Výsledky okresních soutěží dospělých 6.- 7.10.

-------------------

Vrhaveč         - Luby B         3 : 1 (3:0)
Branky :Janda D., Minařík , Hrach Václav - Vondráček
Rozhodčí :Abrahám
O výsledku rozhodli domácí v prvním poločase ve kterém si zajistili tříbrankové vedení. Vedoucí gól dal Janda , na 2:0 zvýšil Minařík a účet první půle uzavřel V.Hrach, který dal krásný gól z trestného kopu v 35 metrů ! Hosté snížili až v závěru zápasu v 87. Vondráčkem.

Dešenice        - Pačejov       4 : 1 (0:0)
Branky :Janovský 2, Poupa Jiří a Poupa Michal – Brůha A.
ŽK:1:2,  Rozhodčí :Žežula
Vyrovnaný zápas se rozhodoval až v jeho poslední  čtvrthodině. Hosté vedli od 55. zásluhou Brůhy. Za domácí vyrovnal Jiří Poupa dvanáct minut před koncem, ve 36.  a 38. se zasloužil o dvoubrankové vedení střelec branek Janovský a tečku vzhledem k vývoji zápasu za překvapivým výsledkem udělal Michal Poupa, který dal v 86. čtvrtý úspěch.

Velké Hydčice   - Svéradice      2 : 2(2:1)
Branky : : 8. Vaněk L. 1:0, 18. Šmat 1:1, 19. Kůs Václav 2:1, 82. Fišer 2:2
Rozhodčí :
Hostující fotbalisté začali lépe, ale už v 8. minutě je zmrazil přesnou hlavičkou Zdeněk Hejpetr. Pak už začal soustavný tlak hostů, za které vyrovnal, také po standardní situaci, navrátilec z Horažďovic Václav Šmat. Ihned po rozehrání ovšem udělala hostující školáckou chybu, po které Hydčice znovu strhli vedení na svou stranu. Pak byl vidět jen kolotoč stoprocentních šancí před domácí brankou, které zahodili postupně Vápeník, Stulík, Mazuch a Fišer. V nastaveném čase první půle napálil znovu Šmat svou ránu jen do břevna.
    Druhá půle začala opět tlakem hostů. Další šance si připravil aktivní Fišer, ale vždy dlouho váhal s koncovkou. Postupem času se však začalo utkání vymykat teprve 18-ti letému sudímu Haisovi, který pískal absolutní nesmysly na obě strany. V 75. minutě byl vyloučen hostující Slepička, ale Svéradice i v deseti svému soupeři nic nedovolili a dál diktovali tempo hry. V obrovské šanci se ocitl Stulík, ale trefil jen dobře připraveného brankáře. Střelecké trápení Svéradic ukončil až Martin Fišer, jenž lobem přehodil špatně postaveného brankáře domácích. V poslední minutě ještě nedotáhl dobře vypadající brejk Petrášek a tak se obě mužstva rozešla smírně, i když pro domácí to byl bod z kategorie zlatých.
Sestava FK Svéradice: Soukup M.-Brynda-Bártík(78.Ouda),Petrášek,Slepička-Vápeník,Šmat,Andrle,Kába(35.Fišer)-Stulík(86.Soukup L.),Mazuch

Kolinec         - Hrádek  0 : 3 (0:2)
Branky : 30. min. Luboš Jánský, 42. min. Gajdečka Miroslav,             70. min. Kutil Libor
ŽK:2:2 Rozhodčí :Hais
Nervózní derby rozhodoval rozhodčí Pavel Hais, který udělil na každé straně dvě žluté karty. Domácí v závěru přímou střelou z trestného kopu vsítili gól, ale tento nebyl uznám pro údajné postavení mimo hru. Rozhodčí přerušil hru těsně před tím než míč překonal brankovou čáru.

Nalžovské Hory  - Bezděkov       2 : 2 (1:0)
Branky :P.Štěch, Bouzek V. – Valečka, Terš M.
Rozhodčí : V.Lukeš
Ve vyrovnaném zápase ve kterém bylo na obou stranách několik brankových příležitostí ke skórování nakonec skončilo dělbou bodů.První půle skončila vítězstvím domácích , když skóroval P.Štěch, hosté ve druhé části otočili výsledek Valečkou a M.Teršem. Dělbu bodů zajistil domácí V.Bouzek, který srovnal na 2:2.Remíza  připravila hosty o vedení v tabulce, když zásluhou lepšího skóre se do čela probojoval hrádecký Svatobor.

Neznašovy       - Sušice B       3 : 0 (1:0)
Branky :Žák M. 2, Mareš Michal
ČK : 0:1(Pintíř)   Rozhodčí :Šindelář
Domácí dosáhli překvapivého vítězství, které je první v tomto ročníku okresním přeboru. První krůček k němu udělal Míra Žák, který proměnil ve 35. PK. Po přestávce nejdříve Mareš zvýšil na 2:0 a třetí úspěch Neznašov dal opět Žák. Pro hosty je to výsledek krutý, neboť průběh zápasu tomuto výsledku nenasvědčoval, ale góly dávali domácí.V 85.byl za 2 ŽK vyloučen hostující Pintíř.

Strážov B       - Nezamyslice    3 : 4 (0:2)
Branky :Kreibich, Mikyna, R.Smolík – Burda 2, Kopačka a Mašek
Rozhodčí : Hájek
Domácí po prohraném poločase stačili během úvodních deseti minut druhé části zápasu vyrovnat brankami Kreibicha a Mikyny. Hosté šli opět do vedení, na 3:3 srovnal R.Smolík z TK ve 30 metrů, ale poslední slovo měly Nezamyslice které čtvrtou brankou z kopačky  Burdy získaly cenné tři body. Naopak domácí se bezbodovým ziskem  neodlepili od spodních pater tabulky OP.

III.TŘÍDA - MUŽI
----------------

Kvasetice       - Mochtín B     2 : 5 (1:2)
Branky :Skala 2 – Šup 2, Švátora (PK), Šíp, Kolárik
Rozhodčí :Hájek
Ve vyrovnaném zápase se hosté prosadili v druhém poločase, kdy se jim podařilo třemi vstřelenými góly  ho dotáhnout do vítězného konce.

Bezděkov B      - Měcholupy     0 : 3 (0:1)
Branky : Svoboda, Krásnický a Šuba
Rozhodčí :Fukal
Hosté byli po celý zápas lepším kolektivem a dosáhli zaslouženého vítězství.

Hrádek B        - Žichovice     3 : 0 (2:0)
Branky :Červinka, Dáňa a Prexl
Rozhodčí : Jiříček
Poprvé v tomto ročníku vyšli hosté střelecky zcela naprázdno.

Chudenice       - Kašperské Hory 9 : 0
Branky : Kadlec P. 2, Kacerovský A. 2, Dostál 2, Bláha P., Götinger, Krčma M.
ŽK 1:3,rozhodčí :Vondráček
Domácí se konečně před svým obecenstvem představili v plné síle a dosáhli vysokého vítězství.Kanonádu zahájil ve 3. P.Kadlec, v 8.zvýšil Dostál, ve 12. zvýšil na 3:0 Aleš Kacerovský a stejný hráč  skóroval v 17. a když ve 20. dal P.Bláha pátý gól, byl o výsledku prakticky rozhodnuto. Další branky ve druhé půli přidali v 54. se konečně trefil do černého také Michal Krčma, v 58. dal svůj druhý úspěch v tomto zápase agilní P.Kadlec, který se ještě asistencemi podílel na čtyřech brankách, v 62. skóroval  také Göttinger a účet zápasu uzavřel svojí druhou brankou Dostál, který ještě neproměnil PK.

Týnec           - Myslív        2 : 2(1:2)
Branky :Daňko , Knotek – vlastní(Smolík), Beníšek
ČK : 1 : 1  Rozhodčí :Kurc
Vyrovnané utkání dvou mužstev z prvním poloviny tabulky. Hosté svojí roli mírného favorita splnili,vedli již 0:2,ale body se přesto dělily a to také za „vydatné „ pomoci domácího Smolíka, který si dal vlastní branku. Vyrovnání zařídil ve druhé půli kanonýr Knotek.

Velhartice      - H. M. Boží    2 : 2 (1:1)
Branky :Volák 2 – Chmelík , Svoboda
ČK : O:1(Valvoda)  Rozhodčí :Balda
Místní derby dvou velkých fotbalových rivalů skončilo překvapivou dělbou bodů.

IV.TŘÍDA-SKUPINA A

Plánice         - Křenice     1 : 0
Branky :Turek
Rozhodčí :Husník
O těsném vítězství domácích rozhodl střelec jediné branky, která byla brankou vítěznou domácí Turek.

Dlažov          - Měčín B      1 : 4(0:1)
Branky :Bíma – Kojan 2, Mixán, Kadlec
Rozhodčí :Řeřicha
Oba týmy měly problémy se sestavou, hosté přijeli s deseti hráči a školili silně kombinovaný celek domácích v proměňování gólových šancí.

Vrhaveč B       - Ježovy       5 : 1 (0:1)
Branky :Fiala L. 2, Skřivánek A.Funěk, Mudl K. – Tampa.
Rozhodčí : Sazama
 Zápas dvou rozlišných poločasů. První vyšel lépe ho pro hosty, kteří vedli Tampou. Po změně stran byli lepší domácí a pěti góly v souboji dvou nováčků tabulky potvrdili, že jsou lepším týmem.

Janovice B      - Měcholupy B  4 : 0 (2:0)
Branky :Hrevuš 3, Láznický 1
ŽK:1:2 Rozhodčí :Husník
Domácí podali nejhorší výkon na podzim , ale přesto lépe hrající hosté na body nedosáhli, neboť se prosadil  kanonýr Dukly Hrevuš, který dal po brejkových akcích v tomto zápase hattrick.

Spůle           - Švihov B     0 : 3 (0:2)
Branky :Kadlec 2 , Svoboda,
Rozhodčí :Doležal(dobře)
Domácí drželi krok se svým soupeřem prvních dvacet minut, ve kterých inkasovali v 8. po chybě obrány,  kterou využil Kadlec. Ve 41. dal Svoboda na 0:2 a čtyři minuty po zahájení druhé části zápasu rozhodl svým druhým gólem Kadlec. Vítězství hostů bylo zasloužené.

Zavlekov        - Bolešiny     2 : 1 (2:1)
Branky : Makrlík M., Třešňák P. - Jandík
ČK :Špitalský(2 ŽK)   Rozhodčí :Křížek
Hráno za mlhy a na kluzkém terénu na kterém si domácí favorit dokázal zajistit očekávané tři body. Zápas s nováčkem, ale nebyl tak snadnou záležitostí, jak by se zdálo a těsný výsledek to také dokazuje.

IV.TŘÍDA - SKUPINA B
--------------------
Hradešice B     - Chanovice B  5 : 3
Branky :Černík 2, Vlk 2, Mareš 1
Rozhodčí :Veverka
Lídr tabulky musel na svém hřišti o vítězství svést tvrdý boj, který pro něj skončil úspěšně a nadále vede  lepším skórem při rovnosti bodů tabulku před druhým Sokolem Hartmanice !

Hartmanice      - Sokol N.Hory  7 : 1 (5:0)
Branky :Buzín 3, Babor 2, Hasenöhrl 1, Červený 1 - Šmíd
Rozhodčí : Šperl
Souboj druhého s posledním skončilo pro hosty lichotivým výsledkem.

Milčice         - Pačejov B    1 : 1 (0:0)
Branky :Havlík – Křevský
Rozhodčí : Kulík
V derby se body dělily.

Rabí            - Žihobce     3 : 4 (0:2)
Branky :Janečka 2, Růžička – Drobný 2, Moureček 2
ŽK:   ČK :   Rozhodčí :Šmrha (velmi dobře)
Favorizovaní hosté již vedli o tři branky, domácí  v závěru zápasu byli lepší a podařilo se jim zkorigovat výsledek, ale na vyrovnání již nezbyl čas.První branku hostů vstřelil z přímého kopu Karel Harant,druhou po samostatné akci Milan Drobný,a třetí a čtvrtou Petr Moureček.

Železná Ruda B  - Velký Bor    4 : 2 (2:1)
Branky : Máca 2, Balda a Brož
Rozhodčí : Doležal
Souboj dvou mužstev v druhé poloviny tabulky skončil úspěchem nováčka soutěže.

Nezamyslice B   - Veřechov     2 : 1 ((1:1)
Branky :Bečvář a Hanzlík – Raška Pavel
Rozhodčí :Hodek
Překvapivá výhra domácího nováčka nad zkušeným týmem hostů.

Malý Bor        - Soběšice     1 . 1 (1.1)
Branky :Heřman Josef – Václavík
Rozhodčí :Abraham
Střetnutí dvou sousedů v tabulce nic nezměnilo na tom, že Soběšice zůstanou i nadále na 11. a M.Bor na 12.místě.