Výsledky 17.kola 1.A třídy skupina B (hráno 5.září 2001)

START LUBY  - SK KOVO STRÁŽOV     3 : 3 (3:1)

První půlhodinka tohoto okresního derby nevypadala vůbec pro hosty dobře , neboť již prohrávali 3:0! V 10. prošel Javorský středem hřiště jako nůž máslem a poslal domácí do vedení. Stejný hráč si obdobnou akci zopakoval o sedm minut později a zvýšil na 2:0. Když ve 24. nařídil velmi dobrý rozhodčí Bureš z Klatov ve prospěch Lub pokutový kop za ruku Z.Vítovce, který bezpečně Baštář proměnil bylo slyšet ze strany hostů SOS. To nejprve přišlo vystřídáním P.Žáka za kterého přišel na hřiště zkušený K.Kreibich  a první výsledek se dostavil ve 33. kdy po kombinační akci na jeden dotek doklepl míč do sítě domácích B.Mayer a snížil na 3:1.  O t této branky se hosté výrazně zlepšili a byli až do konce zápasu lepší svého soupeře. Snaha o zkorigování nepříznivého svatu přinesla kontaktový gól v 76. z kopačky Mayera který zužitkoval finální přihrávku od J.Zahrádky. V zápětí byl domácím za opakovanou ŽK vyloučen Vejskal a hosté početní převahu využili v 87. kdy na Konečných 3:3 po akci B.Mayera vrátil odražený míč od břevna do branky hlavou Karel Kreibich.
Vyrovnání hostů bylo zasloužené a zklamání na straně hostů naopak bylo zřejmé.
Sestava hostů : Marek – Helm, Valdman, P.Žák(31.K.Kreibich), Soukup, Strnad, P.Presl, R.Smolík(67.Petrželka), Vítovec, B.Mayer a Zahrádka(81.J.Mikyna).
Trenér hostů L.Langmajer : “ Bylo to derby se vším všudy. Hrál se rychlý, důrazný  a bojovný  fotbal . N8m nevyšel úvod zápasu ve kterém jsme po zbytečných chybách inkasovali. Obrat nastal po snížení na 3:1. Od tohoto okamžiku si troufám tvrdit, že jsme byli již na hřišti lepší my. Oceňuji snahu všech hráčů zvrátit nepříznivý stav  a za to jim patří poděkování. Zvláštní dík jde také na adresu fandů Strážova, kteří v ochozech vytvořili takovou atmosféru, která výrazným způsobem napomohla hráčům k dosažení přijatelného výsledku.”

FC ŠVIHOV  - KERAMIKA CHLUMČANY B 1 : 5 (1:2)
Branky : Havlíček – Havel 2, Seman, Voler a Chán.
Zasloužené vítězství posilněných hostů  se rodilo již v úvodu zápasu kdy byli diváci svědky rychlých třech branek. V 5. prošel středem obrany domácích kanonýr hostů Havel  a jeho střela k tyči podle brankáře Valenty skončila vedle pravé tyče v domácí brance. V 11. zatáhl míč k rohovému praporku Špatenka a jeho centr našel hlavu Havlíčka a ten vyrovnal na 1:1. O minutu později se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území domácích Seman a poslal míč přesně do míst kde skončil při vedoucím gólu jeho týmu.  V 17. vystřídal Valentu v brance Švihova Tráva. Snaha domácích o vyrovnání byla neplodná, když ve 20. Hašmanův centr hlavou z malého vápna dal mimo svatyni hostů Špatenka a další střela z dálky Kudjaka  skončila vedle a pokus Tomana zneškodnil hostující brankář. Naopak mohli ještě inkasovat, když v poslední minutě prvního poločasu musel dvakrát zachraňovat brankář Tráva po střele Havla a střelu Majera vyrazil na roh. Snahu domácích po vyrovnání hned v první minutě druhé půle po závaru před hostující brankou zmrazil Havel, který z rychlého protiútoku  zvýšil na 1:3. Tento hráč prokázal svoje kvality i v 52. kdy prošel obranou domácích, ale poslal míč těsně vedle  Trávovy branky.Definitivně domácí poslal do kolen gól v 54. kdy Hajšman nepochopitelně chybně rozehrál přímý kop, míče se zmocnil soupeř  a Voler zvýšil již na 1:4. Také v dalších minutách byli hosté na hřišti lepším mužstvem a potvrdili, že jsou právem na čele tabulky této soutěže.  Jejich vítězství pečetil pátým gólem v 88. Chán.
Branky : Havlíček – Havel 2,
Sestava domácích : Velenta(17.Tráva) – Vrba, Kudják, Maněna, Špatenka, Talián M.(Květoň), Toman,Talián R., Havlíček, Hajšman, Maršálek Jiří(46.Petrus Tomáš),
Velmi dobře řídil rozhodčí Jakš ze Sušice, 150 diváků.

OSTATNÍ VÝSLEDKY
----------------
ZRUČ         - STARÝ PLZENEC      0 : 0

SK ZČE PLZEŇ – SOKOL MLADOTICE    2 : 4

KAZNĚJOV     - STOD               2 : 3

HORNÍ BŘÍZA  - KLENČÍ             3 : 2(1:1)
Těžce vybojované vítězství Horní Břízy,které se tentokrát hra příliš nedařila.Klenčí zanechalo velmi dobrý dojem a zle domácí potrápilo.
Branky - domácí :Kydlíček,Koudela,Jícha

TLUČNÁ       - ÚNĚŠOV             2 : 5

HRÁDEK       - PLZEŇ  - LETNÁ     1 : 5

KŘIMICE      - RAPID              1 : 4