7 Třeboň           30    10    12     8    31: 36    42   (  -3)
      8 Kaplice          30    12     6    12    45: 52    42   (  -3)
      9 Motorlet         30    10     8    12    49: 45    38   (  -7)
     10 Tábor            30    11     5    14    43: 53    38   (  -7)
     11 Přeštice         29     9    10    10    41: 44    37   (  -5)
     12 Písek            30     9     7    14    29: 44    34   ( -11)
     13 Milevsko         29     8     7    14    37: 47    31   ( -11)
     14 Strakonice       29     8     5    16    32: 49    29   ( -16)
     15 Tachov           30     6     5    19    36: 76    23   ( -22)
     16 Chlumčany        29     2     8    19    26: 61    14   ( -31)

O B L A S T N Í   P Ř E B O R

ČERNÝ PETR NAKONEC PRO  BLOVICE A MALESICE

Poslední 30.kolo rozhodlo o tom, kdo doprovodí Okulu Nýrsku sestupem do 1.A třídy. Dramatickou koncovku nakonec rozluštilo tajenku utkání v Nepomuku, které vyhráli domácí nad Blovicemi 1:0 a tato branka rozhodla o jejich záchraně. Při stejném počtu bodů rozhoduje při určení  pořadí lepší brankový rozdíl ze vzájemných utkání. Nepomuk  má toto skóre  9:7, Malesice 6:6 a Blovice  4:6. Z toho vyplývá, že se zachránil Nepomuk, sestupují Blovice a Malesice.

CHANOVICE  - 1.FC PLZEŇ  1 : 1 (1 : 1)
    Ve vyrovnaném zápase si oba týmy vytvořily celou  řadu gólových příležitostí. Do vedení šli v 35.minutě překvapivě hosté, když nepozornosti brankáře Kaliny využil Zámeček. Za domácí vyrovnal jejich nejlepší hráč Racek o dvě minuty později a proměnil tak jednu ze svých čtyřech výborných gólových příležitostí v jednobodový zisk.
    Branky :Racek – Zámeček.
    Velmi dobře řídil rozhodčí  Kožár z Tachova, 150 diváků..

NYRSKO - STAŇKOV   2 : 3
    Branky :

SUŠICE     - K.VARY B  2 : 0 (0 : 0)
    Zápas ve kterém nešlo ani jednomu týmu o nic se hrál na těžkých klimatických podmínek. Domácí se snažili po celé utkání o svojí nátlakovou hru a na rozdíl od předcházejících utkání se jim ale podařilo prosadit i střelecky.
    Branky padaly až po změně stran. V 50. dal vedoucí úspěch domácích Hubáček a v 78.zvýšil Ritter na konečných 2:0.Vítězství Sušice ne naprosto zasloužené.
    Branky :Hubáček, Ritter
    Sestava Sušice : Kindelman(46.Jarolím), Kodýdek(68.Šimáček), Marek, Ritter, Slivoň, Brabec, Pavlík, Hrach, Holeček(46.Hočí), Votava a Hubáček,

Tabulka oblastního přeboru po 30.kole :

1 Doubravka        30    26     2     2    77: 13    80   (  35)
      2 Union Cheb       30    22     6     2    95: 29    72   (  27)
      3 SUŠICE           30    15     7     8    58: 34    52   (   7)
      4 Přimda           30    12     8    10    64: 52    44   (  -1)
      5 CHANOVICE        30    11     8    11    50: 43    41   (  -4)
      6 1.FC Plzeň       30     9    11    10    53: 40    38   (  -7)
      7 Domažlice        30    10     8    12    35: 55    38   (  -7)
      8 Poběžovice       30    11     4    15    46: 55    37   (  -8)
      9 Staňkov          30    10     6    14    37: 58    36   (  -9)
     10 Bolevec          30     8    11    11    47: 52    35   ( -10)
     11 Toužim           30    10     5    15    51: 69    35   ( -10)
     12 K.Vary B         30     9     6    15    44: 60    33   ( -12)
     13 Nepomuk          30     9     6    15    52: 73    33   ( -12)
    14 Malesice         30     9     6    15    45: 76    33   ( -12)
     15 Blovice          30     8     9    13    35: 45    33   ( -12)
     16 NÝRSKO           30     5     9    16    51: 86    24   ( -21)

=================================================================
    Sestupují : Malesice, Blovice, Nýrsko

1. A  T Ř Í D A – S K U P I N A  B

ŠVIHOV PROHRÁL EXISTENČNÍ ZÁPAS V MLADITICÍCH A SESTUPUJE

Po maratónu 34.soutěžních kol dospěla do konce i 1.A třída. Poslední kolo muselo rozhodnout o tom kdo z trojice kandidátů na sestup bude muset z kola ven a uvolnit svoje místo sestupujícím z oblastního přeboru. Nejtěžší úkol měl Švihov, bojoval srdnatě, ale nakonec odešel z malesického hřiště poražen  a sestupuje do 1.B třídy. Druhý duel v Klenčí podle očekávání skončil pro Kaznějov, neboť domácí si mohli dovolit prohrát a to se také stalo…

MLADOTICE  - ŠVIHOV  3 : 2 (0 : 1)
    Hosté vedli  od 30.minuty brankou Špatenky. V závěru I.poločasu dali hosté po hlavičce Brože regulérní branku, ale rozhodčí Křen pro údajný faul tuto branku neuznal.Druhý poločas začali domácí náporem který jim přinesl v 52. vyrovnat. V  75.minutě se jim podařilo dát vedoucí branku a v 83.zvýšili na  3:1. V závěrečném náporu již nejúspěšnější střelec jarní části soutěže Biederman stačil snížit na 3:2,ale domácí již svoje vedení a tím i záchranu v soutěži uhájili. Hosté naopak se tímto výsledkem s 1.A třídou loučí a sestupují do 1.B třídy.
    Branky za Švihov : Špatenka, Biedermann
    Sestava Švihova : Tráva – Süss, Homr, Toman, Kudjak, Havlíček, Hajšman, Špatenka, Maršálek, Brož(46.Schejbal), Biedermann.

CHLUMČANY B - LUBY  1 : 2 (0 : 2)
    Hosté v silně kombinované sestavě uspěli I v posledním zápase v Chlumčanech a zajistilo si tím v tabulce výborné 2. místo.
    O dvoubrankovém náskoku se postarali v prvním poločase V.Smolík z pokutového kopu a po pěkné akci rozvlnil síť domácích také dorostenec Šůs.

Tabulka 1.A  třídy  sk. B po 34. kole

1 Rapid Plzeň      34    22     5     7    75: 40    71   (  20)
      2 Luby             34    21     6     7    62: 41    69   (  18)
      3 Horní Bříza      34    20     8     6    70: 33    68   (  17)
      4 Úněšov           34    18    11     5    71: 42    65   (  14)
      5 Stod             33    19     7     7    83: 42    64   (  13)
      6 SK ZČE Plzeň     34    17     8     9    68: 44    59   (   8)
      7 Chlumčany B      34    18     4    12    63: 53    58   (   7)
      8 St. Plzenec      34    17     6    11    71: 56    57   (   6)
      9 Křimice          34    13     9    12    57: 46    48   (  -3)
     10 Tlučná           34    12     4    18    65: 69    40   ( -11)
     11 Klenčí           34     9    11    14    44: 55    38   ( -13)
     12 Mladotice        34     9    10    15    52: 62    37   ( -14)
     13 Strážov          33     9     9    15    45: 62    36   ( -12)
     14 Kaznějov         34    10     5    19    49: 76    35   ( -16)
     15 Švihov           34     9     5    20    54: 91    32   ( -19)
     16 Hrádek           34     7     8    19    44: 76    29   ( -22)
     17 Plzeň-Letná      34     8     4    22    42: 74    28   ( -23)
     18 Zruč             34     4     6    24    30: 83    18   ( -33)

1.B T Ř Í D A  -  S K U P I N A  C

O POSTUPU SE ROZHODNE V NEDĚLI NA HŘIŠTI V KLATOVECH  !

Pozoruhodný organizační šotek se stal řídící komisi v Plzni, která přehlédla, že v 1.B třídě vrcholí boj o postup a místo toho aby nařídila utkání Holýšov-Losiná a Klatovy B –Přeštice B na jednotný začátek a den, dovolila Holýšovu dokonce  toto utkání přeložit z neděle na sobotu !  Jelikož v sobotu Holýšov zvítězil nad Losinou 7:1 je nyní tah na TJ Klatovy B zda dovolí TJ Přeštice B uhrát na jejich hřišti alespoň bod, a nebo nastoupí v divizní sestavě a pošle vítězstvím do 1.A třídy Holýšov ! Vzhledem k dosavadním výsledkovým rošádám je spíše bližší remíza, než prohra hostů, nebo že  by „logika“ selhala ?

ČERNICE - HRADEŠICE   0 : 3 (0 : 1)
    Domácí začali příliš sebevědomě a když v 5.minutě zahodili lehkovážně vyloženou brankovou příležitost  s postupem času začali přebírat taktovku hry hosté. Dařila se jim kombinace, byli pohyblivější a prakticky domácí se ze hřiště vytratili a bylo jen otázkou času kolik branek do domácí sítě padne. Tu první dal Karel Pivnička  po spolupráci s Kodýdkem. V 61.minutě zatáhl míč po pravé straně vtipně se vyhnul střetu s vybíhajícími obránci  a přihrál ideálně na zcela volného Floriána a ten  zvýšil na 0:2. Pak přišla velká chvíle brankáře Ryby, který dokázal perfektně vyrazit míč k kopačky Davídka mířící pod břevno .V 72.minutě uklidnil své spoluhráče  Karel Pivnička, který unikl po pravé straně , podél brankové čáry zatáhl míč do pokutového území domácích, vtipně přeloboval vybíhajícího brankáře a  zcela nekrytý František Šašek usměrnil míč po třetí do domácí svatyně.
    Branky :K.Pivnička, Florián a Šašek
    Trenér Hradešic František Melka: „ Byli jsme si vědomi síly soupeře, který na svém hřišti body neztrácí. My jsme ho ale překvapili aktivní hrou založenou na dobrém pohybu a kvalitní kombinaci a dařilo se nám i střelecky“.
    Sestava Hradešic : Ryba – Vaněček, Hlaváč M., Kodýdek P., Písečný , Heimlich, Hlaváč V.(60.Junek),Florián, Šašek, Stulík a Pivnička.

DLOUHÁ VES - ŽINKOVY  6 : 1
    Hoste začali lepe byli aktivněji a před domácí brankou to prvních 15minut hořelo.Postupem času se,ale hra vyrovnala a byli to domácí kteří se ujali vedeni po důrazném sledováni míče Kolaříkem. Následně  se z blízka trefil Šebelík a zvýšil na 2:0. Do poločasu přidal po hezké přihrávce od Beranka Kolařík  svůj druhý   gól v tomto zápase. Za stavu 3:0 odcházeli mužstva do kabin. Po přestávce začali hosté náporem a po standardní situaci z rozehraného rohového kopu  využil zaváhání domácího gólmana Bělík a snížil na 3:1.Domácí  přidali a po  úspěšných brankových trefách  Šebelíka, Hubeného a Krůse  nenechali nikoho na pochybách, že jarní  neporazitelnost na přetrvala i v tomto duelu . Hosté v závěru  zcela rezignovali a mohou být nakonec rádi, že v Dlouhé Vsi  nedostali větší výprask.
    Branky :Šebelík 2. Kolařík 2, Krůs a Hubený.

JANOVICE - LUŽANY  3 : 4  (1 : 1)
    V souboji dvou k sestupu odsouzených týmů se hrál pěkný, otevřený fotbal. Vojáci třikrát vedli, ale vítězství jim ani v posledním zápase nebylo souzeno. Vedoucí branku dal Jarabica, na 2:1 dával Kulich a 3:2 Brož. Tři další gólovky spálil Jarabica a úspěšný nebyl ani Kopecký. Hosté dali vítěznou branku v poslední minutě tohoto duelu.
    Branky :Jarabica, Kulich, Brož

ŽELEZNÁ RUDA - MERKLÍN  5 : 2 (1 : 1)
    Domácí se chtěli důstojně rozloučit s účastí v 1.B třídě a to se jim nakonec po dobrém kolektivním výkonu, který dokázali okořenit také pěknými brankami podařilo. Vedli od 3.minuty Hachem. Hosté ještě v první půli stačili vyrovnat, ale vedení domácím opět vrátil v úvodu druhého poločasu  znovu Hach. Na 3:1 zvýšil Jakub Lehečka, načež hosté ještě stačili odpovědět střelou z PK na 3:2:závěr zápasu již byl v režii Ž.Rudy za kterou ještě skórovali Tomáš Lehečka a Andrejčík .
    Branky :Hach 2, Lehečka T., Lehečka J. a Andrejčík

HOLÝŠOV - LOSINÁ   7 : 1 (4 : 0)
    Branky :Steinbach 3, Panuška 2, Stökl, Kaliský - Novotný