Výsledky z mistrovských utkání 1.A tř.sk.B a 1.B tř. sk.C z 10.-11.11.2001

1. A  T Ř Í D A - SKUPINA B
------------------------------

Úněšov - Švihov            1 : 0 (0 : 0)

Hosté potřebují v tabulce s blížícím se závěrem podzimu jako sůl, ale na hřiště favorita soutěže neodjížděli s myšlenkami, že se jim podaří svojí zatím ne příliš uspokojivou bilanci vylepšit. První poločas ale naznačil, že i s favoritem se dá hrát vyrovnaný souboj. Ve 37. mohli dokonce jít do vedení, ale Zadražil mířil vedle. Tentýž hráč byl po změně stran daleko přesnější, ale rozhodčí Pojžárek jeho regulérní gól v 50. neuznal , neboť prý mu předcházel „faul“ na brankáře. V 53. dostal nejlepší hráč hostů Bidelmann ŽK   a v 60. se podařilo domácím z rychlého protiútoku dát vedoucí a zároveň i vítězný gól. O šest minut později uviděl Bidermann 2 ŽK za zakopnutí míče. Hosté i  deseti  hráli odvážně , ale Zadražilovi se již nedařilo jako v 50. a v 69. z úhlu trefil pouze gólmana domácích. Zadražil, který byl největším nebezpečím pro soupeře se pokoušel o nápravu, ale jeho hlavička  deset minut před koncem skončila ke zklamání jeho i spoluhráčů mimo domácí branky.
Hosté by si za předvedený výkon, snahu a bojovnost zasloužili alespoň bod, ale to jim nebylo přáno...
                  Využito informací od sekretáře FC Švihov Jana Staňka

Klenčí - Luby              1 : 2

Branky : Macht - K.Šnaur, Bešta
Tradiční ústřední postavou posledních vzájemných soubojů obou týmů je v posledním období nestárnoucí Karel Šnaur, jinak úspěšný podnikatel, který také tentokrát před zraky svých zaměstnanců(má v Klenčí svojí firmu) potvrdil, že se mu na domácí tým daří a byl také autorem jediné branky první půle, když  po přihrávce od Friče  a následném zpracování poslal míč do sítě domácích.
Druhý poločas začali domácí náporem. Hosté dobře bránili a hrozili rychlými protiútoky,. Z jednoho z nich se dostal sám před brankáře Klenčí Šnaur, ale jeho střelu stačil domácí gólman nohou vyrazit na roh. V 66. po závaru před domácí brankou   si druhou asistenci na branku připsal Frič, který ideálně přihrál Beštovi a ten do prázdné branky  nezaváhal a zvýšil na vedení hostů na O:2. Snaha domácích o vyrovnání přinesla pouze v 75. snížení  brankou Machta, který poslal míč hlavou za záda brankáře Kalaše. Takticky hrající hosté odolali herní převaze Klenčí a odvezli si velmi cenné tři body, které jim dávají šanci být stále ve hře o postup, když od postupového místa je dělí pouhé čtyři body!
Sestava  Startu Luby : Kalaš- Podraský J., Křížek, Podraský P., Smolík P., Hradecký(90.Vejskal), Smolík V., Bešta , Javorský J., Frič(85.Brůža), Šnaur(75.Sůs M.), trenér P.Bečka.

Strážov - Hrádek u R.      1 : 1 (1 : 0)

Branky : R.Smolík
Strážovští hráči vstoupili do zápasu s vědomím, že pokud  neuhrají dobrý výsledek proti hostům z Hrádku, tak jejich vítězství z Chlumčan ztratí svůj význam. Tento přístup jim však vydržel pouhých deset prvních minut. Už ve čtvrté minutě zápasu se k míči dostal Strnad, zatáhl míč po straně a nacentroval do vápna, kde šťastnou střelou překonal brankáře hostí Roman Smolík. Poté se ale začali osmělovat hosté a toto osmělování se začalo s přibývajícími minutami měnit v trvalý tlak. Hosté hrozili především ze standartních situací okolí velkého vápna a z rychlých brejků. Strážovským hráčům se v
tomto  zápase příliš nedařil přechod do útočné fáze a pokud se jim i toto podařilo, tak nedokázali překonat brankáře hostí. Takto promarnil největší šanci prvního poločasu Zahrádka, který po krásném centru z půle hřiště dokázal obejít dva bránící hráče, ale střelu  mířící k tyči mu brankář Hrádku reflexivně vyrazil nohama. Do konce poločasu hráči Hrádku ještě několikrát ohrozili branku Strážova, ale jejich veškeré snahy vyšly naprázdno.
Co se Hrádku nepodařilo v prvním poločase, to mu vyšlo hned v úvodu druhého poločasu. Hráči Hrádku zahrávali v 47. minutě rohový kop, míč prolétl přes velké vápno a zde se k němu dostal hráč Železáren a umístěnou střelou k tyči nedal brankáři Markovi šanci. Od tohoto okamžiku se hra odehrávala především v okolí půlící čáry a obě mužstva se o možnost zaútočit připravovala většinou sama vinou nepřesných přihrávek. Jedním z mála zajímavých okamžiků druhé půle bylo vyloučení hostujícího hráče po druhé žluté kartě v 81. minutě, ale kdo v ten okamžik čekal nápor Strážova, byl zřejmě zklamán, neboť Železáři nepustili domácí hráče do šance ani v deseti, takže za povšimnutí stála pouze šance Zahrádky, který šel v 93. minutě důrazně za míčem, podařilo se mu obejít i brankáře, ale atakován a z těžkého úhlu netrefil opuštěnou branku Hrádku.   Trenér Strážova Ladislav Langmajer po zápase řekl:" Vůbec se nebojovalo! Měli bychom se více zaměřit na hru než na komentování výroků rozhodčích!" Takto stroze okomentoval hru svých svěřenců trenér domácích.
Sestava Strážova: Václav Marek - Karel Soukup, Petr Žák, Petr Presl, Lukáš Helm (pro zranění 46. Karel Kreibich) - Zbyněk Vítovec, Roman Smolík, Jiří Zahrádka, Tomáš Strnad - Luděk Janka, Štěpán Presl (74. Radek Beneš).