Výsledky z utkání okresních soutěží dospělých z 27. - 28.10.2001

-------------------

LUBY B   - BEZDĚKOV    0 : 0
ŽK: 4 : 2
Rozhodčí : Balda
Na velmi těžkém terénu nebylo poznat, že by mezi sebou bojovala mužstva, která jsou na rozdílném konci tabulky, nicméně  na obou stranách bylo několik brankových příležitostí, ale oba brankáři se domácí Kodeš a Rajtmajer v brance hostů se výbornými výkony zasloužili o to, že jejich konto z tohoto duelu zůstalo čisté.

HRÁDEK   - SUŠICE B     2 : 1 ( 1 : 1)
Branky : Gajdůšek, Holeček - Brůha
ŽK:1 : 2
Rozhodčí : Sládek
Ve  vyrovnaném místním derby dvou rivalů hosté nic nenechali náhodě a byli to oni, kteří se ujali vedení v 15 . , když úspěšným střelcem byl Brůha. Domácí  stačili ve 26. Gajdečkou vyrovnat a po změně stran v 50. Holečkem vsítili rozhodující branku tohoto zápasu.
Zápasměl velmi dobrou sportovní úroveň, přihláželo mu na sto diváků a řídil ho velmi dobře rozhodčí Sláek z Klatov.

SVÉDADICE – NEZNAŠOVY  3 : 3 (0 : 1)
Branky :  52.Vápeník, 67. Svoboda st., 78. Stulík -  10.Javorský,  60. Žák 90. Hanuš
Rozhodčí: Šmrha
    Nováček potvrdil, že jeho forma jde nahoru každým zápasem a už v 10. ho Javorský poslal do vedení. Pak spálil dvě stoprocentní šance domácí Fišer a do konce poločasu se už nic významného nestalo.
    Ve druhém poločase byl vidět jen drtivý tlak domácích a v 52. vyrovnal hlavou Vápeník. O chvilku později udělal fatální chybu v rozehrávce svéradický Ouda a hostující útočník proměnil svoje sólo v druhou branku hostů. Další vyrovnání přišlo po vydařené střele domácího Svobody. Necelou čtvrthodinku před koncem poslal domácí do vedení Tomáš Stulík a už to vypadalo, že domácí vedení nepustí. Jenže se stalo, že v 90. rozhodčí Šmrha přehlédl evidentní faul na hostující polovině a hosté tak začali nebezpečný protiútok. Hostující hráč stíhaný domácím Soukupem ale na mokrém trávníku uklouzl a k neuvěření všech se na úrovni šestnáctky kopal trestný kop, ze kterého nakonec hosté vytěžili vyrovnání, z kategorie nejštastnějších.

Sestava FK Svéradice: Soukup M.-Löffelmann-Ouda,Šmrha(80.Soukup L.),Bártík-Vápeník,Šmat,Brynda(46.Svoboda st.),Petrášek-Stulík,Fišer(58.Třeštík)

NEZAMYSLICE – N. HORY  0 : 0
Rozhodčí : Veverka
Stínem nervozního a tvrdě hraného zápasu bylo zranění kanonýra domácích Burdy, který musel být odvezen s podzřením na otřes mosku k ošetření do nemocnice.

PAČEJOV   –   KOLINEC  2 : 1(2:1)
Branky :Mrázek, Hlavatý - Jílek
ČK : 1 : 0
Rozhodčí : Šindelář
Pačejovským scházelo v tomto zápase sedm(!!) hráčů z vítězné „hydčické „ sestavy z minulého kola z důvodu zranění a nemoci.Navíc se v tomto zápase zranil po zákroku soupeře  F. Vodička(zlomený nos). Domácí se ujali vedení ve 13. Mrázkem, který překonal hostujícího brankáře po centru od Hlavatého. Hlavatý byl také u druhé branky domácích, kterou sám dal, když úspěšně proměnil ve 29. pokutový kop. Za hosty snižoval v 35. Jílek. O minutu později byl Pačejovu vyloučen  Moravec a zbytek zápasu i přes oslabení domácích  změnu ve skóre již nepřinesl.

Funkcionář Sokola Kolinec pan Milan Milfort zaslal k tomuto zápasu následující  komentář :
   „ Vývoj zápasu byl v režii domácích, kteří ve 13. minutě ujali vedení. Po té však došlo k nevídané situaci, kdy rozhodčí správně nařídil pokutový kop ve prospěch hostujícího mužstva. Exekutor tohoto kopu byl kapitán hostů Milfort, který tento kop neproměnil, jelikož domácí brankář nepovedenou střelu vyrazil zpět k  Milfortovi tento vyražený míč brankářem bezpečně umístil nohou do sítě. V tuto dobu byl stav 1 : 1. Rozhodčí však gól neuznal s tím, že míč nemůže kopat stejný hráč, který kopal pokutový kop. Proti tomuto výroku hostě ihned protestovali, na což rozhodčí řekl, že v poločase předloží kapitánovi pravidla, kde je jasně uvedeno, že hráč kopající pokutový kop po vyražení míče brankářem nemůže již dorážet. Dle mého tímto rozhodčí pochybil, jelikož hráč, který kope pokutový kop může pokračovat ve hře a to  pouze v případě odražení míče od brankáře. Rozhodčí si však toto špatně vyložil  se situací, kdy se míč odrazí od tyčky či břevna. Jelikož rozhodčí uvedl, že v poločase předloží pravidla, ale toto neučinil, bylo by vhodné tyto předložit dodatečně . Je mě dobře známo, že toto nedokáže a proto doporučuji  opětovné proškolení, aby tuto závažnou chybu již neopakoval.
      Jelikož v tomto zápase neznalostí pravidel ovlivnil průběh zápasu, číž poškodil mužstvo TJ Sokol Kolinec bude podána stížnost hostujícím oddílem.
       Další vývoj zápasu:
Rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch domácích, kteří zvýšili vedení na 2 : 0. V závěru poločasu snížil Panoch na  2 : 1 krásnou střelou. Po změně stran rozhodčí odpískal ještě jeden pokutový kop proti hostům. Brankář Suk však střelu bravurně kryl.

VRHAVEČ   - V.HYDČICE  4 : 1 (1 : 1)
Branky : Hrach V. 2, Minařík a Pacner – Kropáček  B.
ČK : 0 : 1 (Zábranský)
Rozhodčí : Lukeš
Hosté nastoupili k utkání pouze s deseti hráči a překvapivě vedli  brankou B.Kropáčka 0:1, když domácí nevyužili sami  v úvodu příležitosti ke skórování. Vyrovnání opět zařídil Václav Hrach a do konce poločasu poslal Vrhaveč do vedení Pacner. Ve druhém poločase  se projevila herní p početní převaha domácích, zvláště po té, když pro dvě ŽK musel ze hřiště hostující Zábranský. V této části zápasu nejdříve zvýšil V.Hrach na 3:1 a skóre zápasu uzavřel Minařík.

DEŠENICE  - STRÁŽOV B   nedohráno  (3 : 0)
Branky : Poupa Jiří 2, Poupa Michal 1
Rozhodčí : Cízl
Utkání bylo ve 46. předčasně rozhodčím Cízlem ukončeno pro malý počet hráčů hostujícího týmu, kteří původně nastoupili pouze s osmi hráči a pro zranění museli odstopit další dva hráči.

Okresní přebor muži    12.kolo
 ===================================================================
  1 Hrádek           12    10     2     0    37: 10    32   (  11)
  2 Bezděkov         12     8     4     0    32: 16    28   (  13)
  3 Vrhaveč          12     7     4     1    29: 14    25   (   4)
  4 Nezamyslice      12     6     2     4    32: 23    20   (  -1)
  5 Nalžovské Hory   12     4     6     2    24: 26    18   (   0)
  6 Dešenice         12     5     1     6    32: 27    16   (  -5)
  7 Velké Hydčice    12     3     6     3    27: 25    15   (   0)
  8 Svéradice        12     3     6     3    21: 27    15   (  -6)
  9 Pačejov          12     4     3     5    23: 30    15   (  -6)
 10 Sušice B         12     3     3     6    18: 23    12   (  -3)
 11 Luby B           12     2     5     5    12: 22    11   (  -4)
 12 Kolinec          12     3     1     8    11: 28    10   (  -5)
 13 Strážov B        12     2     1     9    19: 33     7   ( -11)
 14 Neznašovy        12     1     2     9    13: 26     5   ( -10)

IV. třída, skup. A
JEŽOVY   - BĚŠINY      2 : 6 (1 : 4)
Branky : Novák R., Štych M. – Kolář 2, Vacovský 2, Uldrych a Stach
Rozhodčí : Molnár
Domácí nováček v 5.vyhrával  1:0, když skóroval Novák. Hosté vyrovnali z pokutového kopu a do konce poločasu si vybudovali bezpečný náskok. Ve druhé půli  potvrdili roli favorita a dotáhli zápas do vítězného konce.

KŘENICE  - BOLEŠINY    3 : 3 (0 : 2)
Branky : Mondek, Hájek A. a Bláha L. – Novák J. 2, Fráňa
ŽK:    ČK :
Rozhodčí : Husník
Soboj dvou mužstev ze středu tabulky skončil dělbou bodů, když domácí museli likvidovat překvapivý dvoubrankový náskok hostů z I.poločasu.

ŠVIHOV B – ZAVLEKOV    2 : 0 (0 : 0)
Branky :Kudjak a Špatenka
Hosté mají fotbalově vyzrálý tým, který stačil herně držet krok v první části zápasu. Po změně stran rozhodli o vítězství domácích Kudjak a Špatenka.

MĚCHOLUPY B – PLÁNICE  1 : 3 (0 : 2)
Branky :Vlasák K. – Miko, Novák a Pohanka
Rozhodčí : Doležal
Zasloužené vítězství hostů. Zápas dobře řídil rozhodčí Doležal z Nýrska.

VRHAVEČ B – SPŮLE     4 : 1 (3 : 1)
Branky :Funěk 2, Mudl K. 2
Rozhodčí :Mazán
Domácí byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli.

JANOVICE B – DLAŽOV  3 : 0 (1 : 0)
Branky : Kocík, Láznický a Jansta
Rozhodčí : Řeřicha
Zápas se hrál v režii domácích a bylo jen otázkou času, kdy se poprvé změní skóre zápasu. Mohlo to být ve 20., ale Gáborikovi brankář Dlažova zlikvidoval pokutový kop. O pět minut později byl úspěšnější Kocík a poprvé se měnilo skóre. Pak se pra přiostřila zejména ze strany hostů a HR musel rozdat dlažovským čtyřem hráčům ŽK. PO změně stran  nejdříve Láznický po spolupráci s Kopeckým zvýšil na 2:0 a o sedm minut později po ideální uvolnění Kopeckým Jasta zakončil svojí individuální akci třetí brankou. Další příležitosti Hrevuše a Výtiska, které volaly po brance zůstaly již nevyužity.

IV.třída-skupina A  12.kolo
  1 Běšiny           11     9     1     1    40: 13    28   (   7)
  2 Janovice B       11     9     1     1    37: 11    28   (   7)
  3 Zavlekov         11     6     2     3    27: 12    20   (   5)
  4 Vrhaveč B        11     6     2     3    25: 26    20   (   2)
  5 Plánice          11     6     1     4    23: 18    19   (   7)
  6 Měčín B          11     6     0     5    32: 22    18   (   0)
  7 Švihov B         11     5     2     4    23: 17    17   (  -1)
  8 Křenice          11     5     2     4    17: 17    17   (  -1)
  9 Bolešiny         11     4     4     3    25: 19    16   (   4)
 10 Spůle            11     2     1     8    16: 35     7   (  -8)
 11 Měcholupy B      12     0     6     6    10: 28     6   ( -12)
 12 Dlažov           11     0     4     7    10: 26     4   ( -11)
 13 Ježovy           11     0     2     9    11: 52     2   ( -13)
 14 volná             0     0     0     0     0:  0     0   (   0)

IV.třída  skup. B
------------------

SO N. HORY - VEŘECHOV 2 : 1 (1 : 1)
Branky : Braťka a Hosnedl F.
Rozhodčí : ?
Domácí prohrávali od 6 minuty,ale  Braťkou  se jim podařilo ve 20. vyrovnat a  druhé vítězství v soutěži zajistil  v 66. z pokutového kopu jejich nejlepší střelec Hosnedl. Navíc  dle názoru domácích jim rozhodčí neuznal regulérní branku, neboť brankář hostů odvracel míč z branky po té, kdy již byl celým svým objemem za brankovou čarou.

CHANOVICE B - SOBĚŠICE  6 : 0 (2 : 0)
Branky :Picka 4, Brejcha 2
Rozhodčí : Hais
K výraznému a zaslouženému vítězství přispěl střelec utkání Picka, autor čtyř branek. V tabulce střelců si určitě polepší i nestárnoucí Brejcha, který přidal další dva góly.

VELKÝ BOR – MALÝ BOR    1 : 0 (1 : 0)
Branky :Mládek
Rozhodčí : Bauer
Hosté si sice měli více ze hry, ale o těsném vítězství domácích rozhodla branka z první minuty tohoto duelu.

PAČEJOV B  - HRADEŠICE  0 : 1 (0 : 1)
Branky : vlastní
Rozhodčí : Hodek
Domácí po většinu utkání jasně lepší, ale prohráli kuriózním gólem. V jedenácté minutě domácí brankář Krejčí minul slabou malou domů Káby a míč se dokutálel za jeho záda a skončil k radosti hostů v síti jeho branky.

Rozhodčí : Haviár
Domácí se po delší době opět sešli v úplné sestavě  a vydařil se jim proti kvalitnímu soupeři nejlepší zápas podzimu.K fotbalu dobré úrovně přispěl i kvalitním výkonem rozhodčí Haviár.

HARTMANICE – ŽEL.RUDA B 7 : 0 (2 : 0)
Branky :Buzín 2, Koryťák, Sobotaka, Kopačka V., Toner a Liďák
Rozhodčí : Petrželka
Skóre zápasu, který byl jednoznačnou záležitostí pro domácího favorita  zahájil v 7. gólem Koryťák, ve 44. a 47. zvýšoval Buzín, v 61.Sobotka,  Kopačka V. v 85, v 88. Toner a v 90. se zapsal mezi střelce také domácí brankář Liďák brankou z PK.

IV.třída - skupina B   12.kolo  ===================================================================
  1 Hartmanice       12    10     1     1    57: 11    31   (  10)
  2 Žihobce          12    10     1     1    59: 17    31   (  10)
  3 Hradešice B      12    10     0     2    56: 12    30   (  15)
  4 Chanovice B      12     7     2     3    52: 23    23   (   2)
  5 Milčice          12     5     4     3    25: 29    19   (  -2)
  6 Rabí             12     4     4     4    23: 22    16   (  -2)
  7 Pačejov B        12     4     3     5    29: 19    15   (  -6)
  8 Veřechov         12     4     2     6    39: 31    14   (  -1)
  9 Soběšice         12     4     2     6    23: 42    14   (  -1)
 10 Železná Ruda B   12     3     3     6    19: 51    12   (  -3)