Utkání vyšších soutěží(divize,obl.př.,1.A.sk.B 1.B sk.C) hrané 1.-2.6.

D I V I Z E

MLADÍČEK JANEK ZÁŘIL NA PÍSECKÉM STADIONU

Překvapivým výsledkem , který potěšil fotbalové fanoušky z města pod Černou věží skončil sobotní dopolední divizní duel v Písku. Klatovští fotbalisté zde získali nečekané tři body na kterých má lví podíl nejlepší hráč na hřišti dorostenec Adam Janek  z Klatov.

PÍSEK        -       KLATOVY     2 : 3 (0 : 0)

Po nerozhodném  bezbrankovém poločase   přišla na branky bohatá druhé půle ve které viděli diváci pět gólů.
O dvou ze tří byl mladíček z týmu hostů Adam Janek. V 53.minutě po faulu na něj  se kopal pokutový kop. Úspěšným exekutorem byl zkušený Hrubec. Domácím se podařilo v 63.minutě Nepivodou vyrovnat. Zářící Janek byl ale proti dělbě bodů v zvýšil z 70.minutě  na 1:2, ale o tři minuty později bylo opět srovnáno, když autorem domácí branky byl Hegenbart. Vítěznou branku dal v 90.minutě hostující Brejcha.
Branky :Hrubec(PK), Janek a Brejcha.
Sestava Klatov : Rybár(70.Havlíček),  Bušta, Poslední, Dolejš, Gajdůšek(70.Herout), Janek, Běloušek, Brabec, Brejcha, Hrubec,Krška(82.Varga).

===================================================================
      1 Příbram B        27    21     4     2    67: 14    67   (  28)
      2 Vejprnice        27    16     7     4    61: 33    55   (  16)
      3 Rokycany         27    12    12     3    49: 18    48   (   6)
      4 Sezim. Ústí      27    13     8     6    39: 26    47   (   5)
      5 Tábor            27    11     5    11    43: 50    38   (  -1)
      6 Kaplice          27    11     5    11    39: 46    38   (  -1)
      7 Motorlet         27    10     7    10    45: 36    37   (  -5)
      8 US Praha         27    10     7    10    36: 40    37   (  -2)
      9 Klatovy          27    10     6    11    36: 40    36   (  -3)
     10 Třeboň           27     8    12     7    27: 31    36   (  -6)
     11 Přeštice         27     9     8    10    38: 41    35   (  -4)
     12 Písek            27     8     6    13    26: 41    30   ( -12)
     13 Milevsko         27     8     5    14    34: 44    29   ( -10)
     14 Strakonice       27     7     5    15    30: 46    26   ( -16)
     15 Tachov           27     6     4    17    34: 64    22   ( -20)
     16 Chlumčany        27     2     7    18    24: 58    13   ( -29)
     --------------------------------------------------------------------

O B L A S T N Í   P Ř E B O R

ANI ČTYŘI KOLA PŘED KONCEM SE NA KONCI TABULKY NYVYJASNILO

BLOVICE -  CHANOVICE    1 : 1
    Chanovice nastoupily v Blovicích již v tradiční sestavě kde trenér spoléhal na technického Beránka a rychlého Racka. V první půly, ale Chanovice vůbec neohrozily blovickou branku snad je jedna střela Kučery by mohla být považována za šanci, ale gólman Loula jen kontroloval. Na druhé straně chanovický Kalina zneškodnil jasnou šanci Blovic. Do druhého poločasu nastoupily Chanovice s odhodláním vyhrát, ale ze svého drtivého tlaku si nemohly vypracovat žádnou gólovou šanci. V 70. minutě vybídl Beránek Racka kolmou přihrávkou za obranu Blovic a ten nezaváhal a vstřelil vedoucí branku. Za deset minut se situace obrátila, když se výborně hrající Beránek uvolnil a poslal do pokutového území centr na Beránka, který byl faulován. Na penaltu se přichystal Kučera, ale gólmana domácích nepřekonal. Nedáš dostaneš se potvrdilo v samém závěru zápasu kdy Cibulka fauloval ve vápně blovického útočníka a blovický Loula s přehledem proměnil penaltu. Ještě před tím byl vyloučen chanovický Šedivý po druhé žluté kartě za protesty po odpískané penaltě.

DOMAŽLICE  - SUŠICE     2 : 0
    Podrobnosti nebyl TJ Sušice s  sděleny
    Branky :

POBĚŽOVICE - NÝRSKO     4 : 1 (1 : 1)
    Nýrsko bylo v Poběžovicích prvních 25 minut lepším mužstvem a zaslouženě vedlo 0:1. Pak domácí postupně hru vyrovnali a do poločasu srovnali i skóre. Druhý poločas hráči Nýrska upustili od úspěšné taktiky z prvního poločasu a domácí toho plně využili.
    Sestava Nýrska:  Daněk – Hvězda st.(70’Kadlec), Polák, Malý, Valenta(82’Smolík) – Soušek Jan, Šteiner, Kajínek, Presl K. – Presl L.(76’Hladík), Rubáš.

Tabulka oblastního přeboru po neúplném 27.kole :

1 Doubravka        27    24     2     1    72:  8    74   (  35)
      2 Union Cheb       27    19     6     2    81: 27    63   (  24)
      3 SUŠICE           27    14     7     6    55: 31    49   (  10)
      4 Přimda           27    11     7     9    59: 47    40   (   1)
      5 CHANOVICE        27    10     6    11    42: 39    36   (  -3)
      6 1.FC Plzeň       27     8    10     9    46: 36    34   (  -8)
      7 Poběžovice       27    10     3    14    40: 49    33   (  -9)
      8 Malesice         27     9     6    12    43: 63    33   (  -6)
      9 Toužim           27     9     5    13    44: 59    32   (  -7)
     10 Domažlice        27     8     8    11    26: 49    32   ( -10)
     11 Nepomuk          27     8     6    13    50: 64    30   ( -12)
     12 K.Vary B         27     8     6    13    37: 52    30   ( -12)
     13 Bolevec          27     6    11    10    36: 47    29   ( -13)
     14 Staňkov          27     8     5    14    31: 55    29   ( -13)
     15 Blovice          27     6     9    12    31: 42    27   ( -15)
     16 NYRSKO           27     5     9    13    46: 71    24   ( -15)
    ------------------------------------------------------------------

1. A  T Ř Í D A – S K U P I N A  B

V LUBECH OSLAVOVALI POSTUP I VEDENÍ V TABULCE

Tři kola před závěrem náročného soutěžního ročníku spojeného s  dramatickým závěrem  na čele i konci tabulky má vyřešen po tomto kole dva otazníky. Ten první je příjemný pro Start Luby, který se po vítězství  nad dalším adeptem postupu stal první jistým postupujícím t této soutěže do přeboru Plzeňského kraje. Ten druhý je z konce tabulky, když i přes vítězství Zruče nad Strážovem nemá poslední tým tabulky ani teoretickou šanci na záchranu a musí se s touto soutěží rozloučit. Téměř na spadnutí ze soutěže je také Hrádek, který propadl na hřišti v Tlučné. I přes vysoké vítězství Švihova nemá tento tým nic jistého, neboť při variantě čtyř sestupujících bude o svoje právo účasti v soutěži pro příští ročníku usilovat v dalších zápasech.Strážov by měl být za vodou, i když určité ohrožení sestupem čistě  v teoretické rovině tu je

LUBY  -  ÚNĚŠOV    2 : 1
    Souboj o první místo v tabulce vyhráli domácí, kteří se mohou radovat také z jistého postupu do přeboru Plzeňského kraje.
    Další podrobnosti nebyly hlášeny !!!!!!

ŠVIHOV - PLZEŇ-LETNÁ  5 : 1 (1 : 1)
    Ústřední postavou domácího týmu byl opět nejlepší jarní střelec této soutěže Zdeněk Biedermann. Ten po neproměněných příležitostech v úvodu zápasu  se rozstřílel  v druhé části zápasu a postaral se o zasloužené vítězství domácích.Po jeho vedoucí brance srovnali hosté skóre ve 37.brankou Rady. V 61.minutě dal pokyn tomu, aby se hnuly ledy s domácím týmem opět Biedermann šli do vedení. Tentýž hráč zvýšil v 75.  a v závěru góly Špatenky se Šobra jistili pro domácí zasloužený zisk třech bodů .
    Branky :Biedermann 3, Špatenka , Šobr - Rada

ZRUČ - STRÁŽOV   2 : 1 (0 : 1)
    Domácí přesto že jsou v tabulce  poslední  se na jaře výrazně zlepšili a uhráli několik překvapivých výsledků mezi které patří remíza v Chlumčanech, výhra doma nad Letnou a bodovali také proti jednomu z aspirantů na postup Slavojem Stod. Toto si snad připouštěli pouze funkcionáři hostů, ale nikoliv hráči. Ti sice začali dobře  a po neproměnění výborných příležitostí ke skórování které měli  Binea, R.Smolík a Vítovec konečně dočkali branky v závěru poločasu, kdy byl ve 42.minutě faulován Binea a nařízený pokutový kop proměnil Smolík. ? Mezi  tím musel ze hřiště pro zranění po srážce se soupeřem odejít Růžek k dalšímu ošetření tržné rány a místo něho nastoupil Václav Janda. Druhý poločas  začali domácí odvážně, ale s nakopávanými míči si obrana hostů poradila. V 64.minutě šli tři hráči hostů na brankáře, ale Roman Smolíků místo výhodnější přihrávky sám neúspěšně zakončil  a z následného rychlého brejku se hostí poprvé překonali brankáře Nového . V 76. nedokázali hosté zareagovat  na rychlý brejk domácích zakončený zpětnou přihrávkou a střelou z bezprostřední blízkosti  a  dali vítěznou branku.
    Branky :Roman Smolík z PK
    Sestava : Nový –Kreibich, Janka, Š.Presl, Růžek(32.Janda), Vítovec, Smolík R., Pangerl, Petrželka, Binea,(82.Mayer), Langmajer(62.Jiřík).

==================================================================
      1 Luby             31    20     5     6    60: 38    65   (  17)
      2 Rapid Plzeň      31    20     4     7    66: 38    64   (  19)
      3 Horní Bříza      31    19     6     6    63: 27    63   (  15)
      4 Stod             31    18     7     6    73: 39    61   (  13)
      5 Úněšov           31    17     9     5    63: 37    60   (  15)
      6 SK ZČE Plzeň     31    16     7     8    64: 40    55   (   7)
      7 Chlumčany B      31    17     4    10    57: 43    55   (   7)
      8 St. Plzenec      31    15     6    10    62: 51    51   (   6)
      9 Tlučná           31    12     4    15    63: 63    40   (  -8)
     10 Křimice          31    10     9    12    49: 44    39   (  -6)
     11 Strážov          31     9     9    13    45: 54    36   (  -9)
     12 Klenčí           31     8    10    13    41: 51    34   ( -11)
     13 Mladotice        31     7    10    14    46: 58    31   ( -14)
     14 Švihov           31     9     4    18    49: 82    31   ( -17)
     15 Kaznějov         31     8     5    18    45: 72    29   ( -19)
     16 Plzeň-Letná      31     7     3    21    38: 70    24   ( -21)
     17 Hrádek           31     5     8    18    38: 70    23   ( -22)
     18 Zruč             31     4     6    21    28: 73    18   ( -30)

1.B T Ř Í D A  -  S K U P I N A  C

KLATOVSKÉ BÉČKO DOSTALO V HRADEŠICÍCH BŮRA

HORAŽĎOVICE – ŽELEZNÁ RUDA  4 : 1
    Branky: Turek, Peterka, Lávička M., Kotiš - ??
    Rozhodčí : Harmády
    Domácí nenechali nikoho na pochybách , že ani tentokrát si doma body nenechají vzít a nastoupili do zápasu s jasným cílem získat hned rozhodující náskok. Stačili vstřelit dva góly a ještě  neproměnili dva sólové nájezdy .Hosté si prakticky nevytvořili za první půli žádnou šanci. Ve druhém poločase domácí svůj náskok zvýšili až na 4 : 0, poté hodně zvolnili a dohrávali v tréninkovém tempu. Hosté stačili pouze snížit, ale na zvrat už neměli síly, ani když  domácí dohrávali o deseti, neboť již  neměli možnost vystřídat zraněného Peterku.

PŘEŠTICE B – JANOVICE   6 : 1 (3 : 1)
    Vojáci stačili s posilněným lídrem tabulky držet krok . Po prohraném prvním poločase začali druhou část aktivněji, měli o šance, ale jejich úsilí zmařilo vyloučení Adamce v 64.minutě za 2 ŽK.
    Branku za hosty dal Vachtl.

DOBŘANY – MĚČÍN   4 : 1 (1 : 0)
     Utkání dvou sousedů v tabulce bylo velice vyrovnané.Hosté byli techničtější,ovšem bez koncovky,domácí naopak byli bojovnější a měli jednodušší tah na branku.Oba dva celky zahodily několik tutovek,především ve druhém poločase.
    Domácím zachytal výborně brankář Hůrka.Hosté ovládali střed hřiště,ale finální přihrávky byly velmi nepřesné.Dobřanští  se dostávali do šancí rychlými přechody do útoků,kde hostující obrana nebyla vždy jistá.
     Ve 23.min. domácí Plincelner zacentroval míč do vápna hostů Eisman jej přizvedl hlavou přímo na nohu nabíhajícího Blechy a ten nezaváhal.1:0.V 56.min.zatáhl míč po pravé straně  Kotas, obešel dva obránce a přihrál na volného Eismana,ten obešel stopera hostů a vystřelil do pravého rohu branky.2:0.Třetí branku vsítil Blecha v 62.minutě  z trestného kopu,když obstřelil špatně postavenou zeď hostí.Hosté vykřesali jiskřičku naděje na vyrovnání v 76.minutě,když po závaru před domácí brankou snížil Kodýtek přesnou střelou k levé tyči.Brankový účet podtrhl domácí Sosnovec v 90.minutě,když dostal ideální přihrávku od Londy a samostatný nájezd ukončil čtvrtou brankou.V 35.minutě byli vyloučeni hostující Havlík,za podkopnutí a domácí Plincelner za strčení rukama do protihráče.Hosté se zlobili na rozhodčího v 82.min.,že neodpískal penaltu za údajné stažení jejich útočníka v pokutovém území a domácí v 84.minutě za neuznání dalšího gólu za údajný ofsajd.Utkání to však bylo korektní a vítězství domácích je zasloužené především tím,že proměnilo více vytvořených šancí.
    Branky : Blecha 2,Eisman,Sosnovec Roman - Kodýtek
    Rozhodci : Šlouf, 100 diváků, ČK : Plincelner(Dobřany),  hosté Havlík                                                                                                            Václav Lecjaks, sekretář TJ Dobřany

HRADEŠICE – KLATOVY B  5 : 0 (3 : 0)
    Domácím vyšel vstup do zápasu a ujali se vedení po krásné akci Václava Hlaváče, který poslal finální přihrávku před branku hostů a Heimlich nezaváhal 1:0. Po další přímočaré akci zvýšil Šašek na rozdíl dvou branek a skóre první půle uzavřel Stulík, který usměrnil míč do sítě hostů po třetí. Ve druhém poločase za falu na Milana Hlaváče se kopal pokutový kop,ale Václav Hlaváč nastřelil pouze břevno. Po souboji Karla Pivničky s brankářem hostů se kola další pokutový kop proti klatovské rezervě a tentokráte se Stulík nemýlil
    Branky :Stulík 2(1PK), Heimlich, Šašek, Junek  4:0. V závěru dali domácí příležitost zasáhnout do hry mladíkům z lavičky a střídající dorostenec Junek dovršil nepříjemnou, vysokou prohru hostů, kteří dohrávali o deseti bez vyloučeného Partingla za řečnění.

MOCHTÍN – DLOUHÁ VES  3 : 0 (2 : 0)
    Úvody obou poločasů patřili hostům. V dalším průběhu zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí vedli od desáté minuty gólem O.Šupa, který využil nedorozumění obrany hostů s brankářem. V 18.minutě měl po samostatném úniku možnost vyrovnat hostující Čech, ale Rajtmajer v domácí brance byl proti a jeho sólo zlikvidoval. Ve 27.minutě zvýšil Svoboda z bezprostřední blízkosti na 2:0.Po změně stran mohl snížit Kolařík, ale čerstvý novomanžel  nemohl svůj manželský svazek oslavit brankou, neboť domácí gólman byl opět na místě. V 80.minutě po chybě pravého obránce hostů se dostal k míči Petr Bláha a upravil konečný stav na 3:0. Domácí ještě měli šanci zvýšit, ale v cestě do branky jim stálo břevno dlouhoveské svatyně.
    Branky :Šup O., Svoboda, P.Bláha

• Ostatní výsledky 1.B tř.sk.C:

Lužany   - Černice         1 : 4
    Losiná   - Merklín         6 : 2

Žinkovy  - Holýšov         2 : 6(0 : 2)
    Ve velice vyrovnaném, tvrdém a kvalitním utkání dokázali hosté lépe využít nabízených šancí.
    Branky: 52. Suda M., 58. Bouzek- 29. Panuška, 38.Steinbach, 49. Teršl PK, 62. Štekl, 68.Steinbach, 70. Manovec
    rozhodčí: Požárek ,ŽK: 2:3,ČK: 0:0