Okresní soutěže dospělých 25.-26.5.2002

Okresní přebor mužů
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
HRÁDKU STAČÍ K VÍTĚZSTVÍ ZÍSKAT POUHÝ BOD
Na čelu tabulky i konci se začíná pomalu vyjasňovat. Zatím co na čele je už téměř jasno a Svatoboru Hrádek zbývá k zisku prvního místa již pouhý jeden bod, na konci tabulky již mnoho nadějí na záchranu nezbývá béčku Strážova a také překvapivě fotbalistům Svéradic, kteří se v tomto ročníku hodně trápí a doslova se jim smůla lepí na kopačky.

LUBY B  - VRHAVEČ  3 : 0 (1 : 0)
V místní derby se ujali vedení domácí po 25.minutách hry, kdy rozehraný rohový kop brankář hostů vyrazil , míč vrátil zpět před branku Křížek a Karel Šnaur hlavou ho umístil do sítě vrhavečské branky. Nestárnoucí Šnaur byl u také u druhé branky, když vybojoval důrazně atakoval hostujícího stopera. Získaný míč poslal na ideálně postaveného Koláře a tomu nezbývalo nic jiného , než ho umístit do branky hostů.  V 76. se střelecky prosadil Vejskal, který střelou k tyči rozvlnil síť hostů po třetí.
Branky  :Šnaur ,Kolář a Vejskal
Rozhodčí:Žežula

SVÉRADICE – VELKÉ VYDČICE 1 : 3 (0 : 1)
 Domácí prožívají nejsmolnější sezónu za poslední léta. V první půli sice nezahráli dobře, ale ve druhé půli se jejich hra zlepšila, přesto opět neměli  štěstí v koncovce a chyby v obraně je připravili alespoň o bod.
Branky: Svoboda - Vaněk 2, Tyrpekl
Rozhodčí: Bauer

SUŠICE B - NEZNAŠOVY    8 : 0 (4 : 0)
Jednoznačná záležitost domácích fotbalistů.
Branky  : Chmátal 3, Šmat 2, Hoda, Kodýdek, Živčák
Rozhodčí:Šmrha

PAČEJOV  - DEŠENICE B   3 : 0 (2 : 0)
Po dobrém výkonu si domácí připsali do tabulky důležité body k záchraně.
Důležitém krokem byla rychlá vedoucí branka  Klečky v prvním minutě zápasu a branka do šatny, kterou zvýšil na 2:0 Mrázek.
Branky :Klečka  2, Mrázek
Rozhodčí:Harmady

NEZAMYSLICE – STRÁŽOV B  5 : 0 (3 : 0)
V utkání zvládli domácí roli favorita a nedali předposlednímu celku tabulky žádnou šanci bodovat.
Branky  :Burda 2, Mašek, Kopačka, Smetana
Rozhodčí:Abraham

HRÁDEK - KOLINEC  3 : 1 (1 : 1)
Kolinec vedl od 15.minuty  vlastní brankou domácích. Volela z Hrádku po šesti minutách vyrovnal a tentýž hráč v 60. a 67.minutě zlomil odpor hostů a čistým hattrickem zajistil lídru tabulky další tři body na cestě za postupem do 1.B třídy.
Branky  :Vomela  3 - vlastní

BEZDĚKOV – NALŽOVSKÉ HORY  1 : 0 (1 : 0)
O výsledku vyrovnaného zápasu rozhodla 38.minuta, kdy byl zastaven v pokutovém území hostů Ouda za cenu faulu a nařízený pokutový kop Hořejší proměnil. Hosté dohrávali o deseti, ale přesto v závěru zápasu domácím zle zatápěli. Při Bezděkovu stála štěstěna,  když hosté nastřelili břevno.
ŽK 1:3, ČK 0:1.
Branky  :Hořejší z PK
Rozhodčí:Hais

Okresní přebor muži   22.kolo
===================================================================
  1 Hrádek           22    17     5     0    61: 17    56   (  23)
  2 Bezděkov         22    14     5     3    53: 29    47   (  14)
  3 Vrhaveč          22     9     8     5    46: 39    35   (   2)
  4 Sušice B         22    10     4     8    53: 38    34   (   1)
  5 Velké Hydčice    22     8     8     6    51: 38    32   (  -1)
  6 Nezamyslice      22     9     5     8    55: 45    32   (  -1)
  7 Dešenice         22    10     2    10    53: 48    32   (  -1)
  8 Nalžovské Hory   22     7    10     5    43: 43    31   (  -5)
  9 Luby B           22     6     8     8    33: 40    26   (  -4)
 10 Kolinec          22     7     4    11    29: 47    25   (  -8)
 11 Pačejov          22     6     5    11    37: 47    23   ( -10)
 12 Svéradice        22     3     9    10    29: 53    18   ( -15)
 13 Strážov B        22     5     3    14    30: 59    18   ( -15)
 14 Neznašovy        22     3     4    15    26: 56    13   ( -20)

III. třída mužů
~~~~~~~~~~~~~~~
MĚCHOLUPY ZÍSKALY V MOCHTÍNĚ PRVNÍ LETOŠNÍ VÍTĚZSTVÍ
V Myslívě skončil souboj prvních dvou týmů šťastným vítězstvím domácích, kterým již chybí malý krůček,  aby se po roce opět vrátili zpět do přeboru okresu. Nejvíce šancí je doprovodit z druhého místa mají Velhartice, ale zda odolají útoku na jaře výborných Žichovic ukáží zbývající čtyři kola tohoto ročníku.

MOCHTÍN B - MĚCHOLUPY  0 : 2 (0 : 1)
Překvapivá první jarní výhra hostů na hřišti třetího týmu tabulky. Po vedoucí brance , kterou dal Šuba pečetil  vítězství Měcholup  v 76.minutě Kroupa krásnou střelou z přímého kopu do šibenice .
Branky  :Šuba , Kroupa
Rozhodčí:Kurc

ŽICHOVICE – KVASETICE   5 : 1 (3 : 1)
V přibývajícím časem začali mít domácí herně na vrch a po hlavičce Krejčího šli do vedení. Hosté ještě stačili odpovědět vyrovnáním, které zařídil nejlepší střelec soutěže Hanzlík. Hosté skórovali vzápětí, ale tentokráte do vlastní branky a další branky již stříleli domácí Pěšťákem, Frýdou a Balou a zcela zaslouženě tento zajímavý duel dotáhli do vítězného konce.
Branky  :Krejčí, Pešťák, Frýda, Bala, vlastní - Hanzlík
Rozhodčí:Šindelář

HORY MATKY BOŽÍ – BEZDĚKOV B  6 : 3 (1 : 3)
Po překvapivém začátku, kdy šli hosté nečekaně do vedení 0 : 1, domácí brzo vyrovnali a čekalo se, že potvrdí formu z posledních zápasů. Ti se ovšem nechali  do poločasu ještě dvakrát zaskočit, a tak po poločase byl
nelichotivý stav pro "horáky" 1 : 3.    Do II. poločasu se vysunul na hrot špílmachr domácích Z. Hoffmann a tato
změna znamenala  rozhodující moment zápasu. Domácí  jednoznačně předčili poslední celek tabulky a vstřelili ve II. poločase pět  branek, z nichž čtyřikrát  rozvlnil síť právě Z. Hoffmann. Po prvém poločase málo předvídaná situace, ale domácí si  připsali  plný bodový zisk a doufají, že se jich nebudou týkat záchranářské problémy na konci soutěže.
Branky  :Z.Hoffmann 4, Vojta,M. Brůžek – Svoboda, Bohatý a Hrubý.
Rozhodčí:Jiříček
                                                                                                                                                    R.Bernard

KAŠPERSKÉ HORY – HRÁDEK B 0 : 2 (0 : 0)
O výsledku utkání ve kterém  měli mírně herně navrch domácí rozhodly závěrečné minuty. Hosté šli dvěma slepenými góly v 80. a 81.minutě  do dvoubrankového vedení. Na to domácí odpověděli špatnou zbraní- nedisciplinovaností a  rozhodčí Veverka musel předčasně v 81. a v zápětí v 83.minutě poslat pod sprchy domácí hráče Markoviče a Kůse.
Branky  :Šebesta 2
Rozhodčí:Veverka

MYSLÍV – VELHARTICE  2 : 1 (1 : 0)
Zápas dvou největších aspirantů na postup do okresního přeboru skončil šťastným vítězstvím domácích, kteří se až do samotného závěru museli obávat o výsledek.Domácí vedli od 40.minuty  Kubátem, hosté odpověděli vyrovnáním  v úvodu druhé půle z pokutového kopu Volákem. Vítězný gól padl z kopačky Luďka Bláhy , který poslal přesnou střelu z přímého kopu devět minut před koncem do sítě Velhartic. Hosté měli drtivý závěr, který jim ale vyrovnání nepřinesl, když na straně domácích stálo velké štěstí.
Branky  :Kubala Jiří, Bláha Luděk - Volák
Rozhodčí:Lukeš

TÝNEC - CHUDENICE   5 : 2 (1 : 1)
Na vedoucí branku Frouse z 8.minuty odpověděli hosté vyrovnáním Tesaře a takto skončil poločase. Vstup do druhé části vyšel lépe domácím,  kterým se vrací forma z podzimu a Knotkem šli v 50.minutě  do vedení a dalšími třemi brankami si zajistili dostatečný náskok , který hosté korigovali v 79, Krčmou na konečných 5:2.
Branky  :Frous 2, Knotek, Daňko, Janoušek  - Tesař, Krčma
Rozhodčí:Bauer

III.třída - muži   18.kolo
==================================================================
  1 Myslív           18    13     3     2    49: 19    42   (  15)
  2 Velhartice       18    12     2     4    47: 26    38   (  11)
  3 Mochtín B        18    11     0     7    41: 39    33   (   6)
  4 Žichovice        18    10     2     6    57: 37    32   (   5)
  5 Týnec            18     9     3     6    40: 35    30   (   3)
  6 Měcholupy        18     9     0     9    36: 36    27   (   0)
  7 Hory Matky Boží  18     7     3     8    42: 47    24   (  -3)
  8 Chudenice        18     7     1    10    47: 49    22   (  -5)
  9 Hrádek B         18     6     3     9    43: 46    21   (  -6)
 10 Kvasetice        18     5     4     9    37: 41    19   (  -8)
 11 Kašperské Hory   18     5     1    12    23: 55    16   ( -11)
 12 Bezděkov B       18     2     2    14    27: 59     8   ( -19)

IV. TŘÍDA
~~~~~~~~~~~~
O POSTUPU ROZHODLE NEDĚLNÍ DUEL BĚŠIN V ZAVLEKOVĚ
Prakticky již jistým postupujícím je béčko janovické Dulky. Kdo ho doprovodí do III.třídy z druhé příčky , to naznačí částečně  již výsledek následujícího nedělního zápasu v Zavlekově. Pokud zde zatím druhé Běšiny remizují, budou k tomuto úspěchu již mnohem blíže než Zavlekov. Prohra by hostům jejich ambice hodně zkomplikovala.

S k u p i n a   A
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
JEŽOVY - VRHAVEČ B   2 : 4 (1 : 2)
Domácí přestože nastoupili k utkání pouze s devíti hráči podali obětavý výkon dvakrát se jim podařilo snížit  dvoubrankový náskok soupeře. V závěru, kdy posledních devět minut ještě odstoupil domácím pro zraněný další hráč jistil vítězství hostů Funěk, který dal v tomto duelu nováčků hattrick.
Branky  :Novák R., Paleček V – Funěk 3, Pivoňka
Rozhodčí:Hájek

MĚCHOLUPY B – JANOVICE B   0 : 3
O výsledku rozhodla kvalita obou soupeřů ve které byli jasně lepší hosté.
Branky  :Strnad, Horák a Jansta
Rozhodčí:Doležal

MĚČÍN B – DLAŽOV   0 : 3 (0 : 1)
Domácím bylo po sobotní inzultaci pomezního rozhodčího z Hradešic odebráno 17 registračních průkazů všech hráčů uvedených v zápise a k utkání IV.třídy zbylo torzo mužstva doplněné o hráče,kteří již ukončili činnost.Přesto byl Měčín útočnější,ale hosté z Dlažova hrající zejména ve druhém poločase na brejky zvítězili brankami Špidlera,Bíny a Kotěšovce.
Branky  : Špidler,Bína a Kotěšovec.
Rozhodčí: Vodráček

ŠVIHOV B - SPŮLE  1 : 2 (0 : 2)
Překvapivé vítězství hostů se zrodilo již první části zápasu. Domácí stačili pouze snížit Kudjakem.
Branky  :Kudjak – Raška a Petr
Rozhodčí:Husník

KŘENICE – PLÁNICE -    nehráno
Utkání nebylo sehráno, neboť soupeř z Plánice se k zápasu nedostavil . To zaprotokoloval do zápisu delegovaný rozhodčí Doležal z Nýrska

BOLEŠINY – ZAVLEKOV  3 : 4 (0 : 3)
Utkání bylo předehráno 8.května.
Branky  : Novák J., Hladík P., Trojan – Makrlík 2, Křesák, Mašek

IV.třída-skupina A   22.kolo
  1 Janovice B       20    16     2     2    58: 19    50   (  20)
  2 Běšiny           20    14     3     3    63: 24    45   (  15)
  3 Zavlekov         20    13     3     4    65: 27    42   (  12)
  4 Měčín B          21    11     2     8    51: 40    35   (   5)
  5 Plánice          20    11     1     8    42: 34    34   (   4)
  6 Švihov B         21     9     4     8    45: 36    31   (  -2)
  7 Vrhaveč B        20     9     4     7    36: 38    31   (   1)
  8 Bolešiny         20     7     5     8    42: 39    26   (  -4)
  9 Křenice          21     7     4    10    30: 47    25   (  -5)
 10 Spůle            20     5     3    12    28: 49    18   ( -12)
 11 Dlažov           20     4     5    11    29: 43    17   ( -13)
 12 Měcholupy B      21     1     8    12    18: 47    11   ( -22)
 13 Ježovy           20     2     2    16    19: 83     8   ( -22)

IV. TŘÍDA
S k u p i n a   B
~~~~~~~~~~~~~~~~~
HRADEŠICKÉ BÉČKO POTVRDILO DOBROU FORMU
Pozornost účastníků této soutěže byla upřena na zápas do Chanovic ve kterém měli domácí jedinečnou možnost případným vítězstvím si udržet naději zasáhnout ještě do boje o druhé postupové místo. Na svém hřišti nedokázala rezerva Chanosu odolat kvalitní hře hradešického béčka, které o svém vítězství rozhodlo prakticky v první části zápasu. Tím se boj o druhé postupové místo soustředí na Žihobce a Hartmanice. Kdo z této dvojice bude šťastnější, na to dají odpověď zbývající čtyři kola tohoto soutěžního ročníku.

SOKOL NALŽOVSKÉ HORY - HARTMANICE  1 : 7 (1 : 2)
Hosté sice zvítězili, ale na zisk potřebných třech bodů se hodně nadřeli, když domácí jim dlouho vzdorovali a zlomil je až pokutový kop.
Branky  :Potužák V. – Buzín P. 2, Toner, Ruda, Červený L.,Kodýdek,Petlička
ŽK 1:0, ČK 1:0(Jedlička Pavel)
Rozhodčí:Kulík

PAČEJOV B - MILČICE   3 : 1 (3 : 0)
V místním derby byli úspěšnější domácí fotbalisté, kteří o svém vítězství rozhodli již první polovině zápasu.
Branky  : Tomka, Mazanec, Vivatěnko – Kubáň M.
Rozhodčí : Šperl

ŽIHOBCE  - RABÍ  9 : 1 (5 : 0)
K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí. Úvodní minuty byly vyrovnané a diváci viděli ze strany obou soupeřů útočný fotbal.Hostům patřil v první půli střed hřiště a tak si vytvořili převahu, s řadou gólových příležitostí, které ale nedokázali využít. Naopak z několika brejkových akcí hrozili domácí  , kteří se také ujali vedení. , když jejich brankostroj zahájil již v 6.minutě M. Drobný.V druhém poločase se obraz hry změnil, domácí začali houževnatého soupeře přehrávat zaslouženě zvítězili.
Branky : 6´.,23´,54´a 84´M.Drobný – 4, 15´,39´a 72´ M.Lemberger – 3, 32´Pánek, 70.´M.Kibak   - 89´Růžička                                                                                                                                   L..Peleška

VELKÝ BOR – ŽELEZNÁ RUDA B  4 : 1 (3 : 1)
Domácím se herně dařilo, když jejich dvoubrankové vedení zajistil Voráč. Hostům se podařilo Hachem dát kontaktový gól, ale v další části již skórovali pouze hráči z Velkého Boru.
Branky  :Voráč 2, Trubač, Stulík (z PK) - Hach

CHANOVICE B – HRADEŠICE B  2 : 3 (0 : 2)
V první půli důležitého zápasu to byli hosté, kteří měli více ze hry a získali dvoubrankový náskok. Ve druhé části zápasu domácí přidali, ale vedoucí tým tabulky si svoje vítězství již nenechal vzít.
Branky  :Rambousek, Jakub z PK – Samec, Vlk a Uhlík
Rozhodčí: Haviar

VEŘECHOV – NEZAMYSLICE B  4 : 1 (0 : 0)
Domácí nastoupili v kombinované sestavě ve které museli někteří hráči staré gardy nahradit čtyři chybějící hráče standardní sestavy. Ti se v sestavě neztratili a odehráli dobrý zápas. Po bezbrankovém prvním poločase dal v 50.minutě Otáhal vedoucí gól Veřechova. O pět minut mohli hosté vyrovnat, z pokutového kopu, ale brankář domácích Žec byl proti a penaltu vyrazil. Po té přidal Petr Janda hlavou druhý úspěch domácích a Otáhal zvýšil na 3:0. Za hosty korigoval Zdeněk Kopačka,nicméně  poslední slovo měl opět Petr Janda, který byl z pokutového kopu úspěšný a v 90.minutě uzavřel čtvrtou brankou skóre tohoto zajímavého a slušně hraného duelu.
Branky  :Janda Petr 2, Otáhal 2 – Kopačka Zdeněk
Rozhodčí:Mareš

SOBĚŠICE – MALÝ BOR  3 : 11 (0 : 6)
Domácí nastoupili bez brankáře, kterého nahradil hráč z pole. První půle vyzněla jednoznačně pro hosty. Ve druhé se domácí zlepšili a podařilo se jim důstojně zápas dohrát.
Branky  : Hübner, Zábranský M. a Krátký Jiří - Heřman Pavel 6, Heřman Josef 4, Podlešák Karel.