Divize a oblastní soutěže dospělých (1.A tř.sk.B,1.B tř.sk. C)

DIVIZE
~~~~~~
KLATOVY HRÁLY O DESETI LÉPE NEŽ V PLNÉM POČTU
Důležitý krok z bezproblémovému závěru soutěže udělali divizní fotbalisté Klatov na svém hřišti, když  dokázali i v početním oslabení(hráli dvě třetiny utkání bez vyloučeného Vítovce) otočit výsledek ve svůj prospěch.

KLATOVY – CHLUMČANY  2 : 1 (0 : 1)
V nervozním derby ve kterém za hosty nastoupili někteří hráči, kteří v minulosti hájili barvy Klatov(Kripner, Sihelský, Zwiefelhofer) se do gólové šance po chybě domácí obrany dostal Hackr, ale nedokázal jí proměnit. Tento hráč se již ve 35.minutě nemýlil a poslal svůj tým do vedení. To již od 30.minuty hrály Klatovy pouze s deseti hráči, když předčasně ze hřiště musel odejít pro červenou kartu Standa Vítovec. Po nešetrném  a nepotrestaném zákroku na něj nedokázal klatovský útočník udržet nervy na uzdě a při následné dohře souboje uviděl ČK.
Hosté do druhého poločasu změnili taktiku, začali hrát více se zajištěnou obranou a tím prakticky dali šanci domácím , kterým tato taktika při početním oslabení hrála do not. V 67. poslal Běloušek krásný pas na střídajícího Gajdůška, byl dvě minuty na hřišti, a ten ranou z voleje z 18 metrů prostřelil Kripnera v brance Chlumčan a vyrovnal na 1:1. Také u druhého a vítězného gólu domácích byl Běloušek, který pasem našel Brejchu, následoval průnik do pokutového území a podle vybíhajícího brankáře poslal Brejcha  míč podruhé za jeho záda.
Branky : Gajdůšek, Brejcha – Hackr, 410 diváků, ŽK 2:3, ČK 1:0.
Sestava Klatov : Rybár – Bušta, Břečka(65.Gajdůšek), Vítovec, Herout(46.Dolejš), Krejcha, Hrubec, Krška(55.Janek).

===================================================================
  1 Příbram B        26    20     4     2    64: 14    64   (  25)
  2 Vejprnice        26    15     7     4    57: 30    52   (  13)
  3 Rokycany         26    12    11     3    48: 17    47   (   8)
  4 Sezim. Ústí      26    13     8     5    36: 22    47   (   8)
  5 Tábor            26    11     5    10    42: 48    38   (  -1)
  6 Kaplice          26    11     4    11    38: 45    37   (  -2)
  7 Motorlet         26    10     6    10    43: 34    36   (  -3)
  8 US Praha         26    10     6    10    35: 39    36   (  -3)
  9 Třeboň           26     8    11     7    26: 30    35   (  -4)
 10 Přeštice         26     9     7    10    36: 39    34   (  -5)
 11 Klatovy          26     9     6    11    33: 38    33   (  -6)
 12 Písek            26     8     6    12    24: 38    30   (  -9)
 13 Milevsko         26     8     4    14    33: 43    28   ( -11)
 14 Strakonice       26     6     5    15    28: 45    23   ( -16)
 15 Tachov           26     6     3    17    33: 63    21   ( -18)
 16 Chlumčany        26     2     7    17    24: 55    13   ( -26)
==================================================================

OBLASTNÍ PŘEBOR
~~~~~~~~~~~~~~~
BOJ O ZÁCHRANU ZKOMPLIKOVAL NEVYDAŘENÝ ZÁVĚR SUŠICKÝCH FOTBALISTŮ Po prvním poločase v Sušici, který připomínal hru kočku s myší  nakonec skončil tento zápas překvapivým úspěchem o záchranu bojujícího Nepomuku, kterému se podařilo dat důležité branky vždy v poslední minutě obou poločasů. O lepší vyhlídky na případnou záchranu se připravila Okula Nýrsko sama neproměněním pokutového kopu v duelu s dalším aspirantem na jedno ze sestupových míst Sokolem Blovice.
NÝRSKO - BLOVICE  1 : 1 (1 : 1)
Ve velmi důležitém utkání sezóny si Nýrsko vybralo snad celoroční smůlu ve fotbale. Vše začalo nadějně, Nýrsko bylo lepší a šlo i zásluhou hezké branky Kamila Presla do vedení a zdálo se ,že svého soupeře z Blovic přehraje. Hráči Nýrska si pak vytvořili i další příležitosti, ale ty bohužel zůstali nevyužity. A jak již je to zvykem, přišla na domácí slabá chvilka zápasu a bylo vyrovnáno. Hosté získali na své polovině míč přešli do bleskového protiútoku kdy využili špatného postavení nýrské obrany a najednou postupoval hostující útočník zcela osamocen proti domácímu brankáři. Ten stačil ještě první střelu vyrazit ,ale proti dorážce byl již bezmocný. Po této brance se hra vyrovnala a byli to naopak hosté, kteří mohli jít do vedení. V 39 minutě si na rohový kop do vápna naběhl hostující Žežula a hlavou trefil břevno domácí branky.
I do druhého poločasu nastoupili domácí jako lepší mužstvo, za každou cenu chtělo vstřelit druhou branku a rozhodnout tak utkání ve svůj prospěch. Přišla 63 minuta zápasu v pokutovém území fauloval hostující gólman Vacovského a následovala penalta. Míč si postavil Kajínek, ale velkou příležitost rozhodnout utkání nevyužil. Hostující brankář mu směr střely vystihnul a míč vyrazil na rohový kop. Hosté se pak již začali více soustředit na bránění nerozhodného výsledku. Hra se většinou odehrávala v prostředku hřiště a do vápna soupeře se domácí dostávali jen za cenu vysokých centrů, které obrana hostí řešila velmi dobře. Na konečné vítězství pak v závěru mohla dosáhnout obě mužstva. Nejprve v 85. minutě měl velkou příležitost hostující Žežula, kdy zahrával z hranice pokutového území volný přímí kop, ale branku netrefil. Hned z protiútoku se na druhé straně sám před brankářem ocitl domácí Bartůněk, ale ani on neuspěl, když jeho střelu brankář vyrazil a ani Kajínek nezvládl dorážku. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.
 “Po utkání mnou cloumala bezmocnost a vtek na hráče, jenže jak vím nemá se zápas hodnotit hned po zápase pod vlivem emocí. Při večerním zápase naší jedenadvacítky jsem si pak uvědomil o co vlastně ve fotbale jde. Určitě chtěl Kajínek proměnit penaltu a nebo Bartůněk proměnit svojí tutovka ,která by mu zajisté vynesla velkou přízeň domácích fanoušků. Ale i ve sportu přijde den, kdy můžete dělat co chcete ,ale stejně se všechno obrátí proti vám. Když jsem večer vyděl také řadu neproměněných šancí a jak soupeř dokázal během chvilky zvrátit nepříznivý výsledek, pak teprve jsem si uvědomil jak je fotbal krásný a přitažlivý i když  na vždy to má tak šťastný konec jako zápas České Republiky proti Italům. Chtěl bych také poděkovat za velmi dobrý a nestranný výkon hlavnímu rozhodčímu panu Ardeleanu a myslím si, že svým výkonem hodně přispěl k tomu, že se vlastně utkání ve kterém šlo oběma soupeřům o hodně odehrálo ve velmi férovém duchu a bez zbytečné nervozity, která vždy takové vypjaté zápasy provází..“ doplnil sobotní vystoupení fotbalistů  Nýrska  v duelu se Sokolem Blovice předseda klubu Okuly Nýrsko Jiří Vondra.
Branky: 18‘ Presl K. 1:0, 36’Žežula 1:1.
Rozhodčí: Ardeleanu – Cupl, Hlas

Sestava Okuly: Daněk – Malý, Polák, Šteiner, Valenta – Soušek, Kajínek, Hladík, Presl K. – Bartůněk, Vacovský.
Střídali: 46‘ Hladík/Hvězda st., 73‘ Valenta/Huc Fr.
Žluté karty: 1:2 MalýBranky :

CHANOVICE - DOMAŽLICE  1 : 0 (1 : 0)
Podrobnosti nedošly.

SUŠICE - NEPOMUK   2 : 3 (1 : 1)
Domácí měli zápas podle očekávání ve své režii, ale výsledkem jejich jednoznačné převahy byla pouze jediná branka v prvním poločase, kterou dal v 36.minutě po rohovém kopu Votava hlavou Votava. Hosté snížili ve 45.minutě Martínkem po hrubé chybě Hracha brankou do kabin. Domácí Votava vrátil svému týmu ve 48.minutě vedení zpět opět po rohovém kopu, kdy se nejlépe dokázal zorientovat před brankou hostů a poslal míč do prázdné nepomucké branky.Hosté pokračovali v jednoduché hře a  po jednom z brejků vyrovnal v 81.minutě Slach na 2:2. V té době ještě vynikl domácí náhradní gólman jarolím, který zlikvidoval šance Martinkovi a Slachovi. V 90.minutě byl ale proti Martínkově příležitosti zcela bezmocný a hosté  tímto gólem získali na sušické hřišti nečekané tři body.
Sestava TJ Sušice : Jarolím, Votava, Marek, Ritter, Slivoň, Brabec, Cihlář(82.Šimáček), Hrach, Holeček(46.Pavlík), Sládek(67.Kodýdek), Hubáček.
Branky : Votava 2 – Martínek 2, Slach

DOUBRAVKA    - POBĚŽOVICE   2 : 0 (1 : 0)
Favorizovaná Doubravka hrála uvolněně a ne s nasazením,jako v předešlých zápasech, poněvadž už má postup do divize téměř zaručen.  První branku vstřelil hlavou Skála a druhou z velmi přísně nařízené penalty zaznamenal Míčka. Jinak si za první poločas domácí žádnou větší šanci nevytvořili, jejich převaha byla pouze herní a na aspiranta divize nic moc nepředvedli. Druhá půle již byla jednoznačně v jejich režii a z narůstajícího tlaku přišla chyba, když hosté neuhlídali Skálu. V závěru měli možnost ještě své vedení zvýraznit, ale několik šancí neproměnili. Na druhé straně musel Míčka vyrazit na roh Růžkovu střelu z levé strany.
Branky : Skala, Míčka z PK
Rozhodčí : Ardeleánu, 230 diváků.

PŘIMDA       - K.VARY B     5 : 2 (2 : 1)
Domácím vyšel úvod do zápasu a vedli rychlími góly Hořínka a Broma 2:1. Po chybě v obraně však inkasovali  v 38.minutě  z kopačky Kočího a v závěru poločasu mohli ještě inkasovat. Po změně stran v 48.minutě nepřinesl uklidnění do domácích řad ani gól  z pokutového kopu, který bezpečně nejlepší hráč domácích Brom proměnil. Hosté odpověděli opět po zaváhání domácí branky  druhou brankou Kočího. O klidném závěru zápasu nakonec až rozhodl  dvěma brankami v 70. a 81.minutě Löbl.
Branky : Brom 2, Löbl 2, Hořínek – Kočí 2

UNION CHEB   - TOUŽIM       3 : 1 (1 : 0)
MALESICE     - 1.FC PLZEŇ   1 : 1
BOLEVEC      - STAŇKOV      1 : 1

Tabulka oblastního přeboru po 26. kole
  1 Doubravka        26    24     1     1    71:  7    73   (  34)
  2 Union Cheb       26    19     5     2    80: 26    62   (  23)
  3 SUŠICE           26    14     7     5    55: 29    49   (  10)
  4 Přimda           26    10     7     9    56: 46    37   (  -2)
  5 CHANOVICE        26    10     5    11    41: 38    35   (  -4)
  6 1.FC Plzeň       26     8    10     8    45: 33    34   (  -5)
  7 Toužim           26     9     5    12    44: 54    32   (  -7)
  8 Poběžovice       26     9     3    14    36: 48    30   (  -9)
  9 Malesice         26     8     6    12    40: 61    30   (  -9)
 10 K.Vary B         26     8     5    13    36: 51    29   ( -10)
 11 Staňkov          26     8     5    13    29: 52    29   ( -10)
 12 Domažlice        26     7     8    11    24: 49    29   ( -10)
 13 Bolevec          26     6    10    10    35: 46    28   ( -11)
 14 Nepomuk          26     7     6    13    45: 64    27   ( -12)
 15 Blovice          26     6     8    12    30: 41    26   ( -13)
 16 NÝRSKO           26     5     9    12    45: 67    24   ( -15)

1.A TŘÍDA-SKUPINA B
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
LUBSKÝ TÝM JE JIŽ JEDNOU NOHOU V PŘEBORU KRAJE
Čtyři kola dělí fotbalisty  Lub od okamžiku, kdy se mohou radovat ze splnění svého cíle, postupu do krajského přeboru. Vítězstvím v důležitém zápase ve Starém Plzenci prakticky vyřadili z možnosti boje o postup dalšího kandidáta. Klid už mají také kováci ze Strážova, kteří porazili doma Klenčí a nemusí se obávat o záchranu v soutěži. Tuto jistotu zatím nemají zdaleka nemá FC Švihov a musí se hodně snažit, aby závěr soutěže nebyl pro ně nebyl příliš  dramatický.

STARÝ PLZENEC - LUBY  2 : 3 (1 : 2)
Domácí začali tlakem, ale pozorně hrající obrana dobře dirigovaná Křížkem a brankářem Kalašem je do vážnější šance nepustila. S přibývajícím časem se hra vyrovnala a ve 40.minutě přišel polovlastní gól, který dorážkou dal Bešta. Domácím vyšel vstup do druhého poločasu a hned v úvodní minutě  po chybě lubské obrany překonal Kasl hlavou bezmocného brankáře Kalaše. Hosté se nenechali zatlačit do defenzívy a v 58.minutě vyzrál nad domácím brankářem Frič, který ho z hranice velkého vápna vtipně přehodil a zvýšil na 3:1 pro Luby. Domácím se podařilo v 89.minutě střelou Kastla do šibenice snížit na 2:3, ale to bylo z jejich strany vše.
Branky : Kasl 2 – Bešta 2, Frič.

RAPID PLZEŇ - ŠVIHOV  6 : 1
Zápas skončil pole očekávání vítězstvím jednoho z adeptů na postup.Další podrobnosti nebyly  sděleny
Branky : Biedermann

STRÁŽOV - KLENČÍ 2 : 1 (2 : 0)
odvážněji začali hosté, získali převahu a po jednoduchém založení útoků nakopávanými dlouhými pasy se dostávali na polovinu domácích. Ti pozorně bránili a ve 34.minutě po rychlém útoku a důrazném souboji Binei se soupeřem se dostal k míči Vítovec a hlavičkující Petrželka rozvlnil hostujíc síť poprvé v tomto zápase. Po třech minutách se měnilo skóre ve prospěch domácích po druhé, když Vítovec střelou z 25 metrů překvapil obranu i brankáře a bylo to 2:0. Po změně stran se pokoušeli hosté o zvrat v utkání, byli agilnější , vytvořili si šance, ale náhradní brankář Nový byl vždy na místě a v této fázi hry  svůj tým podržel. Musel ale kapitulovat  po závaru před jeho brankou, kdy se nejlépe orientoval Smazal a snížil na 2:1. Závěr zápasu byl hodně nervózní .Hra se přiostřila a za hrubý zákrok na Langmajera uviděl ŽK  hostující Sokol. Hosté z vytvořené převahy pouze vytěžili sérii rohových a trestných kopů, ale domácí taktickou hrou  s notnou dávkou štěstí zápas dotáhli do vítězného konce.
Branky :Petrželka, Vítovec – Smazal.
Sestava Strážova : Nový – Presl Š., Janda, Helm, Pangerl, Petrželka, Binia,
Vítovec, Janka, Smolík a Langmajer(střídali Mayer, Jiřík a P.Presl).
Trenér domácích Lagmajer : “ Všichni hráči podali odpovědný, bojovný výkon a dovedli v tomto zápase vydat ze sebe maximum sil. Přesvědčili se, že bojovností se i těžký zápas dotáhnout do úspěšného konce a za to jim  patří poděkování“. .

Tabulka 1.A třídy skupina B – po 28.kole a vložených 33. a 34.kole
  1 Horní Bříza      30    19     6     5    63: 26    63   (  18)
  2 Luby             30    19     5     6    58: 37    62   (  17)
  3 Rapid Plzeň      30    19     4     7    65: 38    61   (  16)
  4 Úněšov           30    17     9     4    62: 35    60   (  15)
  5 Stod             30    17     7     6    69: 36    58   (  13)
  6 Chlumčany B      30    17     4     9    54: 39    55   (  10)
  7 SK ZČE Plzeň     30    16     6     8    62: 38    54   (   9)
  8 St. Plzenec      30    15     6     9    60: 48    51   (   6)
  9 Křimice          30    10     8    12    47: 42    38   (  -7)
 10 Tlučná           30    11     4    15    60: 63    37   (  -8)
 11 Strážov          30     9     9    12    44: 52    36   (  -9)
 12 Mladotice        30     7    10    13    43: 54    31   ( -14)
 13 Klenčí           30     7    10    13    37: 48    31   ( -14)
 14 Švihov           30     8     4    18    44: 81    28   ( -17)
 15 Kaznějov         30     7     5    18    42: 70    26   ( -19)
 16 Plzeň-Letná      30     7     3    20    37: 65    24   ( -21)
 17 Hrádek           30     5     8    17    38: 67    23   ( -22)
 18 Zruč             30     3     6    21    26: 72    15   ( -30) ==================================================================

1.B TŘÍDA - SKUPINA C
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
V MĚČÍNĚ SE DO HONIČKY PO HŘIŠTI ZAPOJILI I DIVÁCI !
Ne příliš radostně končily tři zápasy v našem okrese v této soutěži. První zklamání zavládlo v Plánici po skončení zápasu Dukly Janovice, která se ztrátou bodů prakticky odsunula do role jisté druhého sestupujícího. Další zklamání bylo v Železné Rudě, neboť porážka od lídra tabulky byla pro místní k sestupu odsouzený tým příliš krutá . Jak si zkomplikovat závěr soutěže ? Na to má zaručený recept Sokol Měčín ,který po inzultaci pomezního rozhodčího z hostujícího týmu Hradešic musí počítat s dohrou u disciplinární komise v Plzni. Po tomto incidentu se po hřišti proběhli i někteří domácí diváci, kteří se zle rozzlobili na jednoho z hostujících hráčů a začali ho pronásledovat po hřišti…

KLATOVY B – MOCHTÍN   1 : 0 (1 : 0)
Očekávané derby skončilo pro hosty lichotivým výsledkem. V první půli se Mochtín držela  byl domácím vyrovnaným soupeřem. Jediná branka padla do sítě Mochtína ve 28.minutě po akci Kršky po levé straně a jeho centru si zpracoval míč Kotáb a prostřeli obránce hostů a míč skončil nezadržitelně v mochtínské brance. Druhý poločas se hrál již zcela podle domácích not, ale koncovka byla hodně nepřesná. To co neproměnili domácí hráči bylo až neuvěřitelné, když sólové nájezdy na hostující branku Gajdůška, Křivánka, Havránka, Dolejše a Kršky skončily bez brankového efektu.
Sestava domácích : Vacek – Dolejš, Gajdůšek, Janek, Křivánek, Kotáb J.46.Havránek), Lukeš P.(70.Písařík), Krška, Kraus, Lukeše M.Kováč(46.Maxa).

ČERNICE – DLOUHÁ VES  2 : 0 (1 : 0)
Hosté odjížděli k utkání do Černic bez pěti hráčů základní sestavy(chyběli mimo jiné bratři D.a R.Rovňanové, brankář Beránek) s cílem odehrát tento duel důstojně. Ze hřiště soupeře mnohou soupeřů body nepřivezlo a o kvalitách domácích fotbalistů se přesvědčil i dlouhoveský Tatran. Černice  měly  zápas ve své režii a vedli od 15.minuty brankou Davídka. Po změně  stran dokázal v 65.minutě přehozením  brankáře hostů zvýšit Laibl a když další sérii rohových kopů hosté přežili bez úhony,přišla příležitost také pro ně. Nařízený pokutový kop za faul na pronikajícího Hubeného, ale kapitán hostů a oslavenec Trčan (slavil v den zápasu čtyřicáté(!!) narozeniny) slabou umístěnou střelou brankáře domácích nepřekonal. Tato spravedlivá porážka však  na jaře v klidných vodách se pohybující hráče z Dlouhé Vsi nevyvedla z míry a již se těší na derby v Mochtíně.
Branky : Davídek, Laibl

MĚČÍN - HRADEŠICE     1 : 2 (0 : 0)
   Zajímavý souboj okresních soupeřů skončil v závěru ostudou.Tak možno charakterizovat zápas ,který mohl přinést dobrý fotbal.Domácí v kombinované sestavě mohli vítězstvím oplatit Hradešicím prohru z podzimu,ale příliš se jim nedařilo.Hosté měli v prvním poločase opticky víc e ze hry,domácí zase spálili 3 vyložené šance /Krotký J.,Tykal/ a nastřelili tyč.
   V  50.minutě  byl vyloučen hostující Heimlich a zdálo se ,že domácí brzy rozhodnou. Čáru přes rozpočet jim udělali hosté o čtyři minuty později, když  po levé straně pronikl domácí obranou  Šašek a z jeho přihrávky skóroval K.Pivnička.Domácí se snažili o vyrovnání,otevřeli hru,ale v koncovce byli neúspěšní.Krásnou střelu Tykala s námahou vyrazil brankář Ryba,při zákroku se však zranil a musel střídat.Domácí dále neúspěšně útočili,do jejich odkryté obrany kontrovali hosté zejména Pivničkou a Šaškem.V 79.minutě po dalším brejku Hradešic fauloval Němec v pokut.území a Chmelík zvýšil z PK na 0-2.Domácí se nevzdali v 85.minutě snížil Z.Krotký v závěru zápasu si na rohový kop nabíhal i domácí brankař Šimek,ale hosté vítězství ubránili.V poslední minutě ho mohl pojistit Šašek po úniku z poloviny hřiště,ale netrefil prázdnou branku domácích.
   Po ukončení zápasu nedržel na uzdě nervy domácí Z.Krotký a inzultoval oddílového pomezního rozhodčího
hostů. Vzápětí na jednání Z.Krotkého reagoval  hostující Šašek, který ho srazil k zemi.  Po tomto extempore se odehrál ne často na našich hřištích  vídaný jev , kdy  v běžeckém souboji pronásledoval po hřišti dav diváků a směsice hráčů  obou týmů hradešického  Šaška! Utkání tak bude mít dohru před disciplinární komisí FS.
Rozhodčí: Cízl  z Lub ,ŽK 2 - 6 ,ČK v zápase    0:1 Heimlich,    po jeho ukončení  1:1 (Krotký Z. – Šašek)
80 diváků z nichž někteří se po zápase také proběhli!!!!
                                                                                                                                    Václav Havlík

JANOVICE - ŽINKOVY    0 : 1 (0 : 1)
Již v úvodu zápasu měli domácí několik šancí, které neproměnili Michal Kováč, Vachtl ani Tomáš Strnad. Hosté se ale osmělili, vyrovnali hru a v 19.minutě dal jejich hráč Havel po chybě obrany domácích jedinou a rozhodující branku tohoto duelu. V 52. minutě došlo k vyloučení hostujícího  Vladaře po druhé ŽK a od  té chvíle se hrálo stále na půli hostů, ale koncovka  vojákům  chyběla . Nejhezčí střelu vyslal Radek Brož, ta ale otřásla jen břevno branky hostů. Když  v 80. minutě musel předčasně pod sprchy také pro ČK domácí T.Kopecký, bylo jasné, že vojáci do té doby výhoda početní převahy výsledný efekt nepřinesla.
Prohra na domácím hřišti znamená rovněž konec i teoretických nadějí na záchranu v I.B třídě. Jak v Dobřanech, tak doma  se  Sokolem  Žinkovy  prohrálo herně lepší mužstvo, když nezkušenost vojáků v zakončení ve  většině jarních odehraných zápasech  byla až příliš citelná a má velký podíl na neúspěšném závěru tohoto  soutěžního období.
                                                                                                           Radim Kološ

ŽELEZNÁ RUDA – PŘESTICE B  1 : 8 (1 : 5)
Výsledek s lídrem tabulky zdaleka neodpovídá průběhu zápasu. V úvodu byl zápas minuty  zcela vyrovnaný. Na  vedení hostů z 13.minuty odpověděli domácí v 16.minutě , když míč po ose Balda-Švec se dostal k Hájkovi a ten střelou z hranice pokutového území vyrovnal. Závěr poločasu byl ,ale pro  domácí naprosto katastrofální. Nejdříve hosté v 37.překonali brankáře Nejdla po druhé a ve 40. zvýšili na 1:3. Po té byl vyloučen po druhé ŽK za protesty Švec a hosté ještě ve 43. a45.minutě prakticky rozhodli před odchodem do kabin o výsledku celého zápasu. Ve druhém  poločase domácí hrající o deseti se drželi  a měli několikrát šanci Loosem snížit, ale tento v minulém ročníku obávaný střelec se opět nedokázal prosadit. Naopak hostům opět vyšel závěr a mezi 83. a 90.minutou své vítězství ještě třemi góly pečetili.
Branky : Rada 4, Lecjaks 2, Havlíček a Schöbr po jedné.
Sestava domácích : Nejdl, Janečka, Kubový, Balda, Hájek, Lehečka T., Lehečka J., Greiner, Švec, Andrejčík a Loos.

Reference sekretář SRK Ž.Rudy p. Pikal

MERKLÍN - HORAŽĎOVICE   2 : 3 (1 : 2)
Branky : HD - P.Šimanovský, R.Šimanovský, M. Lávička
Mužstvo Horažďovic pod vedením "staronového" trenéra Jiřího Mazucha opět zvítězilo, tentokrát v Merklíně.
Horažďovičtí nastoupili do zápasu ve velkém stylu a kromě nastřeleného břevna a jedné tyče vytěžili z náporu v prvních 20 minutách "pouze "  dva góly. Oba padly po akcích R.Šimanovského, kdy jeden sám dal a na druhý nahrál svému bratrovi P.Šimanovskému. Domácí pak začali  hrát lépe a začali hrozit zvláště ze standartních situací. Jednu z nich také dokázali využít vysocí hráči domácích a snížili na rozdíl jediné branky.Do konce poločasu se pak více prosazovali domácí ,ale gól už nedali. Do druhé půle nastoupili domácí s důraznější hrou a ta byla po několika standartních situacích odměněna vyrovnávacím gólem v síti Horažďovic. Obdržená branka konečně probudila hosty.kteří opět převzali iniciativu a snažili se strhnout vítězství zpět na svoji stranu. Po několika neproměněných šancích jim nakonec vítězství nabídl domácí hráč, když míč ve skrumáží před vlastní brankou odkopl přímo k M. Lávičkovi a ten nezaváhal.                     Funkcionář  FK Horažďovice    M.  Forman

HOLÝŠOV    - DOBAŘANY    3 : 2
LUŽANY     - LOSINÁ      2 : 0