Výsledky z mistr.utkání (divize,oblast. přebor, 1.A tř.sk.B,1.B tř.sk.C) z 13.-14.10.

Divize
------

KLATOVY   - MOTORLET     3 : 2 (1:1)
Branky  :Vítovec 2, Brabec - Bruštík
ŽK:  ČK  1 : 1(Chvátal – Šlechta)

Klatovští  fotbalisté se opět vrátili na svoje domácí hřiště Na Rozvoji kde se na ně i na slavnostní otevření nové tribuny přišlo podívat více než 500 diváků.
První vážnější akci viděli ve 22. kdy si se dvěma domácími obránci pohrál hostující Vrba, ale  gólman  Rybár mu úspěšné zakončení znemožnil odvážným pádem pod nohy.
V 25. se hosté po chybě obrany ale gólu dočkali, ale ten jim pro ofsajd nebyl uznán.
Ve 30. udeřilo na druhé straně, když roh  Brabce lízl jeden z obránců hostů a míč skončil v síti.
Ve 38. si na pas za obranu soupeře naběhl domácí Krška, ale z těžké pozice střelou z voleje mířil nad.
Ve 40. kdy na trávníku ležel zraněný Bušta a všichni volali po zakopnutí míče a přerušení hry, napřáhl ze 30 metrů Bruštík
A vyrovnal na 1:1. V tomto okamžiku hosté mnoho znalostí z abecedy sportovní etiky mnoho znalostí nepředvedli...
PO změně stran se hned v první minutě druhé části vyznamenali domácí nádhernou kombinační akcí, kdy Brabec přeloboval obránce, míč doběhl Brejcha , který po zpracování naservíroval  nekrytému Vítovcovi a ten nezaváhal a poslal Klatovy do vedení.
O tři minuty později hosté předvedli další ze svých brejků a Rybárovi nezbylo nic jiného, než faulovat Stupku. Nařízenou penaltu však klatovský gólman Ladomerskému bravurně chytil.
 Hosté byli aktivnější, ale bez účelného zakončení a tak v 58. si na centr  Brabce naskočil Hebnár, ale  jeho hlavička mířila nad branku Motorletu. Jejich hráči kontrovali v 63., kdy po brance domácí obrany hlavičkoval opět nekrytý Stupka, ale Rybár  vynikajícím zákrokem  udržel svůj tým ve vedení.
Hra se přiostřila, přibývalo nečistých zákroků , na což doplatil Brejcha, který musel s tržnou ranou v obličeji předčasně opustit hřiště a musel být vystřídán.
Hosté na agresivitu doplatili v 72. , kdy jim za podražení Vítovce byl vyloučen  Chvátal. Domácí přesilovku využili po třech minutách hry, kdy rychlou útočnou akci zakončil střelou k tyči Vítovec.
Hned po rozehrání , měli ale štěstí, když střela Stupky skončila na tyči Rybárovy branky.
V 85, si na míč do uličky naběhl střídající Šindelář, hostující brankář Válek byl ale pozorný, jeho odkop  doletěl až   k Tesaříkovi, který lobem přehodil Rybára a snížil na kontovým gólem , ale i přes další převahu se hostům vyrovnat nepodařilo.
Stínem závěru zápasu bylo zbytečné vyloučení domácího kapitána Šlechty, který se nechal v nastaveném čase vyprovokovat k oplácení a viděl červenou kartu.

Komentář k tomuto zápasu  připravil  vedoucí redaktor Týdeníku Klatovsko                      Milan Kilián.

ŽK:2:1
Desáté kolo přineslo první vítězství vojáků na domácím hřišti.
Diváci v Plánici sice neviděli žádný oslnivý výkon ze strany obou aktérů zápasu, ale z mírné převahy dokázala Dukla získat dvoubrankové vedení. Vedoucí gól dal v 10. Kulich a vítězství jistil v 75. Adamec, který po individuální akci zakončil úspěšnou střelou . Kanonýr hostů Uslíbr v závěru snížil na konečných 1:1.