Okresní soutěže dospělých 11.-12.5.2002

Okresní přebor mužů
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DEŠEENICE POSTRACHEM DOMÁCÍCH TÝMŮ
Boj o sestup se přiostřuje. Předposlední Strážov B podle očekávání prohrál na hřišti lídra tabulky, ale nečekala se prohra Svéradic na domácím hřišti . Přemožitel tohoto mužstva  Start Dešenice se na jaře stává postrachem domácích týmů a po vítězství v Bezděkově si odváží body i ze hřiště sestupem ohrožených Svéradic.
LUBY B     - PAČEJOV   2 : 2 (2 : 1 )
V 10.minutě  vedli hosté překvapivě po rohovém kopu  , když autorem branky byl Klouda. Domácí rezervě se podařilo ve 14. srovnat rovněž po rohovém kopu, když hlavičku P.Smolíka brankář hostů neudržel  a Kolář dal zpět do prázdné branky.Do poločasu domácí šli opět do vedení gólem z pokutového kopu, který za faul na P.Smolíka proměnil Jízdný. Hosté v úvodu druhé půle srovnali , když trestný kop skončil na břevně domácí branky a od něj odražený hlavičkou poslal do sítě Pavelec.
Branky  :Kolář, Jízdný z PK – Klouda a Pavelec
Rozhodčí: Kurc

NEZAMYSLICE- VRHAVEČ   2 : 2 (1 : 0)
Spravedlivá dělba bodů, když domácí neudrželi vedení z prvního poločasu. Vrhavči se podařilo po změně stran otočit výsledek na 1:2 a domácí Mašek se postaral vyrovnáním o zaslouženou remízu.
Hosté v oslabené sestavě  ve které chyběli zranění V.Hrach , Franěk, Švátora a Hoška(dovolená) uhráli na hřišti zdatného soupeře pěkný výsledek.
Branky  :Burda, Mašek – Minařík a Kudláček
Rozhodčí: Hais

SVÉRADICE  - DEŠENICE     1 : 4 (0 : 0)
 Domácím se jaře lepí smůla na kopačky. Proti Dešenícím nepředvedli špatný výkon, po většinu utkání byli lepší celkem, ale branka soupeře je pro ně zakletá. V prvním poločase nebezpečně hlavičkoval Vápeník, ale hostujícímu brankáři pomohla tyč. Ve druhém poločase rozhodla hloupá chyba Svéradic, když se záloha včas nevrátila a hosté z přečíslení vstřelili první branku. Pak už začali domácí hrát vabank a hosté z dalšího brejku upravili na 0:2. Až pokutový kop, který suverénně proměnil dorostenec Marek, jenž tak potvrdil dobrou střeleckou formu z tohoto víkendu, vykřesal domácím jiskřičku naděje. Pak  však podběhl domácí brankář Soukup rohový kop a hosté znovu vedli o dvě branky. V závěru pak ještě v dalším brejku utekli dva dešeničtí fotbalisté a zpečetili vítězství svého celku.
 Sestava FK Svéradice: Soukup M. - Kába - Ouda, Marek (68.Slepička), Soukup L. - Vápeník, Šmat, Bláha, Makovec - Fišer (57.Brabec), Korbel (66. Šrámek)
Branky  :Marek z PK -  Rozenheim 2, Poupa M., Poupa J.
Rozhodčí: Abraham

HRÁDEK     - STRÁŽOV B    5 : 0 (2 : 0)
Po cenný zápas značná převaha domácího družstva ,když od větší prohry zachránil hostující brankář
Branky  : Kutil Libor,Gajdečka M.,Vomela,Holeček,Adamec
Rozhodčí:Lecjaks, 100 diváků

BEZDĚKOV   - VELKÉ HYDČICE   2 : 1 (1 : 0)
Branky  za domácí Mašát a  Bohatý M. z PK.
Dramatický průběh zápasu ve kterém domácí vedli od 15.minuty gólem Mašáta. Hosté srovnali v 50.minutě na 1:1 a rozhodující branka padla pět minut před koncem z pokutového kopu.
Rozhodčí: Žežula

SUŠICE B   - KOLINEC         3 : 1 (2 : 1)
Výsledek je pro hosty lichotivý, neboť na jaře úspěšný tým domácích byl po celý zápas jasně lepší.
Branky  :Chmátal, Kočí, Živčák – Dolejší R.
Rozhodčí:Balák

NEZNAŠOVY  - NALŽOVSKÉ HORY  3 : 3 ( 2 : 2 )
Hosté se ujali vedení 2 : 0 po chybách domácí obrany. Domácím se podařilo do poločasu Žákem vyrovnat na 2 : 2. V druhém poločase v 60. minutě opět hosté zvýšili na 3 : 2 a domácí srovnali  na konečných 3 : 3 Uldrichem minutu před koncem zápasu .
Branky  : Žák 2, Uldrich K. - Štěch 2x, Podlešák
ŽK 2 : 1, ČK 1 : 0 (Molnár)
Rozhodčí: : Mazán, 50 diváků

Okresní přebor muži   20.kolo
===================================================================
  1 Hrádek           20    16     4     0    58: 16    52   (  22)
  2 Bezděkov         20    13     5     2    52: 28    44   (  14)
  3 Vrhaveč          20     8     8     4    43: 34    32   (   2)
  4 Dešenice         20    10     1     9    50: 42    31   (   1)
  5 Nalžovské Hory   20     7    10     3    41: 38    31   (  -2)
  6 Velké Hydčice    20     7     7     6    48: 37    28   (  -2)
  7 Sušice B         20     8     4     8    41: 36    28   (  -2)
  8 Nezamyslice      20     8     4     8    47: 42    28   (  -2)
  9 Kolinec          20     6     4    10    27: 44    22   (  -8)
 10 Pačejov          20     5     5    10    32: 44    20   ( -10)
 11 Luby B           20     4     8     8    26: 39    20   (  -7)
 12 Svéradice        20     3     9     8    27: 47    18   ( -12)
 13 Strážov B        20     4     3    13    27: 53    15   ( -15)
 14 Neznašovy        20     3     4    13    25: 44    13   ( -17)

III. třída mužů
~~~~~~~~~~~~~~~
V MOCHTÍNĚ SE HRÁL KVALITNÍ FOTBAL
Velmi úspěšná zůstávají na jaře nadále celky Žichovic a Kvasetic. Oba si dokázaly na hřištích soupeřů vybojovat plný počet bodů a stále stoupají v tabulce výš. V Mochtíně se hrál zásluhou obou aktérů kvalitní zápas plný zvratů ve kterém padlo sedm branek.

MOCHTÍN B  - ŽICHOVICE       2 : 5 (1 : 2)
V kvalitním a pohledné zápase začal Mochtín velmi dobře a po deseti minutách hry vedl 2:0. V další části zápasu již stříleli branky pouze hosté.
Branky  :Andrle , Mach – Pícka 2, Bala, Čácha a Frýda
Rozhodčí:Mazán

HORY MATKY BOŽÍ - MĚCHOLUPY  3 : 2 (1 : 0)
Bojovný zápas, při kterém měli navrch domácí, ovšem nedokázali proměnit řadu šancí, a tak byli rádi za vítěznou trefu 3 minuty před koncem skvěle hrajícího Z. Hoffmanna. Horáci rozehráli zápas poměrně dobře a zatlačili hostující tým na jeho polovinu. Z mírného tlaku si vytvořili několik dobrých příležitostí, které
neproměnili, a tak na vedoucí gól se čekalo do 35. minuty kdy po krásném "ťukesu" na jeden dotek zakončil s přehledem již zmíněný Z. Hoffmann. Do II. poločasu ovšem domácí nastoupili v útlumu a nechali se zatlačit před svoji branku, z čehož vyústil vyrovnávající vlastní gól horského obránce (54. min). Po této brance horáci opět ožili a strhli vedení na svoji stranu, když se v 63. min. trefil hlavou domácí kapitán L. Svoboda. Ovšem horáci se nevyvarovali chyb a po nedůrazném vyražení balónu brankářem po rohu hosté znovu šťastně srovnali (71.min). V závěru si horští fotbalisté vytvořili spoustu šancí ovšem na konečných 3 : 2 upravil až Z. H. v 88. min. krásnou střelou z 18 m do růžku soupeřovi branky. Těsně před koncem ještě zahrozil měcholupský útočník, ale jeho hlavička šla těsně vedle pravé tyče domácích.
S přehledem řídil rozhodčí Veverka ze Sušice.
Branky  :Hoffmann Z. 2, Svoboda L. – vlastní a Krásnický
Rozhodčí:Veverka

KAŠPERSKÉ HORY  - KVASETICE  0 : 3 (0 : 1)
Hosté odehráli celý zápas v zatím nejlepší jarní pohodě  a prodloužili tak svojí jarní úspěšnou sérii..Mužstvo domácích bylo prakticky neškodné.
Branky  :Hanzlík 2, Silovský Josef
Rozhodčí:Kurc

MYSLÍV   - BEZDĚKOV B   3 : 1 (1 : 1)
Zápas se hrál za mírné převahy domácích  kterou dokázal zužitkovat čistým hattrickem Sládek.
Branky  :Sládek 3 - Šlais
Rozhodčí:Bauer

TÝNEC    - HRÁDEK B     2 : 2 (1 : 1)
Vyrovnaný zápas ve kterém oslabení domácí(chyběli Hála,doplatili na neproměňování brankových příležitostí
Branky  :Frous, Sýkora – Hošek a Prexl
Rozhodčí:Šmrha

CHUDENICE- VELHARTICE   1 : 2 (0 : 0)
Chudenice favorizovaný druhý tým tabulky k ničemu nepřipustily až v 78. se střelecky prosadil jejich kanonýr Vilikovský. Domácí v zápětí o minutu později srovnali skóre Jančou, ale poslední slovo měli opět hosté, kteří v nastaveném čase(93.) dali vítěznou branku z pokutového kopu, když jeho úspěšným exekutorem byl Waltman.
Branky  :Vilikovský L., Waltman z PK
Rozhodčí:Hájek

III.třída - muži   16.kolo
==================================================================
  1 Myslív           16    11     3     2    43: 18    36   (  12)
  2 Velhartice       16    11     2     3    43: 22    35   (  11)
  3 Mochtín B        16    10     0     6    39: 36    30   (   6)
  4 Týnec            16     8     3     5    33: 30    27   (   3)
  5 Žichovice        16     8     2     6    50: 35    26   (   2)
  6 Měcholupy        16     8     0     8    33: 34    24   (   0)
  7 Chudenice        16     7     1     8    44: 42    22   (  -2)
  8 Kvasetice        16     5     4     7    36: 35    19   (  -5)
  9 Hrádek B         16     5     3     8    41: 42    18   (  -6)
 10 Hory Matky Boží  16     5     3     8    35: 44    18   (  -6)
 11 Kašperské Hory   16     4     1    11    21: 52    13   ( -11)
 12 Bezděkov B       16     2     2    12    23: 51     8   ( -16)

IV. TŘÍDA
~~~~~~~~~~~~
HARTMANICE DOSTALY V ŽIHOBCÍCH DESTÍKU

S k u p i n a   A
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
JEŽOVY SE RADUJÍ Z PRVNÍHO JARNÍHO VÍTĚZSTVÍ
zatím co vedoucí Janovice B remízou ve Švihově ztratily dva body, první vítězství a tři body si připsaly na jaře Ježovy. Daří se v tomto soutěžním období i Měčínu B, kterému úspěšnou sérii výsledků nepřekazil ani nováček z Vrhavče. Mezi překvapení tohoto kola patří prohra Plánice v Bolešinech, která tím klesla ze čtvrtého místa na které se právě probojovalo béčko Měčína.
JEŽOVY   - MĚCHOLUPY B   2 : 0 (0 : 0)
V první půli byly šance na obou stranách, ale bez gólového efektu. Toho se dočkali domácí ve druhém poločase ve kterém v 68. minutě vstřelil Tampa vedoucí branku a záhy na to v 71.minutě zvýšil Havelda na konečných 2:0.
Branky  :Tampa a Havelda
Rozhodčí:Řeřicha

MĚČÍN B  - VRHAVEČ B      2 : 1 (1 : 0)
Zasloužené vítězství  , když domácí za stavu 2:1 ještě neproměnili Turečkem pokutový kop.
Branky  :Hromada, Vlasák - Pivoňka
Rozhodčí:Husník

ŠVIHOV B - JANOVICE B  2 : 2 (1 : 1)
Branky  :Matoušek a Pflug – Gáborik(PK), Havel
Rozhodčí:Vondráček

KŘENICE  - DLAŽOV      1 : 4 (0 : 2)
Dlažov získal cenné vítězství zásluhou úspěšného proměňování standardních situací.
Branky  :Frank – Špidler 2, Jarko ,Papoušek - Frank
Rozhodčí:

BĚŠINY   - SPŮLE       3 : 1 (2 : 0)
Výrazná převaha domácích  kteří za stavu 2:0 Stachem neproměnili PK.
Branky  :Vacoský 2, Bulka - Bureš
Rozhodčí:Doležal

BOLEŠINY - PLÁNICE     4 : 2 (3 : 0)
Překvapivé vítězství domácích nad čtvrtým celkem tabulky se zrodilo ve 20.minutě kdy dal Trojan hlavou vedoucí branku. V závěru poločasu během pěti minut dali domácí další dvě branky a základ úspěšného výsledku byl na světě. Hosté zahrozili v úvodu druhé půle, snížili na 3:1 a za tohoto stavu neproměnil Pavlíček PK.  Když Jandík zvýšil na 4:1 bylo o zisku třech bodů rozhodnuto.

Oprava střelců branek :
V utkání minulého kola Dlažov- Běšiny byl nesprávně domácím funkcionářem   nahlášen Kolář jako autor dvou branek. Ve skutečnosti skóroval  Kolář jednou a stejně úspěšný byl krásnou trefou Ulrych.

IV.třída-skupina A   20.kolo
  1 Janovice B       18    14     2     2    54: 19    44   (  17)
  2 Běšiny           19    13     3     3    59: 24    42   (  12)
  3 Zavlekov         18    11     3     4    52: 24    36   (   9)
  4 Měčín B          19    11     2     6    51: 36    35   (   8)
  5 Plánice          18    11     1     6    42: 27    34   (   7)
  6 Švihov B         19     9     4     6    44: 31    31   (   1)
  7 Bolešiny         19     7     5     7    39: 35    26   (  -1)
  8 Vrhaveč B        18     7     4     7    30: 36    25   (  -2)
  9 Křenice          19     6     4     9    25: 42    22   (  -5)
 10 Spůle            18     3     3    12    21: 46    12   ( -15)
 11 Dlažov           18     2     5    11    23: 43    11   ( -16)
 12 Měcholupy B      19     1     8    10    18: 42    11   ( -19)
 13 Ježovy           18     2     2    14    17: 70     8   ( -19)

S k u p i n a   B
~~~~~~~~~~~~~~~~~
ŽIHOBCE V SOUBOJI O DRUHÉ MÍSTO NADĚLILY HARTMANICÍCH DESÍTKU
Souboj o druhé postupové místo se ještě zkomplikoval, neboť na jaře nevýrazné Žihobce dokázaly porazit na svém hřišti neuvěřitelným rozdílem deseti branek druhý celek tabulky z Hartmanic. Tím se dotáhly na svého soupeře na rozdíl dvou bodů a do hry znovu stoupily i Chanovice B, které ztrácejí na druhé místo pět bodů. Velmi blízko k zisku bodů byly i Nalžovské Hory o které přišly až v závěru zápasu.Lidr tabulky, hraddšické béčko nezaváhalo v Soběšicích a kráčí za postupem. Nyní je pouze otazník nad tím,  kdo tento tým doplní z druhého místa.

SOKOL N. HORY - PAČEJOV B  2 : 3 (1 : 0)
Ve vyhraném zápase nakonec domácí body nezískali i když již vedli 2:0. Za tohoto stavu nastřelil Braťka břevno a tyč. Hosté kopali dva pokutové kopy. První z nich domácí gólman chytil, ale z druhého hosté již srovnali na 2:2 a v závěru strhli vítězství na svojí stranu.
Branky  :Jedlička, Lísa M. – Hromádka O. 2, Tomka F. z PK
Rozhodčí:Kratochvíl

ŽIHOBCE    - HARTMANICE   10 : 0 (4 : 0)
Hrál se na obou stranách útočný fotbal, ale šťastní střelci byli tentokrát pouze na straně domácích.
I přes divoký výsledek byli hosté z Hartmanic vyrovnaným soupeřem. Hned z první vážné akce se v brankovišti hostů nejlépe zorientoval M.Lemberger - 1:0.Tentýž hráč přidal hlavou o 3 minuty později druhý gól,, v 15. zvýšil Hrant a skóre první půle uzavřel v 26.minutě M.Drobný, který v 60. zvýšil na 5:0. Další sled branek : 64´ 6:0 K.Harant, 70´ 7:0 M.Lemberger,  72´ a 84.minutě  P.Moureček a 87.M.Lemberger 10:0.
Branky  : M.Lemberger 4, K.Harant 2, P.Moureček 2 a M. Drobný 2.
Rozhodčí Bala

VELKÝ BOR  - MILČICE    0 : 0
Diváci se branky v souboji dvou sousedů v tabulce nedočkali.

CHANOVICE B- RABÍ       5 : 1 (4 : 0)
Domácí o svém zaslouženém vítězství rozhodli již v úvodních pětačtyřiceti minutách hry.
Branky  : Brejcha 3(1 z PK), Klásek V. a Jakub - Vošalík
Rozhodčí:Lukeš

VEŘECHOV   - ŽELEZNÁ RUDA B  3 : 2 (1 : 1)
Hosté stačili dvakrát dotáhnou jednobrankový náskok domácích. Vedoucí gól dal Král, do poločasu srovnal Chalupský na 1:1, v 65. dal na 2:12 P.Raška, v 85. Chalupský znovu vyrovnal a v nastaveném čase v 94.minutě rozhodl o třech bodech domácí Švec.
Branky  :Král, Raška P.,Švec – Chalupský 2
Rozhodčí:Pícka

SOBĚŠICE   - HRADEŠICE B     0 : 5 (0 : 3)
Hosté si vytvořili od začátku zápasu převahu a celou řadu brankových příležitostí ze kterých využili pouze k pěti k zajištění přesvědčivého vítězství i upevnění vedoucí pozice v tabulce.
Branky  :Čermák 2, Řezáč, Florián, Mareš
Rozhodčí:Jáno

MALÝ BOR   - NEZAMYSLICE B   2 : 2 ( 0 : 2 )
Domácí dotahovali překvapivě dvoubrankový náskok soupeře a v zachránili v závěru alespoň zisk jednoho bodu.