TURNAJ BOHEMIAGRES - 7.KOLO ( 16.- 17.2.2002)

V 7.kole   tohoto populárního turnaje se nehrálo utkání v Bolevci z důvodu  velké marodky hráčů FK Nepomuk. Ve Stodu se nehrál v sobotu zápas Poběžovice-Viktoria Plzeň (lig.dorost) pro nezpůsobilý terén a tento duel se dohrával po dohodě obou týmů až v neděli dopoledne na hřišti v Poběžovicích. V souboji o třetí místo s divizním týmem Přeštic zvítězili fotbalisté 1.FC Plzeň  a postarali se o další překvapení tohoto  turnaje.

POBĚŽOVICE – VIKTORIA  PLZEŇ  (lig.dorost) 1 : 5 (0 : 2)

V 7. kole zimního turnaje Bohemiagress hostili poběžovičtí keramici vedoucí celek turnaje. Původně se mělo hrát v sobotu na hřišti ve Stodě, ale terén byl nezpůsobilý a tak se mužstva dohodla na náhradním termínu i hřišti. Hrálo se v neděli od 10.15 hodin na poběžovické škváře, která byla velmi dobře připravena.
Domácí nastoupili bez zraněného Vojvody, nemocných Kořínka a Rady a dále chyběli ještě bratři Černí, Slowik, Rybianský a Ulman, takže trenér Šilhavý měl na střídání v poli pouze „vypůjčeného“ J. Bombalu.
Úvod zápasu patřil překvapivě domácím, kteří byli v první čtvrhodině aktivnější, ale slibnou příležitost si nevytvořili. První na bránu vystřelil plzeňský Belan z hranice pok. území v 16. minutě, ale Huttu nepřekvapil. To byl mladým viktoriánům signál pro převzatí iniciativy a o minutu později musel Hutta vyboxovat Parláskův centr zprava. V 17. minutě po chybě v rozehrávce se dostal hostující Weber ke střele z 15 metrů, ale zamířil nepřesně. Ve 28. minutě zamířil z tr. kopu přes zeď hostující Parlásek, ale Hutta míč směřující do levé šibenice chytil. Ihned po rozehrání přihrál Liberský na volného Bittengla a ten sám proti domácímu gólmanovi asi z deseti metrů otevřel skóre - 0:1. Domácí se zmohli pouze na tr. kop, který Horský zahrál z 25 metrů a brankář Žilák jej bez problémů zneškodnil. Naopak hosté se stále častěji pokoušeli o střely z nebezpečné vzdálenosti. Deset minut před obrátkou tečoval Knakalovu střelu ze 20 metrů Belan, ale míč Huttovu branku minul. Ve 39. minutě nezpracoval Belanovu přihrávku volný Bittengl a Hutta míč zachytil. Pět minut před koncem dostal plzeňský Weber ideální přihrávku do běhu, ale svoji šanci sám proti Huttovi zakončil střelou ze 14 metrů těsně vedle levé tyče. S blížícím se závěrem první půle se tlak plzeňanů zvyšoval a chvílemi se hrálo pouze na domácí branku. Ve 43. minutě dostal Weber sprintující na levé straně přesnou Belanovu přihrávku a tváří v tvář Huttovi dal zleva ze 13 metrů na 0:2. V závěru první půle přihrál plzeňský Parlásek zpět na nabíhajícího Belana, ale ten zamířil volejem z šestnáctky dva metry vedle pravé Huttovy tyče.
Po obrátce pokračovali plzeňští mladíci v ofenzívě a svým pohybem, technikou a výbornou souhrou režírovali hru. Hned ve 46. minutě zatáhl míč zleva plzeňský Belan, našel před brankou nabíhajícího Vaněčka, jehož pohotovou střelu Škopek stačil vyrazit, ale pouze zpět ke střelci, který do odkryté branky z 6 metrů doťukl na 0:3. O tři minuty později svoji tutovku zahodil hostující Bittengl, který v sólu trefil z 8 metrů jen tělo vybíhajícího brankáře Škopka. V 52. minutě dostal domácí brankář malou domů, ale tak dlouho otálel s rozehrávkou, až mu při kličce míč vypíchl Bittengl a zvýšil na 0:4. V 55. minutě zatáhl míč pěkně po levé straně hostující Bittengl, přihrál zpět na nabíhajícího Parláska, který volejem z 8 metrů do odkryté branky zvýšil na hrozivých 0:5. Domácí o sobě dali vědět až po hodině hry, kdy po pravé straně zatáhl míč Růžek, ale jeho centr netrefil u vzdálenější tyče Jung. Z protiútoku se dostal ke střele z šetnáctky hostující Belan, ale Škopek výborně míč vyrazil a další šanci neproměnil zblízka Bittengl. Převaha viktoriánů byla výrazná a dvacet minut minut před koncem dopravil po rohovém kopu do sítě míč Procházka. Gól však nebyl uznán pro postavení mimo hru a Škopek pak ještě kryl Belanovu střelu z šestnáctky o chvíli později. Čestný úspěch domácích se zrodil v 72. minutě, kdy si Jung narazil míč s Horským, dostal se sám proti hostujícímu brankáři Žilákovi a zleva z 8 metrů upravil na 1:5. Hosté pokračovali v náporu a v 78. minutě měl tutovku na noze Parlásek, ale furiantsky tři metry před brankou přihrával patičkou naslepo a nenašel spoluhráče. O okamžik později vystřelil volejem z šestnáctky Procházka a jen o centimetry Škopkovu branku přestřelil. Deset minut před koncem trefil plzeňský Břicháček levou tyč poběžovické svatyně. Vzápětí měl na kopačce tutovku na druhé straně Bombala, ale sám proti soupeřovu gólmanovi trefil z 8 metrů jen jeho tělo a tak už se do konce zápasu na zcela zaslouženém vítězství hostů nic nezměnilo.
Před 60 diváky řídil rozhodčí Domas.
Poběžovice: Hutta (46. K.Škopek) - Pekhart, Volný, Decker - Kraus - Horský, Jung, Veselý, Krutina - Růžek, Kokaisl (46. Bombala).  Trenér Šilhavý.
Viktoria Plzeň dorost: 1. Žilák, 2. Parlásek, 3. Vaněček, 4. Kadeřábek, 5. Procházka, 6. Knakal M., 7. Šíma, 8. Liberský, 9. Belan, 10. Weber, 11. Bittengl, 12. Cápal, 13. Břicháček, 15. Bochníček, 17. Čermák.  Trenér Michálek.
Branky: 78. Jung - 28., 52. Bittengl, 43. Weber, 46. Vaněček, 55. Parlásek.
                                                                                                                  Autor článku : Václav Kotlan