8 Motorlet         23     9     5     9    39: 28    32   (  -4)
  9 Přeštice         23     9     5     9    31: 33    32   (  -1)
 10 Třeboň           23     6    11     6    22: 27    29   (  -4)
 11 Klatovy          23     7     6    10    27: 33    27   (  -6)
 12 Písek            23     6     5    12    21: 37    23   ( -13)
 13 Milevsko         23     6     4    13    29: 40    22   ( -14)
 14 Strakonice       23     5     4    14    25: 43    19   ( -14)
 15 Tachov           23     5     3    15    26: 52    18   ( -18)
 16 Chlumčany        23     2     7    14    20: 46    13   ( -23)

OBLASTNÍ PŘEBOR
~~~~~~~~~~~~~~~~~
TOUŽIM  - NYRSKO         4 : 8 ( 2 : 4 )
V Toužimi skončil zápas hokejovým výsledkem na kterém se podepsali nepříliš vydařenými  výkony oba brankáři.  Pro hosty , kteří byli po celý zápas lepším kolektivem to znamená první jarní vítězství. Nic na jejich postavení v tabulce, kde jsou stále na posledním místě se ale nezměnilo.
Další podrobnosti nedošly.
Branky : Bartůněk 3, Vacovský 2, Šteiner, L.Presl a Kajínek.

SUŠICE  - CHANOVICE      3 : 0 ( 2 : 0 )
Souboj dvou sousedů z čela tabulky skončil úspěchem třetího týmu oblastního přeboru. Celý zápas měl pro diváka zajímavý průběh ve kterém se obě mužstva snažil hrát fotbal  a tento záměr se jim podařilo naplnit.Na poměry oblastního přeboru to byl nejen jeden ze špičkových zápasů, který snese srovnání s úrovní divizních zápasů.
Domácí si byli vědomi toho, že hosté mají kvalitní a v pohodě hrající kolektiv s několika vynikajícími hráči. Mezi ty patřil i kanonýr Beránek. O toho se v průběhu zápasu střídavě „dělili“ Hrach s Brabcem a  nebezpečného útočníka Chanovic v průběhu zápasu prakticky k ničemu nepřipustili.

Na 300 diváků vidělo první branku po čtvrt hodině hry a jejím autorem byl nejzkušenější fotbalista na hřišti kapitán domácích Hubáček. Ve 37.minutě zvýšil Votava a v 85. minutě přidal třetí úspěch opět Hubáček, tentokráte z pokutového kopu. Tuto výhodu před tím nezužitkovali  hosté, kteří v 53.minutě neproměnili PK.
Sestavy :
Sušice : Kindelman, Kodýdek(86.Šimáček), Marek, Ritter, Slivoň, Brabec, Votava(46.Cihlář), Hrach, Staněk(76.Kočí), Sládek a Hubáček.
Chanovice : Kalina, Šedivý, Hnídek, Lukeš, Cibulka, Petrášek(46.Šiška), Beránek, Knopf, Kučera, Šimsa, Racek.

Oblastní přebor     23.kolo
  1 Doubravka        23    21     1     1    60:  7    64   (  31)
  2 Union Cheb       23    17     4     2    71: 23    55   (  22)
  3 SUŠICE           23    14     6     3    50: 18    48   (  12)
  4 CHANOVICE        23     9     3    11    37: 35    30   (  -3)
  5 Přimda           23     7     7     9    46: 44    28   (  -5)
  6 K.Vary B         23     8     4    11    32: 43    28   (  -8)
  7 Toužim           23     8     4    11    34: 47    28   (  -8)
  8 Staňkov          23     8     4    11    28: 45    28   (  -5)
  9 Domažlice        23     7     7     9    22: 40    28   (  -8)
 10 1.FC Plzeň       23     6     9     8    38: 31    27   (  -9)
 11 Poběžovice       23     8     3    12    33: 41    27   (  -9)
 12 Bolevec          23     6     8     9    32: 40    26   (  -7)
 13 Malesice         23     7     5    11    36: 56    26   (  -7)
 14 Blovice          23     6     7    10    29: 36    25   ( -11)
 15 Nepomuk          23     6     5    12    40: 59    23   ( -13)
 16 NYRSKO           23     4     7    12    39: 62    19   ( -14)

1.A TŘÍDA-SKUPINA B
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

STŘÍDÁNÍ NA ČELE TABULKY – LUBY STŘÍDAJÍ ÚNĚŠOV !!!
Po sobotních zápasech se do čela tabulky probojovali fotbalisté Startu Luby a po druhé se tak na jaře mění lídr tabulky. Nejdříve Stod, který přezimoval na čele tabulky střídal Úněšov a jelikož tento tým třikrát za sebou na hřištích soupeřů pouze remizoval( ve Strážově,na SK ZČE v Plzni  a nyní v Mladoticích) dostal se v tabulce do čela tým Lub, který po remíze v minulém kole se Stodem na domácím hřišti nezaváhal a těsným vítězstvím této soutěži vládne z prvního místa.

ŠVIHOV   - ZRUČ         2 : 0
Domácí příznivci se konečně dočkali třech bodů . Hosté kteří jsou v tabulce na posledním místě posledními úspěšnými výsledky varovali zbytečným podceněním. Toho se domácí hráči vyvarovali a ve 32. po rozehraném rohovém kopu Homrem se k míči dostal výborný útočník domácích Zdeněk Biedermann a poprvé rozvlnil síť hostů. Minutu před koncem prvního poločasu se domácí kanonýr Biedermann dostal přihrávku znovu od Homra a zakončil svoje sólo druhou a celkově  na jaře již osmou brankou . Ve druhé půli se již domácí střelecky neprosadili a stovka přítomných diváků již změnu skóre neviděla.
Sestava domácích : Valenta, Süss, Toman, Radosta, Homr, Kudjak, Havlíček, Hajšman(Kadlec), Špatenka(Maršálek), Květoň(Šobr) a Biedermann.

LUBY     - KŘIMICE      1 : 0
Již v 5.minutě se dostal do výhodné brankové příležitosti Sýkora, ale brankář Křimic stačil jeho hlavičku vyrazit  nad branku. Domácí byli i další části zápasu lepší a ve 44.minutě se za ruku v pokutovém území kopala na základě rozhodnutí HR Křena penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Frič a tento mladíček rozhodl úspěšnou trefou prakticky o zisku třech bodů. Ve druhé půli domácí již svého soupeře do vážnější šance nepřipustili a navíc brankář Kalaš  chytal v pohodě a po druhé za sebou vychytal nulu. Jeho spoluhráč Vladimír Smolík mohl po sólovém úniku ještě jednobrankové vedení zvýšit, ale v rozhodující chvíli zaváhal a gólman hostů jeho snahu ho překonat zlikvidoval. Když ani dělovka Friče těsně ze 17 metrů si cestu do sítě Křimic nenašla a Marešově hlavičce v tísni chyběly centimetry skončil tento duel těsným, ale zaslouženým vítězstvím domácích fotbalistů.
Trenér Pavel Bečka , kterému stále chybí citelně dlouhodobě zranění Pavel Podraský s Oldřichem Juřinou má k dispozici velmi mladý tým(do hry zasáhli  mimo Hradeckého další dorostenci Šůs s Kolářem a jejich vrstevníci Frič s Javorským byli na hřišti od začátku) k utkání dodal: „ Výsledek je spravedlivý, neboť jsme byli lepší. I když našemu výkonu chyběla hráčům uvolněnost a lepší kombinační spolupráce cením si toho, že tyto nedostatky dokáží nahradit velkou bojovností a za to jim patří pochvala. Potěšil mne devatenáctiletý Pavel Smolík, který dostal příležitost od začátku zápasu a příležitost hrát v základu využil  a výkonem určitě nezklamal
Sestava Lub : Kalaš, Podraský J., Křížek, Bouberle, Smolík P., Sýkora, Smolík V., Javorský J.(80.Kolář), Bešta, Frič(85.Šůs), Mareš(89.Hradecký).

SK ZČE PLZEŇ - STRÁŽOV  2 : 0  (0 : 0)
Strážov na hřišti favorita začal pozornou obranou, která více než sedmdesát minut slavila úspěch. Domácí měli herní převahu i míč častěji pod kontrolou než soupeř, ale chyběla jim v rozhodující finální přihrávka, kterou by překonali obrannou  zónu hostů . V ní opět museli nastoupil dva hráči, kteří několik let patří k výborným útočným tandemům Janka se Štěpánem Preslem a vedli si více než zdatně.Největší nebezpečí ze strany domácích hrozilo ze  standartních situací ve kterých měli před brankářem Markem výškovou převahu. Největší šanci Strážova zahodil v 27.minutě  B.Mayer, který ze čtyř metrů netrefil branku domácích energetiků. Ve 35.minutě se střelou z otočky výborně opřel do míče ze vzdálenosti 30 metrů Václav Janda, ale jeho střela pouze orazítkovala domácí břevno. Rozhodující obrat ve vývoji zápasu přinesla 72.minuta, kdy po rychlé kombinační akci  domácí poprvé překonali střelou k tyči proti byl jinak velmi dobrý gólman hostů Marek zcela  bezmocný. Obdobně tomu bylo i v 83.minutě, když byl překonán z pokutového kopu, kterému  předcházel  nečistý obranný zákrok obránce Strážova ve vlastním pokutovém území. V poslední minutě měl možnost skórovat po přihrávce od Binei opět Mayer, ale v rozhodující chvíli přišel dva metry před domácí brankou o míč .
Sestava Strážova : Marek – Š.Presl, Janka, Žák, Kreibich,Petrželka, Smolík R., Mayer, Vítovec Z., Janda V.(78.Binia),Langmajer (85.Vítovec O.).

==================================================================
  1 Luby             26    17     3     6    51: 35    54   (  12)
  2 Horní Bříza      26    16     5     5    50: 24    53   (  11)
  3 Úněšov           26    15     8     3    55: 30    53   (  17)
  4 Rapid Plzeň      26    16     3     7    54: 34    51   (  15)
  5 Chlumčany B      26    15     4     7    50: 32    49   (  10)
  6 St. Plzenec      26    14     5     7    51: 41    47   (  11)
  7 Stod             26    13     7     6    56: 34    46   (   7)
  8 SK ZČE Plzeň     26    14     4     8    52: 36    46   (   4)
  9 Křimice          26     8     8    10    40: 37    32   (  -7)
 10 Tlučná           26     9     4    13    54: 53    31   (  -8)
 11 Mladotice        26     7     9    10    42: 50    30   (  -9)
 12 Strážov          26     7     8    11    39: 47    29   (  -7)
 13 Švihov           26     8     3    15    40: 69    27   ( -15)
 14 Klenčí           26     6     8    12    33: 44    26   ( -13)
 15 Kaznějov         26     7     5    14    39: 55    26   ( -16)
 16 Hrádek           26     5     6    15    35: 60    21   ( -18)
 17 Plzeň-Letná      26     5     3    18    32: 57    18   ( -18)
 18 Zruč             26     3     5    18    22: 57    14   ( -25)

1.B TŘÍDA - SKUPINA C
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
HORAŽĎOVICE - ČERNICE        3 : 2 ( 0 : 1)
Domácí od prvních minut nenechali nikoho na pochybách, že chtějí získat všechny body. Zatlačili hosty na jejich polovinu ale stejně jako v předcházejících zápasech se jim nedařilo proměňovat svoje gólové šance. To  se jim vymstilo, když hosté proměnili ojedinělý brejk ve vedoucí gól, a výsledek překvapivě udrželi až do konce poločasu. Do druhé půle udělali domácí změny v sestavě a hlavně začali  být důslednější v zakončování útočných akcí. Nejprve Lávička M. vyrovnal a za několik minut poté strhli gólem dorostence Malíka vedení na svoji stranu. Když pak pronikajícího Peterku srazili hostující obránci v pokutovém území a penaltu bezpečně proměnil M.Lávička, zdálo se, že o utkání už je rozhodnuto. Nakonec hosté ještě korigovali v poslední minutě v pro ně lichotivý výsledek.
Branky domácích : Lávička M. 2, Malík.

HRADEŠICE   - ŽELEZNÁ RUDA   2 : 0 ( 1 : 0 )
V okresní derby se hrálo ve svižném tempu za převahy domácích, kteří osmkrát šli sami na brankáře hostů Pavla Nejdla, ale ten podal výborný výkon a kapituloval pouze dvakrát. Poprvé v 7.minutě ho překonal Šašek a v závěru zápasu v 87.minutě byl úspěšný Heimlich. Hostům se podařilo vstřelit vyrovnávací gól  jehož autorem byl Švec, ale ten jim nebyl pro údajný ofsajd uznán. Navíc posledních dvacet minut dohrávali o deseti, když jim byl vyloučen po druhé ŽK Andrejčík.
Branky : Šašek a Heimlich.

DLOUHÁ VES  - Holýšov        2 : 1 ( 1 : 0 )
O místní pouti nastoupili domácí bez čtyř hráčů základní sestavy ve které chybějícího Čecha, Drhu, Čavoje a J.Beránka museli nahradit dorostenci Král s Blažkem a vedli si stejně jako celý tým proti třetímu celku tabulky velmi zdatně.Po prvních pětačtyřiceti minutách  vedli 1:0, když v závěru poločasu vystihl rozehrávku hostů Hubený a  poslal míč poprvé do  soupeřovy sítě.
Také ve druhém poločase se hrál pěkný, rychlý a bojovný fotbal ve kterém byli hosté techničtějším, ale domácí bojovnějším týmem. Druhou branku domácích dal střelou z 25 metrů Kolařík. Hosté v 75.minutě neproměnili Panuškou nařízený pokutový kop. Závěrečné minuty dohrávala Dlouhá Ves bez vyloučeného Martina Krůse a minutu před koncem hosté korigovali na 2:1.Ale to bylo málo a ani po čtvrté za sebou komplex Dlouhá Ves nepřekonali, neboť stejně jako z předcházejících duelů odešli poraženi.

MOCHTÍN     - JANOVICE     0 : 1 ( 0 : 0 )
 V dalším okresním derby na hřišti v Mochtíně se hrála v prvním poločase  vyrovnaná partie. Nejblíže ke vstřelení branky byl ve 44.minutě hostující Strnad jehož hlavičku po rohovém kopu bravurně domácí gólman Rajtmajer chytil.
Ve druhé části zápasu měli více ze hry domácí a tři vyložené šance Svobody, Černého a Bejvla  zlikvidoval brankář Dukly Vláčil. V 75. dal domácí Svoboda regulérní branku, ale rozhodčí  se rozhodl jinak a úspěch domácích neuznal. O výsledku nakonec rozhodla akce u které byl Jarabica, který přesným centrem našem Kopeckého a ten sedm minut před koncem překonal Ratmajera v mochtínské brance.

KLATOVY B   - MĚČÍN        0 : 3 ( 0 : 1 )
Domácí museli improvizovat v sestavě , když museli nastoupit bez několika standardních hráčů. Do sestavy naskočilo hned pět dorostenců, kteří ještě byli hendikepováni dopoledním startem za krajské soutěži ve Štěňovicích.
Hosté byli po celý zápas lepším mužstvem a již od 17.minuty vedli , když branku dal Kroupa. Iniciativu domácích zmrazila branka v úvodu druhého poločasu kterou dal Kodýtek a když v 52.minutě přidal Tikal třetí gól nebylo o vítězi tohoto okresního derby pochyb.

Sokol Lužany     -     Sokol Žinkovy    1 : 3  (  1 : 1 )