   ( -10)
     15 JANOVICE         30     5     6    19    44: 81    21   ( -24)
     16 ŽELEZNÁ RUDA     30     2     7    21    33: 87    13   ( -32)

Poznámka : Tučně vyznačení jsou postupující a sestupující z jednotlivých soutěží.